Serinin ilk 2 kitabı birleşiyor

ZAMANSIZ

Yağmur Başlıyor

Ölmeden önce ölümün sırrına ulaşmaya hazır mısınız?

Bir ahir zaman hikâyesi olan Zamansız-Yağmur Başlıyor, insanın, hayatın anlamını ve kendini keşfetmesi adına bir ilk basamak… Kitap, ölüm/hayat gerçeğini, fantastik çerçevede, asli hakikatle irtibatlı, günümüz insanı perspektifinden bir hikâye ile ele alıyor.

Hayır-şer ordularının meydan muharebelerine, sırlı ayetlerle açılan tılsımlara kadar bizi farklı sürprizlerle örülü bir maceraya davet eden kitabında yazar, roman üslubuyla Doğu klasiklerinin temsil/alegori tarzını da birleştirerek edebiyata yeni bir soluk getirmeyi başarıyor.

Zamansız-Yağmur Başlıyor’un başkahramanı, gayb erenlerinin ceyşü’l-şer ile varlığın metafizik boyutundaki savaşında kendi rolünü keşfedecek, ama ilk önce kendi iç âlemine dokunacak!

Hayat serüveninde figüran değil, kendi senaryonuz dâhilinde bir başrol oyuncusu olmanızın sırrı bu kitapta.

O zaman buyurun, kalp sarayının fethine davetlisiniz…

______________________________________________________

 #hizmetkar #kim #oku #özet #serisi #cenk #enes #özer #süleyman #piyonun #yolu #kara #kutu #operasyonu #pindaros #kitabı #kılıcın #bekçileri #şeytan #severse #sinova #adalia #edebiyat #kitap #fantastik #roman

“Hizmetkar Serisi” için Toplam 752 Yorum Yapılmış.

 1. 1
  Kübra Yazdi:

  selamın aleyküm ben kübra öncelikle başarılarınızdan dolayı tebrik ederim ben sizin kitaplarınızdan sadece hizmetkar kim? kitabını okudum digerlerinide okumak istiyorum ama bulundugum şehirde kitaplanıza sahip olmak gibi bi şansım yok çok okumak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz…ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN…ALLAH’A EMANET OLSUN…

 2. 2
  myener Yazdi:

  Selamun aleyküm abi yeni siteniz hayırlı olsun,yeni kitabını da en kısa zamanda bitirirsin inşAllah.ALLAH kolaylık versin…

 3. 3
  Vefadar Yazdi:

  Değerli Kübra Kardeşim,
  Bu içten dilekleriniz ve dualarınız hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar kıymetli.
  Diğer kitaplarımızı size ulaştırmaktan mutluluk duyarız. Bundan önce sizden şöyle bir ricada bulunmak isteriz.
  Kitap Satış Noktaları listemizde maalesef Tokat ili boş. Eğer orada bir kitapçının adı ve adresi olsaydı eminim hiç vakit kaybetmeden gidip kitaplarımızı oradan alırdınız. İşte size muhteşem bir hizmet imkanı: Tokat’taki bir kitapçıya kitaplarımızın konulmasını sağlayarak kim bilir daha kimlerin bu eserlerden istifade etmelerine vesile olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey oradaki bir kitapçıyla görüşüp bizimle irtibata geçmelerini sağlamak. Gerisini biz kitapçıyla hallederken size kalan kitaplarınızı oradan almak ve çevrenizdeki insanları da bu hizmetten haberdar etmek. “Bir insanın iman ile bu dünyadan göçmesine vesile olmak, üzerine güneşin doğup battığı her şeyden hayırlıdır.” diyen Efendimiz (s.a.v.) aynı zamanda “İnsanlığın en şereflisi, insanlara hizmet edendir.” buyurmamışlar mı?
  Gayretlerinize rağmen bunu sağlayamazsanız bize bir kargo adresi vermeniz yeterli. Kitaplarımızı aynı gün size teslim edilmek üzere kargoya veririz inşaAllah.
  Hayırlı hizmetlerle dopdolu, HİZMETKARCA bir ömür dileklerimle…

 4. 4
  Cenk Enes Ozer Yazdi:

  Sağolasın Murat, Allah razı olsun. Dua edin de o da hayırlı bir hizmet olsun inşaallah.

 5. 5
  Gülesevdalı Yazdi:

  Esselamü Aleyküm…
  Sitemizin yeni görünümü çok güzel olmuş.Hayırlı olsun…Emeği geçenlerden Allah razı olsun….
  Kılıcın Bekçilerini heyecanla bekliyoruz…
  Rabbim hizmetlerinizi kabul ve daim eylesin…selam ve dua ile…

 6. 6
  marcus Yazdi:

  site güzel olmuş sohbet kanalı da var mı veya olucak mı

 7. 7
  Vefadar Yazdi:

  Daha önceki olumsuz tecrübelerimizden dolayı bunu düşünmüyoruz. Yine de ilginiz için teşekkür ederiz.

 8. 8
  Ahmet HANOĞLU Yazdi:

  Sitemizin yeni hali çok güzel olmuş.
  Emeği geçenlerden Allah razı olsun…

 9. 9
  esra eyriboz Yazdi:

  selamunaleykum öncelikle sizi cok tebrik ederim.Böyle güsel ve anlamlı 3 kitap okumamıştım. son kitaba hayran oldum bitirdim ve tekrar okumaya başlayacağım. 4. kitabı bitirmenizi de sabırsızlıkla bekliyorum.Bir an önce bitirmeniz dileğiyle Allah yardımcınız olsun….

  (en kısa zamanda memleketime(zonguldak) gidip de bi kitapçıyla konusacağıma emin olabilirsiniz.)

 10. 10
  MÇBilek Yazdi:

  Bu hizmeti yapan hizmetkarların canla başla çalıştıklarını bilen birisi olarak öncelikle onları tebrik ediyorum Allah gani gani razı olsun, böyle bir hizmetin ucundun tutanlar dahi Allah katında karşılığını alacaklardır, kitaplardan zaten bahsetmiyorum bile.

 11. 11
  mekabin Yazdi:

  selamın aleyküm hizmetkar isimli kitabı aylardır arıyorum ama bulamadım nerden sipariş verebilirim.Yardımcı olursanız sevinirm.

 12. 12
  Vefadar Yazdi:

  Kargo için gerekli olan bilgileri (Adınız, soyadınız, adres ve telefon numaranız) vermeniz yeterli. İsminize imzalı kitabınız yarın PTT Kargo’ya verilir ve ücreti, gelen memura verebilirsiniz. Hem kolay, hem güvenilir, hem de imzalı! Hayırı günler…

 13. 13
  davut Yazdi:

  HERGÜN HATALAR GÜNAHLAR TÖVBELER SECDELER KÜFÜRLER VE HERZAMAN İKİLEMLİKLER.
  NELER OLUYOR DİYE SORARKEN “HİZMETKAR ÇIKTI YOLUMUZA, AZAZİLİN KİM OLDUĞUNU VE GÖREVİNİ GÜNÜMÜZ KALBİMİZE RESMETTİ. KARA KUTU İLE GÖZÜMÜZDEKİ RENK CÜMBÜŞÜ DECCAL SİHİRİ ŞİŞEYİ BİLDİRDİ, ŞİMDİ DE PİNDAROSUN ÖNEMİNİ İZAT ETTİ. OKUDUK BİLDİK VE SAFIMIZI BİLDİK.
  ” ALLAHIN EMRİ VE İZNİYLE – KARANLIK DİYARA HAZIRIZ HOCAM, HAZIRIZ KARDEŞİM. TÜM NEBİ VE RESULLERİN RABBİ OLAN ALLAH A SÖZ. NE YANLIZ BIRAKIRIZ NE KAÇARIZ NE DE KORKARIZ.
  MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUVVET, İÇİNDE ZERRE ŞÜPHE OLMAYAN ALLAH AŞKINDA MEVCUTTUR. EMİN ADIMLARLA YÜRÜYÜN BİZLER BİR ADIM ARDANIZDA DEĞİL TAM OLMASI GEREKEN YERDE VE SABİT OLACAĞIZ. ALLAH AYAĞIMIZI KAYDIRMASIN. amin
  izzet ve celal sahibi olan ALLAH beni neden şu zamanda yarattı. neden önce ve sonra değilde bu zaman, hiçbir şeyin tesadüf olmadığını bilen olarak arşın rabbi olan resulu kibriyabın rabbi olan ALLAHın bir kulu olmaktan ve onu sevmekten başka bir işi olmayan lar olmanızın zamanla mekanla alakası olmadığını sadece O nun yolundaki gayratlerin oduğunu fark ettim. bu kitaplar yolunuzda fenerdir.
  ” HİZMET ETMEK AMA HİZMETİ LAYIKI İLE LAYIK OLANA ETMEK.”
  EY İZZET VE CELAL SAHİBİ ; AŞK İLE SANA HİZMET ETME ŞEREFİNİ BİZLERE NAKŞEYLE, BİZİ TAKVA SAHİPLERİNE İMAM KIL. İNSİ VE CİNSİ ŞEYTANLARIN VE YANDAŞLARIN ŞERRİNDE MUHAFAZA BUYUR. ŞÜPHESİZ SEN İŞİTEN VE DUALARI KABUL EDENSİN.
  AMİN

 14. 14
  kadirkaya Yazdi:

  3. kitap elime ulaştı çok şükür, Hocam ne diyeyim ki size, siz çok farklı bir insansınız isterimki yanınızdan ayrılmamayım, isterimki gözüm sizden başkasını görmesin, isterimki sizinle beraber ebedi bir dostluğumuz olsun, isterimki sizin yanınızda sizinde yakınınızda sizin gibi hizmetlerde bulunabileyim ama o kadar dünyalık yaşıyoruz ki; gözler kapalı kalpler buğulu ne istediğini bilmez, rüzgarın yönünde hareket eder olmuşuz çekip kurtarılmayı bekliyoruz belkide; belkide bir HİZMETKAR bize fısıldıordurda bizim kulaklarımız tıkalı duyuyoruz yada şeytanın söyledikleri ağır basıyor bilemiyorum, Dua ile…

 15. 15
  Cenk Enes Özer Yazdi:

  Kadir Kardeşim, “Bana bir adım gelen kuluma Ben bin adım giderim!” buyurmuş ya Rabbimiz.
  Hizmetkarlar bile himmet edecekleri zaman “Hele sen 1 gayret et, yanına üç sıfır atmak bizden” demişler ya!
  Sana bana düşen sadece oturduğumuz yerden kalkmak ve bir tek adım atmak. Hizmete giden, O (c.c)’na giden, insanlığa faydalı tek bir adım. Yoksa cennetliklerle cehennemlikleri ayırmak nasıl mümkün olurdu? “Şu oturanlar!” denildiği zaman, hepsi bir sayılır. Onun için oturma artık. Bir adım atacak mecalin yoksa da bari ayakta dur ama yeter ki oturma!

 16. 16
  kadirkaya Yazdi:

  Bundan sonra değil bir adım, koşarak gelmezsem nâmerdim, artık gözüm açıldı hiç birşey eskisi gibi olmayacak Allah (c.c.) izni ile…

 17. 17
  perihan güney Yazdi:

  Hocam yüreğine kalemine sağlık.kitaplarınızı severek, beğenerek devamını bekleyerek okudum .üçüde ayrı güzel .kılıcın bekçilerini okumak için sabırsızlanıyorum .doğru kaynaktan doğru olanı öğrenmek çok güzel birşey size inanıyorum .inşallah bende hakiki anlamda bir hizmetkar olabilirim .Hayır ordusunda bir er bende olmak isterim .Allah yar ve yardımcınız olsun .Allaha emanet olun.

 18. 18
  Cenk Enes Özer Yazdi:

  Allah sizden razı olsun Perihan Hanım. Yazılan her şey okunması içindir. Siz okumaktan da öte, yaşamaya karar vermişsiniz, bne mutlu hepimize…

 19. 19
  İmamHatipRadyo.Com Yazdi:

  SelamunAleykum Enes Bey Hayırlı Çalışmalar Dileriz

 20. 20
  arayanadam Yazdi:

  ”Rahman ve Rahim Olan ALLAH’ın Adıyla”
  ”Rabbini kaybeden neyi bulmuş ki? Rabbini bulan neyi kaybetmiş ki!..
  Sevgili kardeşlerim,Evliyanın büyüklerinden Ebu turab nahşebi hazretlerinin meşhur bir sözü vardır?
  ”ALLAH’ın Dostlarını seven bir gün gelir onlardan olur”
  inşaAllah bu sayfada yazdıklarımızın arkasında oluruz.muhim olan bu ve dahi şu soruyu kendimize sormalıyız?biz ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ ”ALLAH’amı SATTIK YOKSA İblisemi? Eğer ben Özgürlüğümü Rabbime sattım diyorsanız O zaman Enes Hocamızın yazdığı gibi,Aldığımız her nefes,bizi son nefese taşıyan bir basamaktır. bilinciyle,Yüce ALLAH’ın dinine hizmet etmek için İLk adımı atmalıyız.Enes hocamızın Hayalindeki yağmurların çoğalması lazım,BU muhteşem kitapların her kelimesinin hücrelerimize kadar işlemesi lazım bunu yaşamalıyız.herkes birşey yapabilir.Madem iblis bizi ARMEGEDONUN içine atmış ve biz bunun farkında deyiliz.
  Artık uyanma zamanı gelmedimi.Enes hocamız gibi HAK aşıklarının kıymetini bilmeli ve sahip çlkmalıyız,Sevmek fedakarlık ister.bizde ona bu sevgimizi göstermeliyiz.SON söz Olarak Efendimiz(salallahu aleyhi vesellem)şöyle buyurmuştur.”Alim kimsenin,Abid kimseye üstünlüğü benim,sizin en aşağı mertebede olanınıza kar üstünlüğüm gibidir.sonra Resulullah(salallahu aleyhi vesellem)şöyle dedi ‘ALLAH”ve melekleri göklerin ve yerlerin halkı hatta yuvasında ki karıncalar hatta balıklar insana hayır ve faydalı şeyler öğreten kimseye dua ederler.” selam ve dua ile arayanadam…

 21. 21
  ASENA DİNÇER Yazdi:

  selamunaleyküm..
  ben önceden pek böyle kitaplar okumazdım..benim bunları okumamı saglayana çook teşekkür ederim(a….)sitemiz çok güzel olmu emegi geçenlerden allah razı olsun..

 22. 22
  Gözyaşları Yazdi:

  Emeğinize ve kaleminize sağlık Enes abi. öncelikle sizden ve akabinde kardeşlerimden özür dileyerek, burada bi iki satır bişiler anlatmak niyetindeyim.

  dokuz yılı aşkın bir süre bir hizmetkarlar zümresinin içerisinde bulundum. elimden geldiği kadar yada en azından bana söylendiği kadar bende birşeyler yapmaya çalıştım… bundan bi kaç sene önce tevafuk olarak bir site ve akabinde bi kaç kitapla tanıştım..
  Önce hizmetkar kim? dedi onu sorguladım…
  içeriğinde sende kimsin? dedi onu sorguladım..
  Hizmetkar kim! öğrendikten sonra, hizmetkarı olmam gerekene, dokuz yılda dokuz saat hizmet etmediğimi öğrendim.
  Gözlerim kapalı yürüyerek. yanımdaki boş arsalara ne binalar yapıldığını görmemişim. besmelesiz başlayan bir günün ardından kalp sarayıma girmeden, kalkp saraylarına girmeye azmetmişim.. evinin yolunu bilmeyen bir insan komsunu nasıl ziyaret edebilirki?

  Karakutu Operasyonu ile birlikte subliminal kayıt işlemlerini araştırdım ve kara kutunun içinde neler döndüğüne çok daha iyi şahit oldum diğer bir adı 25. kare olan bu olayla ilgili olarak buraya resim ekleme imkanım sanırım yoktur. olsa çok iyi olurdu çünkü ben bunları araştırırken bir resimle karşılaştım karşılaştığım bu resimle ilgili ufak bir yazı hazırlamıştım. eğer abim izin verirse linkini buraya sunuyorum dieleyen kardeşlerim vereceğim linkten resim ve resim hakkındaki düşüncelerime ualaşabilirler.

  http://gozyaslari1983.spaces.live.com/blog/cns!B550147F6E2F8AB6!536.entry

  Muhakakki kara kutu operasyonu içerisinde anlatılanlar sadece bunlarla sınırlı değil. Ben abimden özür dileyerek benim için önem taşıyan bir kısmını paylaşmak istedim.

  Pindaros’un kittabını henüz okumadım eminim değişimin yapı taşları arasında o ve akabindeki kılıcın bekcileri ve daha inş. nasipse niceleri yer alacaktır.

  Bu yazıma çok sevdiğim bir ezginin sözleri ile burada bir son vereyim

  Bu karanlık dünyanın aydınlık çocukları
  Zannetmeyin hüznünüz sürecek ömür boyu

  Kapkaranlık dünyanın karanlık insanları
  Sanmayın ki zulmünüz sürer bir ömür boyu

  Gün gelir semadan uzanır bir kutlu el
  Duyulur gür bir nida nur ile dolar her yer

  Biranda karanlık boğulur ve yok olur
  Gökkuşağının eteği çareye yol olur

  Her bir renk ayrı bir tat ayrı birer his olur
  Cennet kokan baharın şarkısı duyulur

  Gece biter gün doğar aydınlanır ufuklar
  Dalga dalga yükselir seher vakti dualar

 23. 23
  okan Yazdi:

  ceyşül şer ordusuyla içinde bulundugumuz savaşta kalbimin kapısında yazan lâ ilâhe illallah yazısını sökmeye çalışan nefis efenedi ve azazilin önüne bir kalkan gibi geçip onlarla savaşımda bana yardımcı oldugunuz için ALLAH (C.C) sizlerden razı olsun ALLAH cephanemizi eksik etmesin

 24. 24
  kubilay Yazdi:

  S.A.
  SAYENİZDE KİTAPLARINIZIN TİRYAKİSİ OLDUK.
  BU GÜZEL BİR HASLET OLDU BİZİM İÇİN.
  ŞİMDİ KILICIN BEKÇİLERİNİN GELECEĞİNİ BİLİYORUM FAKAT BİR SONRA Kİ KİTABI DA SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.
  SELAM VE DUA İLE

 25. 25
  MURAT HANOĞLU Yazdi:

  Tokat a haber saldık akrabalara oradaki kitapçılarla görüşüp bize dönecekler inşallah en kısa zamanda Tokat ta da bi adres olur kitaplarımızın bulunduğu.

 26. 26
  Burak Yazdi:

  Cenk abi eline sağlık harika bir kitap serisi oluyor.. kitabı nereye gitsem peşimden ayırmıyorum. online sipariş ettim son kitabı; arkadaşlarım internet üzerinden istediğine göre güzel bi kitap sanırım diyip meraklandılar.. sanırım mersine bi kaç tane daha sipariş göndereceksin.. sana zahmet bize eziyet =))

 27. 27
  gönç Yazdi:

  selamun aleykum cenk enes abi hakikaten hakikatli bi yazım gücünüz var takdire şayan YÜCE RABBİM zeval vermesin. kitaplarınızın fanatik bi takipcisiyim aldım mı bir kaç tane alıp dostlarımla paylaşıyorum ve hepimizin ortak görüşü kitapların elle değil yürekle yazıldığı… yeni kitabınızın bitmesini dört gözle bekliyoruz ufkunuz açık olsun inşallah

 28. 28
  elif Yazdi:

  kitap gelır gelmez elıme aldım 4 gunde anca bıtırebıldm ve bugun tekrar hizmetkar kim?e başladım 4. kez okuycam

 29. 29
  esrarengiz yolcu Yazdi:

  bazı kitapları okursunuz hayatınızda bir nokta değişmez ha okumuşsunuz ha okumamışsınız. ama bazıları vardır ki, hayatınızı değiştirir….

 30. 30
  dilekg Yazdi:

  Yorumları okuyordum baktım aşağıda yorum yapmam için bir bölüm var ancak şunu söylemek istiyorum. içimden geçen tek şey şu oldu “yorum yapmaya gerek var mı? ki” kitapları sipariş edeli sanırım 10-15 gün oldu 2 gün içinde geldi ve ben şu an 3. kitabı bitirmek üzereyim. 4. yü merakla bekliyorum hatta 5. yi soracaktım dedim kendime dur 4. hele bi çıksın sonra sorarsın :).
  hepsi de mükemmel. yazandan da bu kitapları tavsiye eden kardeşim kadir kaya dan da allah razı olsun…

 31. 31
  MUHAMMED ARİF Yazdi:

  ”BAZEN BİR ÇÖPLÜĞÜN ÜZRİNDE KARŞINIZA ÇIKABİLİR.BEN BURDAYIM SENİ BEKLİYORDUM DER KALBİNİZE SESLENİR.BAZEN HİÇ TANIMADIĞINIZ BİRİ SİZE HEDİYE EDEBİLİR,BAZEN HİÇ BİLMEDİĞİNİZ,ADRESİ OLMAYAN BİR YERDEN SİZE POSTAYLA ULAŞIR ŞAŞIRIRSINIZ..?BAZEN KAPIYI AÇTIĞINIZDA,YERDE DURAN BİR KİTAP GÖRÜRSÜNÜZ SİZE GELDİM DER VE EVİNİZE MİSAFİR OLUR.BAZEN BİR ÇOCUK SİZE ULAŞTIRIR BAZENDE…? DÜNYADA İLK OKUYUCUSUNU SEÇEN KİTAP GİZEM TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR BİR GÜN SİZEDE UĞRAYACAK BEKLEYİN.İBLİSİN TÜM OYUNLARINI BOZAN KİTAP…

 32. 32
  ahsen Yazdi:

  ben öncelikle söze kitaplarınızın çok güzel olduğundan ve hayata bakışımı değiştirdiğinden başlamak istiyorum.Sizden bir konuda yardım istemem gerekiyor ki yardımcı olursanız çok sevinirim.Ben yolumu bi hizmetkar olarak devam ettirmek ve dünyada kötü ne varsa kendimi bunlardan alıkoymak istiyorum. Fakat bilirsiniz günümüzde herkesin düştüğü hata gibi maalesef annem de aynı hataya düşüyor ve benim bu yolu tercih etmemem için manevi tüm bağlılığını ortaya koyuyor.şimdi ben ne onun kalbini kırmak istiyorum ne de bu yoldan dönmek.Ama elimden gelense hiçbir şey.B ir yaprak gibi savrulduğumu biliyorum günlerdir ve bildiğim tek şey bu kararsızlık ve yoluma gidemeyişin canımı çok yaktığı.Yardımcı olursanız gerçekten çok mutlu olacağım Allah’a emanet olun saygılarımla

 33. 33
  ottoman Yazdi:

  slm.aLyKm… efendim… öncelikle Allah razı olsun diyelim… 3 kitapta su gibi akıp gitti… ve kılıcın bekçilerini sabırsızlıkla bekliyoruz… en kısa sürede bitirirsiniz inş… tekrar tekrar ALLAH cc. yar ve yardımcımız olsun…

 34. 34
  selcuk Yazdi:

  hizmetkar kimden başlamış ve seriye devam etmekteyim ilk elime aldığım günde elimden bırakamadım çok güzel çok düşünceli bir kitap yazmışsınız seriye devam edicem fakat son kitabınız KILICIN BEKÇİLERİ hazırmı hazır değilse ne zaman hazır olur YÜCE ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN..

 35. 35
  Vefadar Yazdi:

  Beğeniniz için çok teşekkür ederiz. Yazarımız bugünlerde serinin devamı olan “Kılıcın Bekçileri”nin yazımıyla meşgul. Ne zaman biteceği ile ilgili kesin bir tarih olmamakla birlikte biz de bir an önce tamamlanması için duacıyız…

 36. 36
  SON DURAK Yazdi:

  Selamun aleyküm hocam;
  Siz hiç mahzun olmayın. Kitaplarınız gerçekten ihtiyacı olan kişiler tarafından sevgiyle, hayranlıkla, hayretle ve gönülden okunuyor. Onlar belki internet aracılığıyla dönüt veremiyorlar gibi görünseler de onların hep sizin için duacı olduklarını biliyorum. Bir tevafuk olarak kitabınızla ilk karşılaşımdaki o içimin titremesini, Hizmetkar Kim?’i her görüşümde hala hissederim. Müthiş bir şey bu.. mesela birinin elinde görsem kitabi sanki ben yazmışım gibi seviniyorum. O kadar sahiplenmişim yani :)Okudum. Çok lezzetliydi.. Birilerine anlatırken hayatımda okuduğum en güzel kitap, diye bahsediyorum ondan. Hele o sıralar hizmetin içinde olmam hasebiyle olacak, Hizmetkar’ı yayma hizmetine de hizmet etmek istedim. Kitabımı sırayla çok kişiye verdim. Hele ki sülalemi de Hizmetkar’la tanıştırmaktan –aslında yaptığım bişey yok da, buna vesile olmaktan- çok mutluyum. Her biri adına ben teşekkür ediyorum. Bir kişi demek aslında onun bütün çevresi demek. Çünkü insan bu okuduklarını yaşarsa çevresi de bu değişimi fark eder ve etkilenir değil mi. Ama dediğiniz gibi anlamak kolay da yaşamak zor… kitabı okurken içinde oluyorum da bittikten sonra bunu sürdürebilmesi çok zor. Sizden de bu garibe dua etmenizi istiyorum.. Rabbim bu yolda gücünüzü , kuvvetinizi artırsın inşallah. İmzalı kitaplarınıza da sonunda kavuştum, onlar için de ayrıca teşekkür ediyorum.

  HAYATIMDA OKUDUĞUM EN GÜZEL KİTAP; HİZMETKAR KİM? …

  Yorum Yap

 37. 37
  Elif Yazdi:

  Serinin tüm kitaplarını okudum.Gerçekten çok güzel anlatılmış bu olaylar. Beni en çok ‘ Kara Kutu Operasyonu’ etkiledi.Bu serinin Kılıcın Bekçileri kitabınıda büyük bir merak ile bekliyorum.Başarılarınızın devamını dilerim.

 38. 38
  psikobath Yazdi:

  gerçekten çok hoşuma gitti… 12 yaşındayım ve artık birşeyler yaparken 2 kere düşünüyorum… bir de kitabın arka kapak resmi çok anlamlı ama galiba yok ya da ben görmedim eğer yoksa resmi koyarmısınız paylaşmak istiyorum profilimde bi de teşekkürler

 39. 39
  arif ören Yazdi:

  selamın aleyküm bende kitabınız okudum yani hizzmetkarı ve ilk defa bi kitap beni bu kadar etkiledi emeği geçen herkesten allah razı olsun.iç alemdeki savaşı açığa çıkarıp anlmamıza vesile olduğunz için minnettarım size..

 40. 40
  kübra üstündağ Yazdi:

  Allah göklerin ve yerin nurudur.Onun nuru, bir kandil yuvasının içinde yanan bir lamba misaline benzer.O lamba da bir cam muhafaza içine, o cam muhafaza da sanki o inci gibi bir yıldız.Mübarek zeytin ağacından tutuşturulup yakılır, doğuya ve batıya nispet olmayan bir aydınlık verir. Onun yağı kendisine ateş değmese de neredeyse aydınlık verecek. Nur üstünde nurdur.

 41. 41
  Fahri TURUL Yazdi:

  Zaten kalplerimizin aydınlanmasını sağlayan şüpesiz o Allahın nurudur…
  GERÇEKTEN SEVEREK, ANLAYARAK, YAŞAYARAK, OKUDUĞUM EN GÜZEL KİTAP DİYEBİLİRİM…ELLERİNİZE SAĞLIK…

 42. 42
  merve_sena Yazdi:

  gerçekten topluma çok faydalı her insanın okuması gereken bir kitap..kitapta tam anlamıyla kendinizi bulucaksınız.böyle bir kitap yazdığınız için teşekkür ederim…

 43. 43
  Kübra Yazdi:

  ne zaman çıkacak ya sabırsızlıkla bekliyorum…

 44. 44
  Fahri Yazdi:

  Gerçekten çok merak ediorum ne zaman çıkacak allahın izniyle??

 45. 45
  Vefadar Yazdi:

  Yazarımız Cenk Enes ÖZER’le yaptığımız son görüşmeye göre Kılıcın Bekçileri isimli kitap yarılanmış durumda. Ramazan ayı sonrası bitmesi planlanıyor. Tabi ki dualarınızla…

 46. 46
  Fahri TURUL Yazdi:

  Allah kolaylık versin hocam inşallah kitaplarınız sayasınde hizmet dolu hizmetkarça yasamayı ogrenebılırız…. SAYGILAR …

 47. 47
  ceyda nur Yazdi:

  harika kitaplar kitapların bitmemesini istiyorum.
  hizmetkar kim kitabının devamını okumak istiyorum.
  ben 12 yaşımda olduğum halde beyendim.(hepsini okucam)

 48. 48
  gülsevin Yazdi:

  selamlar…
  demişsiniz ki üç kitabımı birden isteyene kargo ücreti olmadan gönderiyoruz…
  ben önceki iki kitabınızı nt mağazasından almıştım fakat üçüncü çıkan kitabınız gelmiyor…
  istanbula giden birkaç arkadaştan rica ettim onlar da kitabı bulamadılar…
  neyse bir yolunu bulurum inş…
  hoşçakalın…

 49. 49
  Sayit Yazdi:

  İlk kitabınız olan hizmetkar kim ‘ i büyük bir merak ve arzu içinde okudum , okutturdum . Çok beğendim , zihnimde canlanmıştı bu kitap derken kitap bitmişti şimdi diğer serilerin hepsini satın aldım ve büyük bir zevkle okuycam .

 50. 50
  muhammedali123 Yazdi:

  Cenk Enes Abi benim sana bir sorum var. Kitaplarınızda anlattığınız olaylar gerçekten olmuş mudur? Yoksa bize dersler vermek için yazdığınız hayal ürünlerimi? Örn: Yağmur SANCAK’ın kendi mezarına gelip fatiha suresiyle başka alemlere gitmesi…

 51. 51
  dilekg Yazdi:

  kılıcın bekçileri ne zaman çıkacak? allahın izniyle bi an önce çıksa da okusak 🙁

 52. 52
  Sümeyye Yazdi:

  kitaplarınızı büyük bir beğeniyle okudum içimde ki sesle daha cok savaşır oldum umarım günün birinde Allahında izniyle savaşı ben kazanacağım Rabbim sizden razı olsun

 53. 53
  emrullah Yazdi:

  kılıcın bekcileri ne zaman cıkacak hep sini birlik de almak istiyorum hizmetkar kitanıbını okudukdan sonra begeni ile takip ediyorum butun kitaplarını okumaya calısıyorum buralarda bulamadım diger kitapları bilgi verirseniz sevinirim msn sorgundan@live.fr aeo kib saglıcakla kalın

 54. 54
  sümeyye Yazdi:

  hizmetkar kitabını çok beğendim emeğinize sağlık kitabın içinde kendimi buldum diğer kitaplarıda okumayı düşünüyorum bide bi ricam olucak lütfen bu kitapları film haline getirin inan çok izlenecek hadi allaha emanet olun allah razı olsun

 55. 55
  EMİNE ER Yazdi:

  İKİ GÜN ÖNCE VERDİĞİM SİPARİŞ KİTAPLARIM BUGÜN BANA ULAŞTI. BU KADAR KISA SÜREDE GÖDERDİĞİNİZ İÇİN ÇOK MUTLU ETTİNİZ BENİ ALLAH RAZI OLSUN.TEŞEKKÜR EDER İYİ ÇALIŞMALAR VE ŞİMDİDEN İYİ BAYRAMLAR DİLERİM. ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

 56. 56
  zeynep Yazdi:

  selamın aleyküm sayın hocam hizmetkar kim adlı kitabınıza ihtiyacım varmış rabbim kitabı karşıma çıkardı kitapla yaşıyorum adeta şimdi bütün seriyi okuyorum allah sizden razı olsun kitabıda ihtiyacı olan herkezin karşına çıkarsın inşallah

 57. 57
  Hüseyin Öztürk Yazdi:

  Selamlar,kitaplarınızı okudum ve size çok teşekkür ediyorum. Yazmayı nasip edene, benim okumama vesile olan Gönül kardeşime, emeği geçen her değerli şeye teşekkürler binlerce … Allah razı olsun. Merakla sıradakileri bekliyorum

 58. 58
  zeynep Yazdi:

  gerçekten dogruları görüp nefsimle savaş veriyorum allah razı olsun dilerim ihtiyaca binaen herkez okur

 59. 59
  Battal ARSLANLAR Yazdi:

  s.a kardeşlerim hizmetkar kitabını bana bir arkadaşım tavsiye etti kitap hakkında okadar çok söz ediyorduki çok merak ettim ama adıyamanda bulamadım inşallah burdan sipariş ettim. sizin yorumlarınızı okudukça dahada heyecanlandım. cenk enes abimden Allah razı olsun hizmeti mübarek olsun. acaba kitaplar ne zaman elime ulaşır. ADIYAMANDAN SEVGİLERLE.

 60. 60
  Betül Yazdi:

  sa kılıcın bekçileri kitabı ne zman çıkacak çok merak ediyorum diğer kitaplarınız çok güzeldi emeğinize sağlık..

 61. 61
  çelik Yazdi:

  bn hizmetkar kim? i okudum muhteşem bir kitap hala etkisindeyim…

 62. 62
  ebru Yazdi:

  gerçekten harika, olaganustu… emeginize ve yuregınıze saglık bızlere boyle faydalı bır hızmet sundugunuz ıcın…

 63. 63
  münire Yazdi:

  serinin ilk kitabını okudum.bitirdikten sonra uyuyana kadar kitabı düşündüm bir insanın kendiyle olan bu savaşı ancak bukadar güzel anlatılabilir diye düşünüyorum bundan sonra yaşadığım olaylarda insanlara bakış açımda bu şekilde düşünmeye çalışacağım inşallah

 64. 64
  seher Yazdi:

  BEN HİZMETKAR KİM?İ OKUDUM.ÇOK ETKİLENDİM.HZ.ADEMDEN BU YANA OLAN İNSANLIĞIN SAVAŞI ANCAK BU KADAR GÜZEL ANLATILABİLİR.SERİNİN DİĞER KİTAPLARINIDA OKUMAK İSTERDİM. BÖYLE BİR KİTAP YAZIP KENDİMLE YÜZLEŞMEMİ SAĞLADIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER.

 65. 65
  Elif Yazdi:

  sukurler olsun nihayet kılıcın bekcileri de cıkıyor. bu arada kara kutu operasyonunun kapağı da değişmiş nedenini anlamış değilim ve son olarak da kac senedir enes beye ulaşmaya ve tanışmaya calışıyorum ama bir turlu tanışamıyorum. lutfen allah rızası icin enes bey eğer okuyosanız mail adresimi de göruyosunuzdur lutfen

 66. 66
  lale-i zar Yazdi:

  NİHAYET BEKLENEN AN GELDİ…

 67. 67
  enes özer`in oğlu ahmet faruk özer Yazdi:

  kılıcın bekçilerini okudum mükemmel herkese tavsiye ederim çok sürükleyici hizmetkar serisinin en iyisi. Şeytan severseyi sabırsızlıkla bekliyorum.

 68. 68
  gökhan Yazdi:

  Hocam şükür geçti elimize kitap.okumak için sabırsızlanıyorum hatta ne yorum yapıyom direk okuyayım:)

 69. 69
  ilkay tuğba Yazdi:

  kılıcın bekçileri adlı kitabınız muhteşem olmuş.okurken beni alıp başka alemlere sürükledi.kendimi bir an için Yağmur’un yanında mağralarda ceyşül şerin okulunda sanıp kitap bittiğinde ise orda olmadığıma şükrettim.
  Elinize ve yüreğinize sağlık.

 70. 70
  Nihat Yazdi:

  hocam anlatmak ve söylemek istediklerim satırlara sığmaz ama hayran kaldığım özelliklerden ikitanesini dile getirmek istiyorum. birincisi, kitapları sipari ettikten iki gün sonra elimde olması ikinciside seriyi 4 gün içerisinde okuyup bitirmem ki bununun nedeni açarsam alır başını gider kelimelerim tek diyeceğim bundan sonraki 29 kitabınızdada rabbim yüreğinize ve bileğinize sağlık versin hocam…

 71. 71
  ersin Yazdi:

  seriyi bitirdim mükemmel olmuş tekrar tekrar okusam doyamam ALLAH c.c.senden razı olsun.

 72. 72
  nail kaya Yazdi:

  kitaplarınızın tüm serileri çok ama çok güzel.Bütün serilerini okudum.Allah emeğinizi zayi etmesin.çalışmalarınızın devamını dilerim.Merak ettiğim bir husus var.Bu seri acaba 33 kitaptan mı oluşacak.teşekkürler.iyi çalışmalar. Nail KAYA Felsefe Öğretmeni

 73. 73
  Dilek GÜNEŞ Yazdi:

  Merhabalar,

  Bir türlü fırsat bulup mail atamadım. Mailinizi görünce de dayanamadım hemen yazmak istedim. Ben normalde çok kitap okuyan biri değilim hatta 26 yaşındayım belki 1-2 kitap onlarıda unuttum diyebilirim. Fakat yeni yeni kitap okumaya başladım ben beni böyle etkileyen, böyle gerçekmiş gibi yaşatan bir kitap okumadım (okuduklarımın içinde). Hizmetkarı öldü sandım ağladım; belki de gerçekten ölü, daha sonra mürted’in bile ölümü beni hıçkırıklara boğdu. Ölümler dışında keşke bu hizmetkar serisindeki herşey gerçek olmuş olsaydı. Mesela ben hizmetkar’la tanışmayı çok isterdim ve sonra yağmur’la. Bilmiyorum benş çok etkiledi içimden geçenleri sizinle paylaşmak istedim. Hizmetkar serisine emeği geçen herkese Çok teşekkürler… Emin olun ki bu kitaplar sayesinde hayatımda çok şey değişti. Allah’ım hepinizden razı olsun…

  Saygılarımla…

  Dilek GÜNEŞ

 74. 74
  Sultan Baba Talebe Yurdu.Halil. Yazdi:

  Kitaplarınız gerçekten çok güzel.Hepsi birbirinden muhteşem.Ben ömrümde bu kadar etkileyici kitaplar okumadım.En son okuduğum kılıcın bekçileri daha başka bir kitap olmuş.Kitaplarınızın diğer serilerini dört gözle bekliyoruz.İnşallah en kısa zamanda çıkmasını diliyoruz.Allah yardımcınız olsun.Birde bu kitapların filmi çıksa çok farklı ve mükemmel olur.

 75. 75
  AbdulKerim GÜRBÜZ Yazdi:

  Esselamu aleykum… Yıllarca beni peşinden sürükleyen, ha geldi ha gelecek diye ümitli bekleyişle dolu bir çok gün geçirmeme ve ne hevesimden, isteğimden ne de kalbimin damağına çalınan o bir parmak balın tadı zerre eksilmeden beklememe sebep olan ilk ve tek seridir…

  Müslüman keşke demez!keşke demeden ancak şöyle söyleyebilirim… O kapıyı açmak, o insanın ağzına çalınan bir parmak balın oluk oluk aktığı aleme girmek kolay olsaydı… O zaman bir kıymeti olmazdı biliyorum ve ne kadar denersem deneyeyim ifadelerim yetersiz kalacak…

  İki kelimeyle ifade etmeliyim belki…

  “OKU” ve “YAŞA”

  Bir gün bizzat konuşmak nasip olur inşaALLAH… Bİtmeyen bir seri olması ümidiyle… VESSELAM

 76. 76
  Mesut YILDIZ Yazdi:

  KILICIN BEKÇİLERİ VE HİZMETKAR SERİSİ
  Esselamu aleyküm… Alemlerin Rabbi Allah (c.c.)’ a şeytanı kızdırıp çatlatacak, Ceyş’ül şerre karşı islamın kılıçlarından biri olacak ölçüde değerli bir eser olan KILICIN BEKÇİLERİ kitabını bizlerle buluşturduğu için hamdolsun. Nice sıkıntı ve engellere rağmen gayretle hizmetini devam ettirme mücadelesi vererek serinin 4. Kitabını tamamlayan Muhterem Enes hocama teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim razı olsun inşallah.
  KILICIN BEKÇİLERİ’ nde görsel öğelere yer verilmemesine rağmen tam bir film kıvamında diyebilirim. Yağmur yaşadıklarını anlatırken sanki olayların içerisindeymişçesine dikkatle dinleyen Enes’ in, birden gelen anons sesiyle irkildiği gibi bende irkiliyordum o anlarda. Kitabın duygulara hitap etmesi de ayrı bir etkileyici unsur. Yağmur’un Mürted’ e olan merhameti ve ümit kesmeyişi gibi. Etkileyici, özendirici ve ilgi çekici özelliğe sahip bir eser olmuş. Tek cümleyle; şeytan bu kitaba çok kızacak.
  Her adımda çizgisini bozmadan ve çıtasını yükselterek ilerleyen bir Hizmetkar serisi oluşuyor elhamdülillah. Öyle ki; serinin tüm kitapları, yapbozun parçalarını yerince yerleştiriyor gibi bir bütün halinde diziliyor. KILICIN BEKÇİLERİ’ ni okurken serinin diğer kitaplarıyla ne denli etkin bir bağlantıya sahip olduğunu görüyor, kendinizi diğer kitapları sanki az önce okumuş gibi hissediyorsunuz. Bunun sadece benim kanaatim olmadığını çevremde okuyanların; “Bir oturuşta okudum.” , “Tekrar elime almak için sabırsızlıkla bekledim.” ya da “Sanki okurken yaşıyordum.”şeklindeki yorumlarından da anlıyorum. Serinin herhangi bir kitabı okunduğunda tamamını okutmadan bırakmıyor. En çok etkilendiğim ve özel bulduğum yönlerinden birisi de; gün yaşanıyor, hadiseler cereyan ediyor, mücadele tüm dehşetiyle devam ediyorken dahi, Peygamberimizin (s.a.s.) “Gözümün nuru namaz” diye tanımladığı 5 vakit namazın sürekli vurgulanmasıdır. Eminim herkes benim gibi “ŞEYTAN SEVERSE”’ yi sabırla bekliyor.
  Rabbim kaleminize kuvvet versin, hizmetlerinizin devamını nasib eylesin hocam. Bu vesile ile tüm hizmetkarlara selamlarımı iletiyorum. Allah (c.c.) hizmetkarca hizmetten ayırmasın inşaallah.

 77. 77
  sultan talebe yurdu_ramazan Yazdi:

  selamun aleyküm hocam,
  gerçekten okumaya değer eserler yazıyorsunuz..insanın kendisini,nefsini,dost ve düşmanlarını en güzel ve faydalı bir şekilde anlayabileceği eserler..diğer eserlerinizide dört gözle ve sabırla bekliyoruz..rabbim hizmetlerinizi daim eylesin..

 78. 78
  Ahmed Arayış Yazdi:

  Es Selamu Aleykum. Böyle güzel eserlere vesile olma adına , dünya imtihanımızdaki tercihiniz mübarek olsun.Allah bu kitapları Değil sadece umduğunuz ,ummadığınız nice hayırlara,hidayetlere vesile kılsın.
  Dünya ahiret dengesi adına, iç dünyamızdaki yorumlamakta zorlandığımız sesleri nitelendirilmiş hem de özellikle gençlerin dikkatlerini celbeden bir üslupla dile getirilmiş.Akılda kalıcılık bakımından tasvirler yerinde olmuş.Mantık ve islam ayrımı güzel bir şekilde ele alınmış.
  Allah böyle güzel bir hizmeti tercih eden yazarımızdan razı olsun.Her cümlesinde ,belki de kelimesinde önüne sunulacakların tercihlerinin vicdan efendi ya da akıl efendi taklidi seslerden uzak, şeriat dairesinde olmasını Hak tealadan niyaz ederim.

 79. 79
  nazım Yazdi:

  TEK KELİMEYLE HARİKA ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN BÖLE Bİ KİTAP ÇIKARDIĞINIZ İÇİN

 80. 80
  SAADET Yazdi:

  bir solukta okudum diyebilirim.öncelikle yazdıran ALLAHU TEALAYA binlerce şükürler olsun.yazandan bize ulaşmasını sağlayan, okuyanlardan ALLAH RAZI OLSUN.

 81. 81
  nergisturan Yazdi:

  Serinin 3. kitabı daha dün elime geçti.O gün bitirdim.Gerçekten akıcı gidiyor.İlk iki kitaptan aldığım zevki alıyorum.Tekrar teşekkür ediyorum kitabın yazarı olan Cenk Enes Özer’e.Pindoros’un Kitabı’nda okuduğum için artık sık sık buraya yorum yazmayı düşünüyorum 🙂

 82. 82
  hilal Yazdi:

  ben açıkçası bu tür kitapları faydalı ama biraz da sıkıcı bulurdum. ama bu seri kafamdaki bütün tabuları yıktı.hizmetkar kim kitabını bitirdim ve heyecanla ‘kara kutu operasyonu’na geçmeyi bekliyorum. emeği geçen herkese teşekkür ederim:)

 83. 83
  kbrra Yazdi:

  KİTABIN DİĞER SERİLERİNİ NEREDE BULABİLİRİM

 84. 84
  gökhan Yazdi:

  Gerçekten bu olaylar gercekler uzerıne mı kurulmus yoksa uydurmaca mı? ben bende bu kıtabın 2 serısını okudum Hizmetkar Kim ve Kara Kutu Operasyonu nu gercekten cok guzel bı kıtap eger gercekten varsa inş. bizimde karsımıza cıkar ne bılem ben fazla namaz kılmazdım ben daha 16 yasındyım ama Dine oyle bir bağlanmdım kı bukıtabı bıtırdıkten sonra gıttım namaz kılmaya basladım vs küfür ederdım bıraktım neden çünkü İblisi hiç sevmiorum onu bıraz yaralayabılmıssem ne mutlu bana

 85. 85
  tugba ili Yazdi:

  Hocam ne kadar etkilendigimi anlatamam sizinle tanışmayı çok isterdim…

 86. 86
  rabia tosun Yazdi:

  hocam kitaplarınız çok güzel sizinle tanışmayı çok istiyorum bu mümkün mü lütfen allah hatrı için bana ceva yazın

 87. 87
  heyfel Yazdi:

  hocam geercekden cok güzeldi kılıç bekcileri gönlüne eline sağlık ankara kitap evinden sizin imzaladığız kitaptı buda benim icin cok güzeldi devamını enkısa zaman da bekliyoruz. ALLAH CC emanet ol…

 88. 88
  Oğuzhan Yazdi:

  Cenk Enes Özer’e burdan sonsuz tşk ederim çok güzel bir kitap serisi devamını bekliyoruz…

 89. 89
  busenur Yazdi:

  selamunaleyküm arkadaşlar ben hizmetkar kim kitabını bitirdim kitabı çok faydalı buldum fakat kafamda bazı soru işaretleri belirdi.kitabın en son sayfasında bu sayfadan bir alıntıda”Enes kitaplarda bahsi geçen olayların tamamına şahit olmuştur.”yazmaktadır.bu olayları qerçektn yaşamış mıdır? sorusu aklıma takıldı yardımcı olursanız sevinirim.Allaha emanet olun.

 90. 90
  ISIK Yazdi:

  Allah razı olsun tüm seriyi hayranlıkla okudum şeytan severseyi merakla bekliyorum ..

 91. 91
  fturul Yazdi:

  Son kitabı merakla bekliyoruz, inşallah tez zamanda biter.

 92. 92
  M.Fatih YILDIRIM Yazdi:

  Arkadaşlar ‘Şeytan Serverse’ ne zaman çıkacak?

 93. 93
  Vefadar Yazdi:

  Sanırım bununla ilgili bir şey söylemek çok zor. Bir an önce çıkması için dua etmekten başka yapabileceğimiz bir şey olduğunu sanmıyorum. Sabırsızlıkla değil de sabırla beklemek lazım.

 94. 94
  burak Yazdi:

  Ben Hizmetkar Kim?’i okudum Kitabı Tavsiye Ediyorum

  Çok İyi Bir Kitap

 95. 95
  alic Yazdi:

  selamun aleykum hocam seytan severse nezaman cıkar bilgilendire bilirmisiniz merakla bekliyorum okumak icin sorgundan@live.fr bilgi verirseniz sevinirim allaha emanet olun…

 96. 96
  Nazif Yazan Yazdi:

  Sn. Cenk bey
  Tüm serinizi bir haftasonunda bitirdim. Yeni kitabınızı merakla beklemekteyim. Gerçeklikle yalan arasındaki ince çizgide boğulmuş insanlarımıza yeni bir nefes veren eserleriniz için teşekkür ederim. Sizi yetiştirenlere ve Hizmetkar olup bu millete hizmet etmeye devam edenlere duayı borç bilirim.Rabbim bizi de hizmetkarlar zümresine dahil eylesin.
  Saygılarımla.

 97. 97
  bahire sibel Yazdi:

  selamınaleyküm.
  ilk yorumum. ne ilginç ki bugün yazmak nasip oldu çünkü ilk ve son olma ihtimali var. alacağım ya da hiç bir zaman alamacağım cevapdan dolayı

  Rabbim bir sürü güzel kapılar açtı doğru insanlarla beni buluşturdu arkadaş yaptı hizmetkarlar seriside Rabbimin açtığı kapılardan biri
  hizmetkar kim ? bu kitabı okuduğumda bunu anlamamı nasip etti Rabbim
  gözlerimi kulaklarımı kalbimi ruhumu yorduğum yıprattığımda bu açılan kapılar ışık tuttu yol oldu aydınlanmaya canlanmaya başladı gözlerim kulaklarım kalbim ruhum. hizmetkarlar seriside bu yolun bir parçası
  duam niyetlerim herkesin okuması, aydınlanması, aslında kör olduğumuzun farkına varmamız gerçeklerin farkına varmamız
  ALLAHA HAMDÜSENALAR OLSUN
  YOLUMUZ ALLAHIN RIZASINI KAZANMAK OLSUN İNŞ.
  ALLAHA EMANET OLUN
  HİZMET DOLU BİR ÖMÜR OLUR İNŞ.

 98. 98
  bahire sibel Yazdi:

  tekrar selamınaleyküm

  bu kadar hızlı çabucak olucağını hiiç sanmazdım ama cevap geldi ALLAH RAZI olsun inş. bu son yorumum olmıycak

  “HİZMETKARLAR SERİSİ” YOL IŞIĞINIZ OLSUN İNŞ. OKUMALISINIZZZZZZZZZZZZZZZZZ

 99. 99
  bahire sibel Yazdi:

  selamınaleyküm

  hizmetkarlar serisinin n-t mağazalarında da olması çok büyük bir nasip ALLAHA HAMDOLSUN

  çok güzel kitaplar herkese tavsiye ediyorum rabbim alıp okumanızı nasip eder inşallah

 100. 100
  bahire sibel Yazdi:

  ALLAH NE ZAMAN OL DERSE O ZAMAN ÇIKACAĞINI ÇOK ŞÜKÜR BİLİYORUM HAMDÜSENALAR OLSUN ALLAHA

  SABIRLA VE ŞÜKÜRLE BEKLEMEYE DEVAM

  ALLAHA TESLİM OLDUK “ŞEYTAN SEVERSE” İNANIYORUM Kİ HAYIRLI DOĞDU ZAMANDA ÇIKA GELİR ELLERİMİZE İNŞ.

 101. 101
  cengizhan Yazdi:

  arkadaşlar herkeze selam hocam elinize yüreğinize sağlık bizi blgilendirdiniz ve aydınlattınız bize Allaha a emanet olun
  saygılarımla…

 102. 102
  ARİF ARSLAN Yazdi:

  selamun aleykum hocam,hizmetkar serisi 33 kitaptanmı oluşacak?

 103. 103
  Vefadar Yazdi:

  Hizmetkar Serisi’nin kaç kitaptan oluşacağını bilmiyoruz ancak 33 kitabın tamamının Hizmetkar Serisi’nden oluşmayacağını söyleyebiliriz. Başka seriler de bu 33 kitaba dahil olacak.

 104. 104
  emin Yazdi:

  selamunaleykum resimlerde yüzükleri gördüm yüzükleri nasıl alabiliriz

 105. 105
  bahire sibel Yazdi:

  selamınaleyküm
  hizmetkar serisi nt mağazalarında olduktan sonra istanbul da ya da başka bir nt mağazasında ya da başka bir yerde imza günü, konferans olucak mı ?

  elimden geldiği kadar seriyi çevremdekilere duyurmaya ve okutmaya çalışıyorum çok şükür inşallah herkes nasiplenir

 106. 106
  Vefadar Yazdi:

  Olursa şayet, ilk önce sizi haberdar edeceğimizden emin olabilirsiniz.

 107. 107
  bahire sibel Yazdi:

  selamınaleyküm

  ALLAH RAZI OLSUN…

  HAYIRLI HİZMETLER İNŞALLAH…

 108. 108
  bahire sibel Yazdi:

  Allahü Teala: “Ey Dünya! Bana hizmet edene hizmet et. Sana hizmet edeni kendine hizmetçi yap” buyurdu.”

  HİZMETÇİ Mİ OLMAK İSTİYORSUNUZ ? HİZMETKAR MI ?

 109. 109
  bahire sibel Yazdi:

  ALLAHA hizmetçi olmak, kul olmak ALLAH yolunda hizmetkar olmak!!! aslında ne büyük lütufmuş aslında biz dünyanın hizmetçisi olmuşuz da farkında değil mişiz

  Hizmetkar kim ? serisi Rabbimizin bizlere güzel bir vesilesi nasibi anlıyalım, öğrenelim. tanıyalım düşmanımızı ve kime, kimlere ve neler için hizmetçi olduğumuzu
  ve en büyük tek DÜŞMANIMIZI!!! hatırlayalım bir daha unutmamak üzere..

  artık ALLAH YOLUNDA HİZMETKAR OLMA VAKTİ GELMEDİ Mİ ? ALLAHA HİZMET ETME VAKTİ GELMEDİ Mİ?
  GEÇİYOR BİLE ARKADAŞ ZAMAN daha fazla şeytanın engellerine takılma bence korkma al ve oku hepsi bu zaten gerisi seni bulucak!!!

 110. 110
  Mücahide Yazdi:

  Ben bu kadar güzel bir seri okumadım hayatımda.Allah emeği geçen herkesten razı olsun.Hepimize hizmetkar olmayı nasip etsin 🙂

 111. 111
  Araf Yazdi:

  Şu sıra Kılıcın Bekçileri ni okuyorum. 1. ve 2. kitapta Yağmur u kullanarak bazı gerçekleri bize aktarma çabanız, 3. kitapta sizinde olaya dahil olmanızla unutulmaz bir durum almış. Kısacası unutulmaması gereken gerçekleri unutulmaz bir tarzla anlatmışsınız.

  Bir kaç mantık hatası hissettim. En çok dikkatimi çekense, okulda okuyanların çocuk olduğu hissine kapılıyorum. Halbuki ordakilerin belli bir yaşta olması gerekli. Sanırım okuldaki olayların anlatımından kaynaklanan bir durum.

  Seriyi çok beğendim. Yeni serilerinizi de bekliyorum. Kolay gelsin.

 112. 112
  Haticenur Yazdi:

  Geçen hafta kitabı kitapçıda gördüm. Kapağı da ilgimi çekmişti. Merak edip ilk iki kitabını aldım . Belki beğenmem diye. Düşündüğüm gibi olmadı. Elime aldığımda kitap çabucak bitiyordu. Kaleminize sağlık. Şu an 3. kitabı okuyorum.İlk iki kitaptaki anlatımda Yağmur’un olayları anlatılıyordu. Sonradan yazarın yazdığı kitaba girmesi kitabı alışılmışın dışına sürüklemiş. Ben serinin diğer kitaplarını da ilk iki kitaptaki düzende bekliyordum halbuki.

  İnşallah başarılarınızın devamı gelir.

  Allah yardımcınız olsun …

 113. 113
  araf Yazdi:

  şeytan severse nin çıkış zamanı tahminen ne kadar olur ?

 114. 114
  araf Yazdi:

  inanın ilk 4 kitap elimden su gibi akıp gitti. yerini hemen devamıyla doldurmazsam benim için pek iyi olmayacak 😀

 115. 115
  yorgun Yazdi:

  iyi geceler resmen kitaplarınızın hastası oldum. bu kitaplar gerçekten işime yarayacak. bi de ben dün hizmetkar kim kitabını sipariş verdim ne zaman gelir acaba?
  bircevap yazarsanız çok sevinirim…

 116. 116
  ingiltere vizesi Yazdi:

  çok güzel kitaplar teşekkürler

 117. 117
  elif Yazdi:

  bi arkadaşım şizofren olduğunuzu düşünüyo tabi yazdıklarınıza inandığım için benimde:d allah hizmetinizi kabul etsin 4 kitapta şahaneden daha muhteşemdi.şeytan severse nezaman çıkar demek istiyorum ama bu yaşayınca yazmanız konusu beni durduruyo. bn yinede şansımı denesem ipucu vermezmisiniz?

 118. 118
  DAVUT KARACAN Yazdi:

  yazmak zordur,
  okumak ondanda zordur,
  en zoru ise başkasının yazdığını anlamaktır
  rabbim okunası olanları yazanların yazdıkları duygu ve düşünceleri iyi analiz edip hakkıyla okumayı anlamayı ve amel etmeyi nasip etsin.
  oruç risalesi ile başlayan bir yolculuk ve hizmetkarlar serisi… rabbim ufkunuzu genişletip ledün ilmiyle beslesin hocam. katından zatından rahmetlerle yağdırsın. inşallah eserlerimiz ümmeti muhammede ışık olur
  sizi yanlızca allahı sevdiğiniz için seven allahı seven kardeşiniz

 119. 119
  ahmet faruk özer Yazdi:

  şeytan severse sonunda çıkacak. ha bitti habitecek derken sonunda çıkacak

 120. 120
  Elif t Yazdi:

  selamun aleykum
  emeğinize yüreğinize bereket
  ilk 3 kitabı okudum muhteşemdi
  kılıcın bekçileri ve şeytan severseyi en kısa zamanda alıp okuyacağım inş…
  Rabbim yolunuzu açık etsin

 121. 121
  hatice kübra Yazdi:

  Selamun aleykum.kitaplar muhteşem kurgulanmış.yazarın emeğine sağlık.her gencin mutlaka okuması gerektiğini düşünüyorum.yazarın ifade ettiği gibi kuranı kerimler tefsirler hadis kitapları artık çoğu insanın ilgi alanına girmiyor maalesef.yazar serisinde aslında bütün o kitaplara özet geçmiş gibi…

 122. 122
  Arif Emre Yazdi:

  Şeytan Severse ne zaman çıkacak tarihi belli mi?Bide bu serinin devamı mı yoksa daha farklı birşeyler mi anlatılacak?

 123. 123
  Abdullah Yazdi:

  kitaplarin kurgusu cook hos ve surukleyici insanlara birsey anlatmanin farkli yollarinin oldugunu gosteriyor ve benim fikrimde aynen bu sekilde …AYNI AMA FARKLI

 124. 124
  yasin bilgin Yazdi:

  gerçeklerin net olarak anlatıldıgı ve insanı gerçek bir hizmetkar olmasına vesile olan ve ilk okdugun andaki içindeki degişimleri tanık olan biri olarak aydınlatıcı bu kitapların pardon eserlerin yazarına yaşayanlara çok teşekkürler ediyorum

 125. 125
  ENES ENSAR Yazdi:

  Hizmetkar..Ene dünyasında kayboluşumuzu suratımıza bir şamar gibi çarpan isim. Ve devamında kayboluşumuzun diğer ismi Kara Kutu..Tüm bunların muhteşem plan kelimesi ile Azazil’i yüceltmek istemediğimden, şeytani bir plan ile günlük hayatımızda ne oyunların içinde kaybolduğumuzu gösteren Pindaros’un Kitabı…Tek bir cümle ile anlatamadığım seri..Yaşamadan yazılabilecek türden kitaplar değil.Çoğu zaman yazmyayı istemişimdir ama bu ayrı bir yetenek bu kitapları okuduktan sonra Yazar olabilmeyi daha bir coşkulu olarak Allah’tan diliyorum. İstek ve gayret bizden Takdir Yüce Allah’tan (c.c)

 126. 126
  Muhammed Fatih YILDIRIM Yazdi:

  17 yaşında bir genç olarak öncelikle şunu belirtmek isterimki bir gencin aksiyon kitaplarından aldığı zevkin kat-kat fazlasını aldım bu kitabı okurken.
  Önce kştabı bir akrabamın elinde gördüm bu serinizin ilk kitabı olan ‘HİZMETKAR KİM’ idi.Sadece göz attım, sonra kendimi alamadım.Serinin diyer kitaplarınıda istedim.Bu kitabın bukadar ilgimi çekmiş olmasının bir nedenide İMAMHATİP’ li olduğum için olabilir.Ancak kaleminizi tebrik eder ve devamını yazmanızı isterim ama biraz çabuk yazın biz okuyucular çok meraklanıyoruz… 🙂

 127. 127
  Araf Yazdi:

  Heyecanla beklediğim son kitabınızda beklediğimi görmedim.
  Nasıl desem…
  Kat kat fazlasını buldum desem yeridir. Reklamı gazetede gördüm ve hemen aldım. 1 gün içinde bitti. Çabuk bittiği için biraz hayal kırıklığı yaşadım. Diğer 4 kitabınızı bir anda okumuştum. Bu tek kitap olduğu için böyle oldu sanırım.

  Kitapdaki isimleri ve olayları nasıl kurguluyorsunuz? En azından isimler konusunda bir ön araştırma yapıyor musunuz ? Desim… böyle bir isim var mı gerçekten? Yoksa belli olayları kurgulayıp kaleminize gelen ismi mi kullanıyorsunuz? Kusura bakmayın çok soru sordum ama inanın utanmasam 100 e yakın soru sorabilirim. 🙂 Bu sorularınızın tek sebebi kaleminiz. Bu tarz bir kalemi ilk defa okuyorum ve inanın sonu gelsin istemiyorum 😀

 128. 128
  ELİF Yazdi:

  ben bütün kitaplarınızı okudum ve hayran kaldım sinovayı sabırsızlıkla bekliyorum… şeytan severse çok muhteşemdi 1 günde bitti ve ben bitti diye neredeyse ağlayacaktım. sizi tebrik ediyorum maneviyatınızla bizi ve beni aydınlattığınız için umarım sinova en yakın zamanda çıkar 🙂 sağlıkla kalın.

 129. 129
  sultan talebe yurdu(ramazan yüksektepe) Yazdi:

  selamun aleyküm hocam..ben kitaplarınızın 4 ünü okudum son kitap hariç..ve hiç bir okuduğum kitaptan bu kadar zevk ve ibret aldığımı hatırlamıyorum.biz sultan talebe yurdu öğrencileri olarak mesut hocamın tavsiyesi ile okumaya başlamıştık ve çokta mutluyuz..ben şu an çorumda üniversite okuyorum oradaki arkadaşlarıma da tavsiye ettim ve kurban bayramı dönüşü kitaplarınızdan götürüp arkadaşlarıma vereceğim..daha kitapların ismini duyunca mest oldular okuyunca naparlar bilemiyorum Allah(c.c.) binlerce kez razı olsun sizden ve mesut hocam gibi büyük hizmetkarlardan..inşallah bizde sizin gibi hizmetkar olmaya layık oluruz dua edin selametle inşallah Allah’a emanet olun..

 130. 130
  murat_ERZURUM Yazdi:

  s.a
  ben ilk önce karakutu operasyonu gördüğümde bilim kurgu kitabı diyerk öylesine aldıgım bir kitabın bu kadar güzel ve manalı oldugunu anlamadıgım için üzgünüm.Ama hizmetkar kim? ile başlayan bu serüven beni aldı götürdü kitaptaki yağmur karakteri gibi oldum bir anda tam da bu sıralarda kendimi imani yönden tamamlamaya çalıştıgım bir zamandı bunu okurken,şükür olsun ki okumuşum suan karakutu operasyonunu okuyorum diyer kitapları da sabırsızlıkla okumayı istiyoru.YÜREĞİNİZE SAĞLIK RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM

 131. 131
  kubra kalkan Yazdi:

  serinin başlangıcındayım .. 2. kıtaba gectım sımdıye kadar bukadar anlamlı .. benı kalbımden vuran başka bır kıtap olmamıstı .. kıtapların devamını bekleyeceğim….

 132. 132
  selahaddin Yazdi:

  şeytan severse ile başlayan hizmetkar serisi okuma serüvenim sayın cenk enes beyden imzalı olarak alduğım önceki dört kitabi aldığım günden itibaren 4 gün içerisinde okudum. heralde bu durumu izah etmiştir. yazarın bir sonraki kitabını sabırsızlıkla bekliyorum. yalnız bir sorum var 4. kitap ile 5. kitap arasında pşisıra bir bağ kuramadım . 6 . kitabın nasıl bir kurgu ile devam edeceğini sabırsızlıkla beklemekteyim. sinova … kitabın yayın tarıhı ne zamam acaba bunu öğrenebilir miyim rica ederim YAKINDA demeyin

 133. 133
  NAGEHAN Yazdi:

  Bütün kitaplarınızı en az 1 kez okudum. Bazılarını 2-3 kez okudum. Herbiri içimdeki farklı bir boşluğu kapattı. Şeytan severse ise kendime dönüp çok farklı bir pencereden bakmamı sağladı. Allah razı olsun..Sinova yı gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum.

 134. 134
  asiye Yazdi:

  şeytan severse’yi 1 haftatır gozume kestirmiştim en sonunda aldım okudum çok beğendim. aslında ince olan kitapları pek okumam ancak adı dıkkatımı cekti. bugune kadar okuduğum butun kitaplardan cok farklı bakıs acımı değiştirdi resmen. keşke bu seriden daha once haberim olsaydı. ilk kitaptan baslamak daha iyi olabilirdi ama olsun.

 135. 135
  idris Yazdi:

  cenk kardeşim ALLAH hizmetlerinizi daim eylesin ALLAH sonsuz razı olsun inşALLAH.DEVAM KİTABI NE ZAMAN ÇIKAR ALLAH,IN SELAMI ÜZERİNİZE OLSUN.

 136. 136
  tuce Yazdi:

  kitaplarınızla yeni tanıştım ama daha önce tanışmadığıma üzülüyorum doğrusu..Gerçekler akıcı bir şekilde ele alınmış…Bence filmi çekilmeli bu kitapların…Sizden bir ricam olacaktı.Zaten şimdiden milyonlara hitap eden bu kitap serisinin İNGİLİZCE’ye çevrilmesi mümkün olursa çok müteşekkir olurum.Çünkü ünü yurt dışında yayılmakta ve merak eden arkadaşlarımız ingilizcesini sormaktalar…Bilginize arz eder…Hayırlı hizmetlerle dopdolu,hizmetkârca bir ömür dilerim…

 137. 137
  beyzanur Yazdi:

  kitablarınızdaki en güzel taraf konuşmaların okuyucunun zihninde yeni sorular oluşturması ve araştırmaya teşfik etmesi…ve yep yeni şeyler öğrenmeye zemin hazırlaması…bi de ben de bu kitapaların ingilizceye çevrilmesini rica ediyorum…Filmi mutlaka çekilmeli…Gişe rekorları kıracaktır eminim…

 138. 138
  Sami Ünal Yazdi:

  Herkese hayırlı Cumalar! Şeytan Severse ve Hizmetkar serisinden bahsedeyim istedim biraz.
  İlk dört kitabı kıymetli yazarımız geçen yıllarda kendi imkanlarıyla basmış. Piyasada gördüğü rağbet malum. Şimdi serinin basımını Ufuk Kitap üstlenmiş. Önceki ay Şeytan Severse’yi bastılar. Kapağı da güzel oldu. Şimdi ilkinden itibaren her ay birisini çıkaracaklarmış. Hatta Hizmetkar Kim’in baskısı yapılmış. Bugün yarın kitapçı raflarında yerini alır diyorlar. Yeni kapak nasıl olacak merak ediyorum doğrusu.
  Ben beş kitabı da dikkatle okudum. Sinova’yı ise herkes gibi bekliyorum. (Cenab-ı Allah Enes Bey’in yüreğine, dimağına, kalemine kuvvet versin!) Kitaplar her yaştan okuyucuya hitap ediyor. Kurgu, üslup, dil ve anlatım yönüyle harika. Elden bırakması güç; akıcı, sürükleyici, bir solukta okunuyor.
  Serideki kitaplar tamamen birbirine bağlı/bağımlı değil. Seri mantığıyla bakılırsa seri. Diğer türlü ise müstakil birer kitap. Kitapların aynı anda hem seri hem de birbirinden bağımsız ele alınabilmesi önemli bir hususiyet. Okurun, serinin ilk kitaplarını görmemiş olması dördüncü ya da beşincisini eline alıp gönül rahatlığıyla okumasına engel teşkil etmiyor. Herhangi birini okuyan da zaten ne yapıp edip diğerlerini temin ediyor; okuyor.
  Malum olduğu üzere, bu türden kitaplara fantastik roman tabir ediliyor. Doğru. Bununla beraber bu seriye kişisel erişim (bu güzel ifade serinin yazarına ait) kitapları demek daha yerinde olurdu.
  Aslında bunlar hikmetli birer hizmet kitabı. Rehber kitaplar.
  Hem kurgusal hem dinî. Hem fantastik, hem hikemî. Hem edebi hem öğretici (daha doğrusu şuur veriyor). Doğrusu bütün bu hususiyetlerin aynı kitapta mezci büyük maharet hatta ilahi inayet ister. Keyfiyetini ifadede zorlanmamın sebebi de bu olsa gerek. Kitaplar, kelimenin tam anlamıyla nev-i şahsına münhasır olup, özellikle muhafazakar camiada eşine az rastlanır fakat en çok ihtiyaç duyulan türden.
  Evet, böylesi yayınlara büyük ihtiyaç var.
  Keşke yayınevleri himmeti âli tutup, daha cesur davranmak suretiyle böyle yüksek teveccüh görmüş, üstün başarı yakalamış kitapları cimri hesabıyla 3-5 bin değil de en azından 50-100 bin tirajla basıp akıllıca planlanmış reklam kampanyaları ile bir anda daha geniş kitlelere ulaştırsalar. İşin manevi boyutu zaten müsellem ama bunun yanında Allah’ın izniyle maddi kazançta da büyük berekete nail olabilirler. Şeytan Severse bu mantıkla basılsaydı kimbilir neler yapardı.. Her neyse. İnşaallah bu mazhariyet Sinova’ya nasip olur!
  Hizmetkar serisinin başta İngilizce olmak üzere diğer yabancı dillere tercümesi konuşuluyor. İnşaallah yakın zamanda gerçekleşir de uzak coğrafyalardaki kardeşlerimizin hizmetine sunulur. Bunun yanında eserin senarize edilip filminin yapılması telaffuz ediliyor. Mükemmel olur! Bunlar vakt-i merhununu bekleyen işler olsa gerek. Aheste-rev’lik değil; ufak ufak ama kararlı adımlarla..

  Unutmayalım lütfen. Sevdiklerimize verebileceğimiz en güzel hediye kitaptır.
  Okuyana ve okutana selam olsun!
  Sami Ünal

 139. 139
  Yusuf Yazdi:

  Es-selamualeyküm. Ben fen lisesi öğrencisiyim. İnşallah kitaplarınız buradaki pek çok kişiye rehber olacaktır. Siz bu kadar güzel yazdıkça biz de bu ilmi yaymak ve islamı yaşatmak için elimizden geleni yapacağız. serinin hepsini okudum heyecanla ve sabırsızca Sinova’yı bekliyorum.Samimiyetinizin ve başarınızın kokusunu diğer kitaplarınızdan da alacağımdan eminim. Yüz yüze de görüşmek isterim. Allah sizden razı , Peygamber efendimiz şefaatçi olsun inşallah….

 140. 140
  şengül Yazdi:

  kitaplarını merak ve ilgiyle okudum enes abi çıkacak olan ‘sinova’yı da merakla bekliyorum allah hepimize hizmetkarca bir hayat verir inşallah…

  mehmet zeki obdan ilköğretim okulu’ndan meraklı bir okuyucunuz…

 141. 141
  Ali Yazdi:

  Kitap gercekten cok güzel bize bu kitabı öneren Ahmet Yunus Gürbüz ve bu değerli kitabı yazan ENES abimizden ALLAH RAZI OLSUN.

 142. 142
  Yaşar Alperen Ceylan Yazdi:

  Kitap gerçekten çok güzel şu anda Pindarosun Kitabını bitirdim ötekileri 4-5 güne bitirim inş. Bu kitapları yazdığın için alllah razı olsundan ENES Abi

 143. 143
  HİZMETKAR Yazdi:

  kitapların hepsi gerçekten çok güzel.okurken kendi içime doğru yolculuk yaptım sanki..eğer kitap okuyacaksanız hiç düşünmeden bu kitaplara başlayın derim

 144. 144
  mevlana sarıkaya Yazdi:

  ARAYANLAR BULAMAZ, BULANLARSA ARAYANLARDANDIR. BULMAMA YARDIMCI OLAN ENES HOCAMA TEŞŞEKKÜRLER VE DUALARLA…

 145. 145
  Merve İnci Demir Yazdi:

  Tüm seriyi heyecanla bitirdim. 6.ncı ve diğer kitapları sabırsızlıkla bekliyor olacağım. Allah Enes beyden razı olsun ki tahayyül edemediğim şeyleri öyle güzel anlatmış ki dinimi şimdi daha çok seviyorum. Ve hatta İblisi daha iyi tanıdığım için, anlamlandırabildiğim için onu mutsuz ve huzursuz etmeye, benden nefret etmesine bayılıyorum. Hepimizin Allah’ın hizmetkarı olması dileği ile.

 146. 146
  Tolga Gürbüz Yazdi:

  Daha öncede bir çok kitap okudum fakat hiç biri beni bu kadar etkilemedi hiç biri yazanların gerçek olduğuna bu kadar inandırmadı bu kitapları yazdığın için Allah gani gani razı olsun Enes abi sözlerimi bana ettiğin duayla bitirmek istiyorum. Keşkesi az iyiki si çok cennet sermayesi hizmetkarca bir ömür dileklerimle.

 147. 147
  ipek Yazdi:

  s.a cenk enes özer bey benim adım ipek 15 yaşındayım.orta son’a gidiyorum..ve tüm kitabınızı okudum ve çok hayran kaldım severek ve heycanla hepsini bitirdim. ve ben bir kitap yazıyorum daha doğrusu hayatımla ilgili bir kitap yazıyorum ve siz bir yazar olarak bana bir kaç konuda yardım ederseniz sevinirim en kısa zamanda cevabınızı bekliyorum saygılarımla..

 148. 148
  Sevgi Yazdi:

  Enes abi. Kitapların hepsini okuyorum yavaş yavaş. kitaplar çok güzel fakat insan okuduktan insan sonra hayal ürünü mü yoksa gerçek mi karar veremiyor. 🙂 Bu da tabi iyi bir yön aslında. Hizmetkar serisini sınıfça aldık okuyoruz. 🙂 Abi bu kitaplar gerçek mi ya? 😀 Gerçekten çok hoş ve iyi bir yazarsınız 3 yıldır kitap okumuyordum sizin kitaplarınızla tekrar başladım çok teşekkürler…

 149. 149
  darkneyy Yazdi:

  Şeytan Severse yi çıkar çıkmaz bitirdim. Sinova yı beklemek bir hayli sıkıntı veriyor. Asıl sıkıntıyı siz mi yoksa okuyucunuz mu çekiyor karar veremedim. 😀

  Sinova nın durumu ney şu anda? En yakın ne zaman biter gibi duruyor?

 150. 150
  barış Yazdi:

  gerçekten harika bi kitab tesadüfen rastladım iyiki almışım elimden geldiği kadarıyla okutmayada çalışırım inşallah..rabbim kalemine zeval göstermesin..amin

 151. 151
  Oğuzhan Yazdi:

  Selamunalekum enes abi ben 3 kitabı bitirdim ancak ilk 2 kitabin öğreticiligini daha ön planda buldum 3. kitapta biraz daha hikayeleşme var gibi.Bir de hikayeye kendinizi katma nedeninizi açıklayabilirseniz sevinirim.Teşekkürler…(bu arada kullandıgınız degısık uslub ogretıcılık katmıs nefıs-ruh -vicdan-akıl arasında cok güzel bir benzetme kurmuşsunuz çok hoşuma gitti)

 152. 152
  serdar Yazdi:

  selamün aleyküm enes bey hizmetkar kitaplarınızla tanışalı hayatın anlamını kavramaya başladım.Allaha şükür Allah yolunda hizmetlere layık görülüp bu yolda ilerlemeye çalışırken baldızımın elinde gördüğüm 1 ve 2 serisini okuduğum hizmetkar çok etkileyici idi.Azazille başlayan hala devam eden bu savaş da galip gelmenin aslında ne kadar zor ve o kadar da kolay oldugunu kavramama neden oldu televizyon olayının gerçekte ne olduğunu bilmeyenler için tam yerinde bir seri olmuş.Allah razı olsun inşaallah tamamını okumak nasip olur saygılarımla

 153. 153
  hezimetkar Yazdi:

  merhaba kitaplarınız çok güzel ben hepsini okudum şimdi sinovayı bekliyorum kitaplar akıcı ve dini değeri yüksek
  ben çok beğendim ve 13 yaşındayım

 154. 154
  eda nur Yazdi:

  Bazı kitaplar vardır okurken sizi çok derinden etkiler, anlatımı edebi yönden çok güçlüdür ama okuduktan sonra biter. O kadardır… Bu seri okuduktan sonra da aklımdan çıkmayan ve tavırlarımı etkileyen tek seri…

 155. 155
  Veysel Alperen CEYLAN Yazdi:

  Selamun aleyküm Enes abi Ben Ahmet Ulusoy Fen Lisesi öğrencisiyim. Sizin hizmetkar serisi kitaplarının (Kılıcın Bekçileri Hariç) hepsini okudum ve çok beğendim. Fakat Kılıcın Bekçileri Kitabınızı bulamadım.Sizin bizim okula konferans vereceğinizi öğrenince çok sevindim eğer mümkünse bizim okula gelirken yanınızda Kılıcın Bekçileri kitabından (bana ve arkadaşıma)2 tane getirmenizi rica ederbilir miyim. Şimdiden teşekkür ederim.

 156. 156
  Tutku Yazdi:

  yeni kitabınıza yönelik son kitabınızda bazı ipuçları verdiniz.ne var ki kitablarınızda ki heyecanı bu kitapta bulabileceğimi pek zannetmiyorum çünkü daha çok şeytanın mitolojisine yönelik eser olacağını hissettiriyor şeytan severse de olduğu gibi sinova kitabınız. diyorum ki geçmiş ile bugünü dengeli götürürseniz okuyucunuzun alakasında bir eksilme olmaz dolayısıyla şu an için sinova yı almayı düşünmüyorum.bunu diyorum çünkü kaleminiz okuyucuya zevk veriyor fakat bu ,konuya paralel işlenmesse bu gibi sonuçların doğması kaçınılmaz olur,Özer bey.

 157. 157
  hilal Yazdi:

  kitabiniz bir harika elimden bırakamıyorum herkesede tavsiye ediyorum beni gerçekten çok aydınlattı düşüncelerim çok degişti artık daha mantıklı işler yapıyorum o melün nun oyunları gerçekten çok korkutucu sinsi böle bir için teşekkür :))

 158. 158
  Oğuzhan Yazdi:

  Bugüne kadr okuduğum en faydalı roman. Katkımın bulunacağı bir aktiviteniz olursa lütfen haberdar ediniz, onur duyarım. Dua ile.

 159. 159
  tuncay zahşd Yazdi:

  Bir kitabı bir kişinin okuması taraftarıyım, amma velakin sizin kitaplarınızda size bir haksızlık yaptım, elden ele dolaşan hizmetkar serimi, çok fazla kişi okudu… bu sebepten kitaplarınızın satılmasına olumsuz etki sağlamış olabilirim… lakin bu hakkı sizin helal edeceğinizi düşünerekten, bir çok kişiye bu kitabın okunmasına vesile olduğum için mutluyum…
  bu arada yeni kapaklar çok güzel olmuş, kıskandım… bizim kitaplar eski kaldı yanlarında… artık yeni kapaklı olanlardanda almam gerekecek heralde, çünkü bu kitaplar hem kapak olarak, hemde sayfaları yıpranmak suretiyle baya bir eskidi… özet olarak Allah razı olsun…

 160. 160
  ömer faruk kaya Yazdi:

  Sayın Cenk Bey

  Ben Şahika Koleji’nde okuyorum,konferansta size iki soruda bulunucaktım bana bu siteyi önerdiniz işte size sorucağım iki soru

  1.Soru:acaba yağmur neden şeytanların mekanında gözünü kapatınca şeytan tarafından görüldü (yoksa gözünün kapanması ile kalbindeki arzu ve duygularını şeytana açtı)

  2.soru:Cenk Bey tam bir kitap yazıcam kafamda planlıyorum ama kağıda dökemiyorum bazende nasıl başlıyacağımı bilmiyorum tüm kitaplara bakıyorum ama hepsi farklı başlamış sizce nasıl başlamalıyım

 161. 161
  MeSEM Yazdi:

  Pek alışkın olmadığımız formatta hazırlanan kitaplarınızın hepsini okudum. (Bir kitabınızı okumam en fazla 2 gün sürüyor. Bu kadar akıcı kitap yazdığınız için ayrıca teşekkür ederim.) Gerek şahsım gerekse kitabı okumasını sağladığım çevremdeki insanlar son derece memnun kaldık. Yeni kitaplarınızı sabırsızlıkla beklediğimizi ve bizleri fazla bekletmemenizi umut ederek tekrar teşekkürlerimle saygılarımı sunarım.
  Matematik Öğretmeni

 162. 162
  M.T.U Yazdi:

  Ben Turgutlu Güngüzalp Koleji’nde 9.sınıf bir talebeyim kitaplarınızı okulumuzdaki çoğu kişi okudu.Yeni kitabınızı heyecanla bekliyoruz.Yolunuz düşerse buraya da bekleriz inşaallah… Sevgilerle M.T.U

 163. 163
  sema pap Yazdi:

  selamün aleyküm ben yeni katılıyorum inşaallah hizmetkar serisini okudum yalnız kılıcın bekçileri ve şeytan severse’yi okumadım çok okumak istiyorum kitapları nasıl alabilirim?

 164. 164
  Hüseyin Yenilmez Yazdi:

  Ben Ankara Samanyolu Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencilerinden Hüseyin Yenilmez.Geçen aylarda okulumuzda düzenlenen yazarlar buluşuyor adlı programa katılmanız ve arkadaşlarımızla yaptığınız muhabbeti onlardan dinlemem sonucu içimde size karşı bir sempati kitaplarınıza karşı ise bir ilgi oluştu.Kitaplarınızı okuduktan sonra ki düşüncem çok ama çok farklı.bu kelimeler gerçekten yetersiz kalır.dini içerikli okuduğum kurgu ile birleşmiş en güzel kitap diyebilirim hiç düşünmeden.Günlük 1-2 kitap bitirme ortalaması olan bir insan olarak.elinize yüreğinize sağlık..

 165. 165
  nagihan Yazdi:

  selamınaleyküm..ben hizmetkar serisi kitabınızı bir arkadaş tavsiyesi üzerine okudum..çok güzel yazmışsınız elinize,emeğinize sağlık…fakat benim kafama takılan bir soru var;gercekten de okudugum bu kitaplar içinde geçen olaylara NEDEN OLMASIN diyebilir miyim??

 166. 166
  SELÇUK Yazdi:

  Merhaba, Bütün kitaplarınızı okudum hepside birbirinden daha güzel mükemmel gerçekdende şeytan severse’den sonra seri devam edecek mi acaba ?

 167. 167
  FatmaSeviLmis Yazdi:

  selamun alyküm:) kitabınızı bi arkadaşımın tavsiyesiyle okudum çok beğendim, devamını sabırla bekledim ama gerçekten de gerçek mi yazdıklarınız ? yani kitapta da yazdğınızgibi bizde arasak onlar bizi bulabilirler mi:))

 168. 168
  Taner Taşçı Yazdi:

  Öncelikle bu dünyaya gönderiliş nedenimizi,Rabbimizin bizi halife olarak şereflendirmesinin nedenlerini ve buna layık olabilmek için kendimizi ve iç dünyamızı feth etmemizin püf noktalarını anlayabileceğimiz ‘hizmetkar kim?’ için, daha sonrasında baş düşmanımız iblisin en büyük silahı kara kutunun insanlığa ve özellikle Müslümanlara ne büyük yaralar açtığını görmemiz için ‘kara kutu operasyonu’ kitabınız için. Teheccüd namazına başlamama ve kalbi bir hizmetkar olduğumu öğrenmeme vesile olduğu için serinin ‘Pindaros’un Kitabı’ romanına ve bu seriye başlamama neden olan aynı zamanda düşmanımızı ne kadar tanırsak o kadar ona üstünlük sağlayacağımızı düşündüğüm için ”Şeytan Severse”yi bizlere ulaştırdığınız ve hayatımızın bundan sonrasında bu savaşta bizlere ayrı bir kulvardan destek verdiğiniz için şahsım, bu seriyi okuyarak hem imtihan hemde sonsuz yaşamı için faydalanan tüm insanlar adına size ve yayın evinize efendimiz önerdiği gibi teşekkür ediyorum.

  ‘Allah sizlere hem bu dünyada hem ahirette hayırlı mükafatlar versin’

 169. 169
  Erol KAHRAMAN Yazdi:

  Cenk bey kitaplarınızı bir solukta ukudum.Bir romandan fazlası var.Merak ettiğim birkaç konu var.Bu kitaplar roman olmasına rağmen dini içerikli olduğu için,bu kitapları bir roman olarak mı okuyalım yoksa içinde vermiş olduğunuz bilgiler mesala şeytan isimleri,yer isimler,fikri yorumlar,hatta cinlerin kullandığı saremce bu bilgilere itibar ederek mi okuyalım bunu açıklığa kavuşturursanız sevinirim.

 170. 170
  ahmet Yazdi:

  esselamun aleyküm ve rahmetullah ,ben bu seriyi merak ettim biraz baktım ama bunların olma ihtimali yok arkadaşlar. bu yoldan çıkın biran önce başka güzel şeyler de var . tamam doğruysa kesinlik ihtimali yok. güvendiğiniz ve güvenilen yayınlara bakın. bunlar sizi dinden uzaklaştırır ALLAH muhafaza.
  gidin dini kitaplar okuyun Allah ‘a ibadet edin …. Allah hepinizin gönlünden geçenin en hayırlısını nasib etsin inşaallah, haydi selamun aleyküm

 171. 171
  yüksel kavuk Yazdi:

  sevgili Cenk Enes Bey,
  serinin ilk kitabı olan hizmetkar kim?’i okurken duyduğum heyecan yüzüme o kadar aksetmiş öğrencilerim bile farkettiler. Kan emici vampirlerin, Eski Yunan mitolojisindeki tanrıların çocuklarımızı esir aldığı bu edebiyat dünyasında onlara kim olduklarını ve ne okumaları gerektiğini anlatacak çok güzel bir eser kaleme almışsınız. Serinin ilk kitabı hizmetkar kim?’i iki günde bitirdim. kaleminize sağlık. Serinin diğer kitapları da elimde, en kısa zamanda hepsini bitirip öğrencilerimin de istifadesine sunacağım. Allah yar ve yardımcınız olsun. Kaleminizin mürekkebi ve sözlerinizin gücü allah’ın izniyle hiç bitmesin.

 172. 172
  ayşe Yazdi:

  s.a.sonunda size ulaşabildim elhamdülillah.allah sizden ebeden razı olsun.ben kitap okumaya ve okutmaya aşık biriyim.ama bu kitaplarla aramdaki bağı anlatmaya kelimeler yetmez.beni yanlızca yazarı anlayabilir.şuan en büyük arzum önce oğlumun sonrada herkesin bu kitaplarla tanışması.allah kaleminize kuvvet versin inş.bizlerde tanıtarak hizmetinize ortak olabilmek dileğiyle…

 173. 173
  ayşe Yazdi:

  s.a.cenk kardeşim size yazılan yorumları okudum.inanın güleyimmi ağlayayımmı bilemedim.müslümanlara gerici diyenleri haklı çıkaracak davranışlarda bulunuyoruz.birkeresinde elif şafak hanımın aşk kitabını tavsiye etmiştim beni neredeyse aforoz edeceklerdi.sizin kitaplarınız içinde benzer eleştiriler yapmışlar.benim kitap okutmaya çalıştığım insanların arasında kuranı hiç bilmeyen dinden bihaber insanlar var.siz bu insanların eline kuran ilmihal veremezsiniz hele gençler ev hanımları internet tv altın günleri dedikodu bunlardan uzaklaştırıp bu kitapları okutmak onları düşünmeye araştırmaya sevketmek dini kitapları okumak için basamak teşkil etmez mi.

  allah rızası için insaf edin eleştirirken.belki bu eleştirenlerin bir yakını okuyup hidayete ererse anlarlar

 174. 174
  ayşe Yazdi:

  s.a.bazı kardeşlerim bu yazılanlar gerçekmi diye soruyor dikkat edin insanlar gerçek olmasını arzu ettikleri şeyleri fikirlerine değer verdikleri insanlara onaylatarak emin olmak isterler.şöyle düşünün bunların hayal olmasının bize ne zararı olabilir artık bunları bir kenara bırakın bırakın da bu kitaplar sizi sarıp sarmalasın… hem neden olmasın

 175. 175
  ayşe Yazdi:

  s.a.bugün diğer yorumları okudum.çok mutlu oldum.sizin için internet aldım kullanmayı öğreniyorum.korkarımki benden bıkacaksınız.cenk kardeşim vefadar ve hizmetkardan bir ricam var lütfen oğluma ismen dua edermisiniz muhammed emre 17 yaşında.ayrıca sinovayı sabırla bekliyorum selam ve dua kalın allah sizleri ve bizleri efendimize komşu eylesin.amin

 176. 176
  Mehmet Emirhan Turhan Yazdi:

  ben cenk yazarımıza bir soru sormak istiyorum.ben küçük bir okuyucu ne iyi bir öğrenciyim diye düşünüyorum.bende yazarlığa el atmak istiyorum acaba siz bana yardımcı olurmusunuz?

 177. 177
  tarık Yazdi:

  s.a
  kitaplarınız beni büğüledi.sizi twitterdada takip ediyorum. sizebir sorum olacak:bu olaylar gerçek mİ?bu soruyu defalarca kendime sordum ama cevbı bulamadım.bunun cevabını kitaplarınızdada aradım ama maalesef bulamadım.kitaplarınızın devamını özellikle ”sinova” kitabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

 178. 178
  tarık Yazdi:

  sinova kitabı ne zaman çıkacak?

 179. 179
  Rumeysa Yazdi:

  Kitap ne kadar bilim kurgu da olsa inanması gerçekten çok zor. Çok garip geliyor bunların gerçek olması tuhaf olansa aldığım kitapları 1 veya 2 günde okuduktan sonra daha fazla bir merak sarıyor içimi bu kitaplar sayesinde hayatımda çok fazla şey değişti. Allah razı olsun. Altıncı kitabı da büyük bir merakla bekliyorum..

 180. 180
  Rumeysa Yazdi:

  Sinova kitabı tam olarak ne zaman çıkıcak?

 181. 181
  tuğba Yazdi:

  bu yazdığınız kitap serisi geçek hayatta oldu mu ?

 182. 182
  Metin KEMAL Yazdi:

  Hayran kaldım 5 kitaba da, devamını umuyorum. başarılar

 183. 183
  muhterem hanoğlu Yazdi:

  selamun aleyküm,
  HİZMETKAR SERİSİ BİZLER İÇİN 12 SENE EVVEL ENES HOCAM VE YAKLAŞIK 10 CİVARI KARDEŞİMLE BAŞLADI DİYEBİLİRİM.RABBİM ÖNCE BİZİ BİR ARAYA TOPLADI VE BAŞLADI BU HİZMET YOLU.
  ÖNCE GÖZBEBEĞİMİZ “HİZMETKAR KİM?”;BİZ İNSANOĞLUNUN NASIL BİR ESARET ALTINDA MAHKUM VE KENDİNİ BİLMEZ HAYATI ANLATILDI,HER BİREYİN KENDİNE BİRŞEYLER ÇIKARDIĞI(FARKINDA OLMADIĞIM GAFLET MAĞARASINDA GEÇEN ONCA SENE)FARKINDA OLMADIĞIMIZ GERÇEKLER VE HİZMETKARI VE YAĞMUR U TANIDIK.VE SAVAŞ BAŞLADI,İNSANOĞLU TANIMADIĞI BEDENİNDE YALNIZ OLMADIĞINI ÖĞRENDİ;VİCDAN EFENDİ,KOMUTAN ÖFKE,AKIL EFENDİ VEE NEFİS EFENDİ…
  BENİM ÇOK HOŞUMA GİDEN BİR SÖZ PAYLAŞMIŞ HOCAM;”BIKMADINIZ MI AYNILIKTAN”,
  SİZ KARDEŞLERİM BIKMADINIZ MI ESARETTEN VE AYNI GÜNÜ TEKRAR TEKRAR YAŞAMAKTAN,ŞEYTANIN VE ORDUSUNUN VESVESE VE ALDATMALARINA KANMAKTAN…
  “HİZMETKAR BİZE; BİZİ VE DÜŞMANIMIZI TÜM HİLELERİ İLE ZAAFLARIMIZ İLE SÖZE VE MÜCADELEYE BAŞLADI.
  RABBİM GALİP GELEN VE HİZMETKAR OLANLADAN EYLESİN İNŞALLAH.HİÇ OLMAZSA TAKİPÇİ OLALIM İNŞALLAH.
  DEVAMINDA NE Mİ OLDU…
  SERİYİ OKUYUP O TADI ALMANIZ VE KURTULANLARDAN OLMANIZ DUASI İLE RAHMAN A EMANET OLUN.
  RABBİM BU VESİLE İLE ENES HOCAM DAN RAZI OLSUN;BİZİ BİZDEN RIZASINDAN AYIRMASIN…takipci

 184. 184
  Ömer Kenan Uçmaklıoğlu Yazdi:

  KİTABLARINIZA HAYRAN OLDUM.BU OLAYLARIN GERÇEK HAYATTA OLUP OLMADIĞINI SORMAK İSTİYORUM.KİTAPLARINIZ O KADAR GERÇEKÇİ Kİ BUNU SORMAMAK İÇTEN BİLE DEĞİL.KİTAPLARINIZIN 33’E TAMAMLANMASINI TEMENNİ EDİYORUM.:)

 185. 185
  Aleyna Yazdi:

  Bence de çok gerçekçi yazılmış çevremde okuyanların hepsine sordum hepsinden gelen cevap ‘gerçek galiba’ oldu çok güzel bir seri hayatımda en çok beğendiğim sayılı kitaplardan olduğunu söylemeliyim çok teşekkürler

 186. 186
  cemile Yazdi:

  hizmetkar serisini okudum. Ve en çok kara kutu operasyonundan etkilendim. Televizyon bağımlısı biri olduğuma inanmıyordum. Ancak bu kitabı okuduktan sonra televizyonun biz insanları nasıl esareti altına aldığını anladım. Zaten kitabı 1 günde bitirdim ve o günden itibaren televizyondaki değişmeler dikkatimi çekti. bazı dizilerde dikkate alınması gereken dini kurallar dahada ön plana çıktı. ya da insanları şiddete iten bazı olaylar ört pas edildi. belki saçma gelebilir ama kara kutu operasyonuna gerçekten inandık ailecek.örneğin artık rtük sayesinde içki sansür ediliyor. bu kitabı yazan ve yazılmasında emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyoruz 🙂

 187. 187
  Sedat Özmen Yazdi:

  Hizmetkar kim’i okuyabildim faydası oldu serinin devamını muhakkak okumak istiyorum Allah razı olsun kılınan fazla bir rekat namaz varsa emeğiniz var içinde

 188. 188
  zahide aratemiz Yazdi:

  kitabı göz ardı okuudm çk byndim işş yerinde gördüm bkmak istedim 2. ve 4.kitap var ama dğer ktapları yok deli gibi 1.kitabı her yerede arıyorum elinize saglık çk güzel bi kitap olmuş

 189. 189
  hizmetkar adayı Yazdi:

  Bir solukta okudum 4 kitabı. başarılı olmuş diye düşünüyorum. Geniş bir açıdan bakmaya çalışıyorum. tekrar inceleyerek okuyacağım. tebrik ediyorum. senaryo konusunda mutlaka düşünün. güzel bir aksiyon gişe filmi bile olur. başarılarınızın yükselerek artmasını diliyorum.

 190. 190
  M.Sude Bozkurt Yazdi:

  Merhabalar,öncelikle çalışmanızı tebrik ediyorum.Çok uzun ve yorucu bir çalışma olmuşsa da değmiş.
  Dikkatimi, çeken bir hususu paylaşmak istiyorum;Acaba neden Hizmetkar Okulu’nun bir bayan şubesi yok?Hem Ceyş’ül Hayr ordusunun bayan cenahı bulunmuyor?
  Seriden memnun olan bir bayan olarak ister istemez dikkatimi çekti ve kendimi kötü hissettim de…

 191. 191
  M.Fahri Işık Yazdi:

  Kitaplarınızdan önce şeytan severseyi ardından 3. ve 4. kitaplarınızı bitirdim hergüne 1-2 kitabınız bitiyorum 2 tane kalmış olması üzücü

 192. 192
  Muhammed i. BOZKURT Yazdi:

  Gerçek olaylar … bazen insanı sıkar . Zira kimisi bu tür şeyleri düşünmek bile istemez . Ama ne zaman ki bu tür şekere muhteşem bir kurgu gibi ekler eklenile , o zaman hem insanlara bir şeyler anlatmak , hem de insanlarla soluk soluğa bir ya da birkaç maceraya atılmak mümkün olur . İşte belki bundan , belkide başka sebeplerden , hizmetkar serisi hoşuma gitti . Gerçekten , öce klasik fantastik kurgulardan bir seri daha diye düşünüyordum . hatta laf aramızda ebeveynlerim de ilk başta ” sen böyle kitaplar okur muydun ? ” gibisinden tepkiler verdiler .Ama ne zaman ki kitabın kapağını açıp okumaya başladım , ne yalan söyleyeyim hem çok şeyi tekrar gözden geçirdim , hem çok güzel bir kurgu örneği gördüm , hem de yeni bir şeyler de öğrendim .

  Evet , öyle ancak ilk kitaptan Yağmur gibi ikinci bir karakter olsa olmaz mıydı gibi bir düşünceye kapıldım . İlk kitapta ise baya fazla olay anlatılmış … Buda fena değil hakikaten . 200 sayfaya en az 20 olay , fena değil hani …

  Kara kutu operasyonu , hem bol adrenalinli , hem de hakikaten çok önemli bilgiler veriyor . Mesut karakteri fena olmamış hani . Mürted , Nuri , Sinan ve tabii ki Necip Eranıl beyler ile de güzel karakter tanımlamaları yapılmış .

  Ayrıca kitpların ve konularının , birbiriyle iç içe olması ayrıca güzel . Zira herkes bunu başaramaz . Merak unsurunun yeride fena değil yani

  Büyük İskender ve Pindaros’un Kitabı kısmını okurken hakikaten çok şaşırdım diyebilirim .

  Hizmetkarlar okulu da olaylara bambaşka boyutlar katmış . Ama ilk kitapta da işlenebilirdi belkide … Umut , Muhterem gibi karakterlerle oluşturulmuş öğrenci tayfası da özellikle gençleri etkiler bence …

  2. de biraz ; 3. de biraz daha fazla olan komedi unsuru de fena değil . Hakikaten güldük yani …

  Hizmetkasrlar okulundan , Lanetliler okuluna geçiş biraz zor oldu diyebilirim . Bu arada , saygıdeğer(!) mayilerin derslerinden kısa bir süre de olsa sıkıldığım oldu . Bunu da belirteyim .

  Ayrıca konunun yazarla bağdaştırılması hakikaten gerçekçiliğe gerçekçilik eklemiş .

  33 kitap meselesine gelince : 33 kitap beklemesi uzun sürecek olsa da okurların beklediğini düşünüyorum .

  Ayrıca Mesut’un ders notları ne olacak ?

  Şeytan Severse başlı başına başka ve ayrı bir konuyu ele almış . İsmi değişik olsa da olurdu diye düşünmüştüm .

  Kur’an Ayetleri ve Esma’ül HÜSNA lar da tam yerlerinde işlenmiş . Yani verilmesi gereken mesajlar yerlerine ulaşmış kanaatimce .

  Kaldı Sinova … Allah cümlemizin yardımcısı olsun …

  Ayrıca Reyting kavgasından yoksun yayıncılık konusunda da ayrıca sizinle görüşmek iyi olabilir düşüncesindeyim . En azından E-Posta yolu ile …

  Elhasıl , Anlatmakla bitmez ya yine de yeni kitaplar ve ayrıca sizinle de görüşmek ümidiyle . . .

  Cümlemize başarılar VESSELAM …

 193. 193
  mehmet şefik ASLAN Yazdi:

  selamün aleyküm öncelikle elinize ve yüreğinize sağlık hepside çok güzel eserler. allah sizden razı olsun henüz hepsini okumadım ama diğerlerininde lezzetli olduğundan şüphem yok.ama fazla kitap okumayan bir millet olarak bence bu eserlerin filme dökülmesi dahada iyi olacağını düşünüyorum.Bu konuda iranlı yönetmenlerin daha başarılı olacaklarını düşünüyorum.Eminim en az holiwood filimleri kadar başarılı olcaktır.ALLAH tan başarıların devamını dilerim.ALLAH a emanet olun

 194. 194
  Tevfik Yazdi:

  Sinovayı bitirdim. Tabi öncekilerini de çok önceden bitirmiştim. Fakat ilk 3 kitap gerçekten çok güzeldi. Son 3 kitap daha da güzeldi ama ilk 3 kitapta bir bütünlük vardı. 4.kitapla birlikte bu bitti 4.kitabın sonu hala meçhul. 5.kitabın sonu da öyle ve tabi 6.kitapta aynı. Hepsi yarım kaldı hadi Sinovayı geçtik 7.kitapta tamamlanabilir ama Şeytan severse ve Kılıcın bekçilerinin sonları nolcak inanın çok merak ediyorum ama neler olcağını değil o yarım bıraktıklarınızı tamamlayıp tamamlamıycağınızı..? Tabi 3.kitaptaki Mesutun notlarının da ne zaman çıkacağı merak ettiklerim arasında:) Acaba bi bilgilendirir misiniz?

 195. 195
  çiğdem Yazdi:

  müthiş tam anlamıyla inanın kelimelerim kifeyetsiz kaldı sinova da bitti 🙂 dört gözle ADALIA yı bekliyorum cenk beye teşekkürler …

 196. 196
  Sami Yazdi:

  “…ama fazla kitap okumayan bir millet olarak bence bu eserlerin filme dökülmesi daha da iyi olacağını düşünüyorum. Bu konuda İranlı yönetmenlerin daha başarılı olacaklarını düşünüyorum. Eminim en az hollywood filimleri kadar başarılı olcaktır…” Bu satırlara Mehmet Şefik Aslan’ın yorumunda rastladım. Katılıyorum.

 197. 197
  tarık Yazdi:

  sinova kitabı süper.adalia kitabını dört gözle bekliyorum.sinova kitabıda tam heyecanlı ye
  rinde bitmiş:((

 198. 198
  fatih Yazdi:

  kitapların herbirini başlayıp bitirdim. benim için bu kadar akıcı giden başka kitap okumadım. gerçekten bşarılı bir kurgu ve gerçeğin temsili olabilmesi kitaba ayrı bir heyecan katıyor.2. kitaptaki ve kılıcın bekçilerindeki tahliller ve kötülüğün kullandığı silahlar ibret verici şekilde yansıtılmış. 13 ekim de imza gününe gitmek istiyorum nasipse.

 199. 199
  Seda Yazdi:

  Öğrenmemiz ve öğretmemiz gereken, hayata geliş amacımız olan bu yaşanmışlıkları ve son güne kadar yaşanmaya devam edecekleri; böylesine muhteşem, akıcı bir kurguyla kaleme almış olmanız beni çok etkiledi. Yüreğimizdeki “biz”in gün ışığına çıkmasına vesile olduğunuz için teşekkürler. Allah(c.c) razı olsun…

 200. 200
  leyla Yazdi:

  kıymetli hocam, lise son sınıfta okuyan kardeşim yıllardır fantastik edebiyet hayranı bir çocuk. ensest, homoseksül, gayri meşru ilişkileri masum bir “fantastik destan” diye anlatan sapık yunan ve mısır mitolojisine dair kalın kalın kitapları bir solukta okuyup bitirirken bizim kültürümüze dair iki kelam okumaması, bilmemesi içimi parçalıyordu, evde defalarca kavga sebebi oldu. birgün kardeşimin elinde kitaplarınızı gördüm, yine aynı türde saçmalık dolu kitaplar almış diye düşündüm. ancak kitaplarınızı okudukça kardeşimde meydana gelen değişklikler bütün ailemizi hem şaşırttı hem memnun etti. daha sonra kitaplarınızı ben de okumaya başladım. beş kitabın tamamı bir ay gibi bir sürede bitti, çıkar çıkmaz sinova’yı da okuyup bitirdik kardeşimle. sizden allah razı olsun diye hepimiz dua ediyoruz hocam yalnız siz kitap arası verdikçe kardeşimin elinde “batıdan gelen iblis”, “ateş çemberi” gibi mitolojik kitaplar görmeye devam ediyorum ne yazık ki. inşallah ömür boyu yazmaya devam eder, kardeşim ve kardeşim gibi gençlerin kitap kültürünü tamamen değiştirir, özümüze döndürürsünüz. adalia’yı hasretle bekliyoruz. saygılar..

 201. 201
  Ahmet Berk Seven Yazdi:

  Gerçekten çok güzel , okunulması gereken özellikle genç kitlenin okuması gereken harika bir kitap

 202. 202
  gül aslan Yazdi:

  selam hocam.sizin bir arkadaşınızın kılıcın bekçileri kitabınızı bana hediye etmesi ile başlayan hayranlığım tüm kitaplarınızı almama ve bir çırpıda okumama vesile oldu.buradan hem arkadaşınız A.A. a hemde size sonsuz teşekkürlerimi sunmak üzerime bir borçtur.sizinde arkadaşınızın da kitaplarınıza devam etmesi dileği ile sabırsızlıkla bekliyorum.ALLAH yolunuzu açık etsin yar ve yardımcınız olsun inşallah….

 203. 203
  yazarolmakisteyenbirhayran Yazdi:

  siz bu kitabı nasıl yazdınız nasıl hayel ettiniz bende bir kitaba başladım ve sizden birkaç tüyo alabilirmiyim

 204. 204
  Musab Yazdi:

  Adalia nın durumunu öğrenme imkanımız var mi acaba?

 205. 205
  Burak Duruş Yazdi:

  Çok iyi kurgulanmış , manevi duyguları doruğa çıkaran , nefsi akıl yoluyla terbiye etmeyi aşılayan , hizmetkarlık gibi kutsal bi görevin aşamalarını anlatan ve sürükleyen muhteşem bir kitap . Allah muvaffak etsin .

 206. 206
  Guler ERCAN Yazdi:

  Sayın Cenk Bey Oğlumun okulda öğretmeninin tavsiyesi ile hizmetkar kim kitabıyla tanıştık.Kitaplar sayesinde doğru bildiğimiz bir çok yanlışlarımızı gördük ve önemsemediğimiz küçük hatalarımızın aslında ne kadar önemli olduğunu anladık.Kitabınızın ilk 4 serisini aldık ve 2 gün içinde bitirdik. 5.kitabı hiç bir yerde bulamıyoruz nerelerde bulabiliriz ve 6. Kitabı bulduk sonunda devamı olduğu yazıyor bu kitap Çıktımı yoksa şu anda mı yazılıyor.Son olarak bu seri kaç kitap sürecek öğrenebilirmiyiz.Şimdiden teşekkür ederiz.

 207. 207
  yağmur sancak Yazdi:

  yazdıklarınızdan dolayı teşekkürler.çok beğendim..

 208. 208
  Kılıcın Sadık Bekçileri Yazdi:

  Hizmetkarlar Okulundan sevgilerle,
  Şimdi strateji dersinden çıkmış, arkadaşlarla sizin bu serinizin bir film serisine dönüşüp dönüşemeyeceğini tartışıyorduk.Karara vardık ki Mekrail Hocaya danışalım.Danıştık.Gerekli yerlerden izin alarak bu kararımızı size sunuyoruz.Hem senaryo belli:D Lütfen bu küçük hizmetkarları düşünün.Sizin kitaplarınızı okumayı çok seviyoruz.Umarız ki filmi eğer çıkarsa çok sevineceğiz inşallah.
  Sevgilerimizle…
  Hizmetkarlar Okulu
  2.sınıf öğrencileri
  Kalbiler

 209. 209
  yalçın SARIOĞLU Yazdi:

  sevgili cenk bey,
  tek söyleceğim şey ALLAH sizden razı olsun….

 210. 210
  metin çubuk Yazdi:

  Hizmetkar Kim, Kara Kutu Operasyonu, Pindaros’un Kitabı, Kılıcın Bekçileri, Şeytan Severse, Sinova’yı okudum. Sizin kitaplarınızda dediğiniz gibi “çok lezzetliydi”. Adalia’yı ve sonrasını dört gözle beklemekteyim. Allah kaleminize kuvvet versin.

 211. 211
  Apachı Yazdi:

  Ya Enes bey harika kitap yazmışsızız sizi tebrik ediyorum ve kılıcın bekcilerine geçtimm 🙂

 212. 212
  hatice Yazdi:

  kitaplar için çok saolun şiimdi okul ödevimiz olduğundan özet yazıyorum hemde büyük bir zevkle hepsini okudum

 213. 213
  nisa Yazdi:

  kitaplarınınz gerçekten çok güzel.izmir güzelbahçe yamanlara imza gününe geldiniz hepimiz çok sevindik tüm arkadaşlarım ve ben tekrar gelmenizi istiyoruz. umarım tekrar gelirsiniz.

 214. 214
  yusufhuylu Yazdi:

  selam hocam imzalı kitaplarınıza nasıl ulaşırız ilk dört kitabınızı ( hizmetkar kim, karakutu operasyonu, pindarosun kitabı ve şeytan severse ) dört kitabı 2 günde bitirdim o kadar hayranlıkla okudum ki ben kitap okumasını sevmeyen biri idim sizin kitaplarınız bana kitap okuma sevgisi aşıladı benimle iletişime geçerseniz çok memnun olurum.

 215. 215
  Kılıcın Sadık Bekçileri Yazdi:

  Duyduğumuza göre bu hafta bizim okulumuzu şereflendirecekmişsiniz.Arkadaşlarla çok sevindik.Heyecanla günleri sayıyoruz. 🙂
  Sizin gibi bir Hizmetkardan imzalar almak dileğiyle…
  Allahaısmarladık…

 216. 216
  Furkan Yazdi:

  Şimdiye kadar okuduğum kitapların içerisinden bi sizin kitaplarınızı bide Burak Turnanın kitaplarını severek ve heyecanla okudum verdiğiniz emekler için teşekkür ederim..

 217. 217
  nisa Yazdi:

  Guzelbahce yamanlar lisesine gidiyorum konferansınız çok güzeldi.kitaplarınızı heyecanla okuyorum.sizi tekrar görmek dileğiyle.

 218. 218
  nisa Yazdi:

  Lütfen ızmir güzelbahce yamanlara lütfen tekrar gelin…

 219. 219
  Kılıcın Sadık Bekçileri Yazdi:

  Dünkü hoş sohbetinizden dolayı teşekkürler…
  Tekrar görüşmek dileğiyle.[yalnız neden yorumlara cevap atmıyorsunuz?Heyecanla hergün gelip bakıyoruz.ama hiç yorum yazmıyorsunuz.(]

 220. 220
  Vefadar Mesut Yazdi:

  Enes Hocam’ın cevabıdır:
  Dikkatle dinlediğiniz ve fevkalade ilginiz için asıl ben teşekkür ederim. Hayırlı vesilelerle görüşmek nasip olur inşaallah. Kılıcın Sadık Bekçileri’ne ve oradaki tüm arkadaşlara selamlar. Rahman’a emanet olunuz.
  C.E.O.

 221. 221
  nisa Yazdi:

  Lütfen güzelbahçe yamanlara tekrar gelin

 222. 222
  musa şahin Yazdi:

  MERHABA CENK ENES ABİ BENİM SANA SORMAK İSTERİM AMA SORAMIYORUM .1)SENİN BU AZAZİL HAKKINDA YAZDIĞIN ŞEYLER DOĞRUMU. 2)BANA ŞU E POSTA DRESİNDEN ULAŞABİLİRMİSİN. isyan_baku02@hotmail.com

 223. 223
  nisa Yazdi:

  Kara kutu operasyonunu bitirmek üzereyim daha önce hiç bu kadar beğendiğim bir roman olmadı gerçekten çok güzel bir seri.konferansınız da çok güzel di ınşallah ızmir güzelbahçe yamanlara tekrar gelirsiniz.tüm arkadaşlarımla beraber sizi tekrar okulumuzda görmek istiyoruz

 224. 224
  feyza Yazdi:

  Tüm kitaplarınızı ayrı bir heyecanla okudum.Konferansınıza katılabilmiş olmak gerçekten çok güzeldi.Sizi tekrar İzmir Güzelbahçe Yamanlar da görmeyi umuyoruz.Başarılarınızın devamını dilerim…

 225. 225
  Ali Enes ÇİFTCİ Yazdi:

  Cenk abi HİZMETKAR KİM kitabınızı okudum diğer kitapları okuyacağım inşallah çok güzel kitaplar bu arada ıspartadaki altınbaşak kolejine 5 aralıkta gelcekmişiniz sizi sabırsızlıkla bekliyorum.

 226. 226
  feyza Yazdi:

  Sizi tekrar guzelbahce yamanlarda görmek istiyoruz

 227. 227
  feyza ve nisa Yazdi:

  Konferansinizda, kitaplar hakkinda kötü eleştiriler aldığınızda doğru bir iş yaptığınızdan emin olduğunuzu söylemiştiniz.ama kitaplariniza yapılabilecek hiç bir kötü eleştiri bulamıyoruz.

 228. 228
  Ezginur Yazdi:

  Mukemmel bir kitap serisi hepsini okudum ve Adalia’yi bekliyorum! Insallah ben de bir gun hizmetkarlar okuluna giderim!

 229. 229
  Kılıcın Sadık Bekçileri Yazdi:

  tekrardan teşekkürler.Allah yardımcınız olsun gerek cenk beyin gerekse bu serinin yazımında emeği geçen herkesin.Çok teşekkürler bize kattıklarınız güzel davranışlar için…
  kalbiler
  hizmetkarlar okulu
  09.50

 230. 230
  ışıl Yazdi:

  6 kitabınızı da okudum ve Adalia’ı sabırsıklıkla bekliyorum.Gerçekten hepsi birbirinden süperdi.Lakin kafama takılan birçok konu var ama nasıl yazacağımı nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum.Ama kitaplarda anlatdığınız bütün olayların en azından bir kısmının yaşanmışlığı var mı? Sorum kimilerine göre ne saçmalıyo bu dedirtebilir ama ne bileyim içimden bir ses bütün bunlar olabilir mi acaba diyor.

 231. 231
  baki Yazdi:

  enes abi yamanlar kolejine gitmişsin belki bizim okulada gelirsin Çırağan fenlisesi.

 232. 232
  Esma Betül Yazdi:

  hocammmm Sinova yı da okudum ve keşke bitmeseydi dedim çooooook güzellll Adalia yı heyecanla bekliyorum rabbim kaleminize kuvvet versin bi de hocam ikiz kardeşimden bitanesi şeytan severse yi okurken korkmuş:)yani gerçi Sinova’yı da bitirdi birde çok merak ediyo bu kadar şeyi nereden biliyor bu isimleri nerden biliyor diye?

 233. 233
  Süleyman Öner Yazdi:

  Sayın ; Cenk Abi : bu kitaplara bağlandığımı söyleyebilirim .
  kendimi daha iyi tanımama yardımcı olduğunuz için ALLAH RAZI OLSUN.. Adelia yı bekliyoruz .

 234. 234
  Süleyman Öner Yazdi:

  hayatımda okuduğum en güzel kitaplardan … ALLAH razı olsun

 235. 235
  ümit Yazdi:

  kitabınızın serisini arkadaşlar önerdi ve aldık okuduk ve size teşekkür etmeliyim gerçekten çok güzel yazarsınız hakkını vermişsiniz ALLA razı olsun ve sizinle karşılıklı da görüşmekisterim inşallah

 236. 236
  İHSAN Yazdi:

  Alacakaranlık seviyesinde müthiş bir seri.Tüm seriyi okudum Sinova’yı okul olmasına rağmen iki günde bitirdim şimdi Adalia’yı merakla bekliyorum.Umarım daha çok kitap yazarsınız.Bu arada müzik ve site çok güzel!

 237. 237
  afnea Yazdi:

  Bu muhteşem seri ile tevafuk olarak tanıştım.İlk olarak kılıcın bekçileri ve hizmetkar kim? kitaplarını aldım, daha doğrusu almaya yönlendirildim.Serinin varlığından habersiz bir şekilde bu iki kitabı okudum.Daha sonra sırayla bütün seriyi okudum.Mitolojik kitaplar okumayı çok severim ve okuduğum her kitaptan iyi kötü bir şekilde etkilenirim. bu seriyi okumayı bitirdikten sonra kelimenin tam anlamıyla hayatım yüzseksen derece döndü.Ailemin bana zorlayarak öğreymeye çalıştığı şeyleri sizin kitaplarınızı okurken keyifli birşekilde öğrendim.Namazlarım düzene girdi.Hala oturtmamış olsam bile teheccüd namazımı kılmaya çalışıyorum.Elimden geldiğince bu kitapları arkadaşlarıma çevreme tanıtmaya çalışıyorum.Dört gözle Adalia’nın çıkmasını bekliyorum.Allah sizden ve bu kitaplara emeği geçen herkesten ebeden razı olsun..

 238. 238
  Hümeyra b Yazdi:

  Ben yamanlar mustafa şık da okuyorum.gecenlerde bizim okula geldiğinizde sizin de sıkıcı bir yazr olduğunuzu zannetmiştim.Ama sonradan düşüncelerinize hayran kaldım.bütün kitaplarınızı insallah okuyacağım.yeni kitaplarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.başarılarınızın devamını diliyorum:-)

 239. 239
  Meltem Yazdi:

  Önce, sevdiğim bir hocama hangi kitabı okuyayım dedim Hizmetkar serisini tavsiye etti. Sonra daha ben kitapları almadan bir de baktık ki okulumuza(Yamanlar Malhun Hatun) geliyormuşsunuz fakat lise sonlar katılmayacakmış. Biz de hemen itiraz ettik ve katılmak istediğimizi söyledik. Sağolsunlar bizi reddetmediler ve iyi ki de öyle oldu. Sizi tanımak, dinlemek gerçekten çok güzeldi. Daha bugün Sinova’yı bitirdim ve ilk defa bir kitap bitmesin istedim. Şimdi Adalia’nın çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum Enes Abi.

 240. 240
  Murat Yazdi:

  Kitaplar gerçekten çok güzel ama kitabın içine sizinde dahil olmanız acaba gerçekmi yoksa bu damı kurgu cevaplarsanız sevinirim.bu kitapları herkesin okuması lazım

 241. 241
  Ahsen Yazdi:

  Ben şu an sadece Hizmetkar Kimi ve Kara Kutu Operasyonu’nu okudum. Öbürlerinide alacağım. Kitabın son sayfalarında Pindaros’un Kitabı’ndan bahsediyor, ve ben çok sevdim bu kitapları. Dinimizi çok iyi anlatıyor. Herkese Tavsiye ederim.12 yaşında olmama rağmen bu kitaplara bayıldım. Samanyolu Okullarına gidiyorum. Lütfen bu kitapları okuyun. !!!

 242. 242
  RIDVAN Yazdi:

  HİZMETKAR SERİSİ’Nİ OKUMA BİLEN HERKESE TAVSİYE EDERİM!!!

 243. 243
  şamil çağlar Yazdi:

  kitaplarınız çok güzel , bizim okula da gelmiştiniz .

 244. 244
  beyzanur Yazdi:

  Kitabınız çok güzel çok akıcı Allah razı olsun

 245. 245
  beyzanur Yazdi:

  02.01.13 tarihinde bizim okula geldiniz özel ülkü ulusoydan beyzanur hatırladınızmı hatta benim adımı bilmiştiniz nerden bildiniz diyince seni tanımıyanmı var demistiniz.

 246. 246
  mustafa Yazdi:

  Ee artık bizede gelirsin Cenk abi (gülen koleji iskenderun)
  bekliyorum gerçi imkansızda … cenk abi bunları okuyomusun?
  hıııı bir de : ben kendi yazdığım yorumu okuyamıyorum abi
  nasıl okuyoruz yaa 🙂

 247. 247
  zeynep Yazdi:

  ben zeynep kitaba bayılldım .

 248. 248
  nesrin Yazdi:

  slm, cenk enes özer bizim pursaklar kız meslek lisesine gelicek aslında ben daha cenk enes özeri tanımıyırdum dil anlatım hocamız nevzat tamer tavsiye etti ve kitaplar bir harika bende yakında yazar olucam kendi hocam yardımcı olucak ve cenk enes bizim okula geldiğinde ondan bikaç tiyo alıcam inşallah 🙂

 249. 249
  GÜLİSTAN Yazdi:

  merhaba cenk bey hizmetkar kim kitabınızı 2008 yılının basında okumuştum ve o zaman isminiz yoktu hatta o zaman o kadar heycanlı okumuştum ki yazarını çok merak etmiştim gerçekten çok güzel ve başarılı bulmuştum ve şimdi tekrar okudum şu an Pindaros’un kitabını okuyorum önce neden isminizi açıklamadığınızı merak ediyorum bunun haricinde kullandığınız kelimeler özel isimler kaynak gerektiren şeyler ve kaynakça kısmı yok bu konu için bilgi verirseniz sevinirim.

 250. 250
  Şeyma Sevgi Yazdi:

  Bugün bizim okulumuza geldiniz ve gerçekten de herkesi kırdınız geçirdiniz 😀 sıcağı sıcağına yazıyorum gerçekten süper bi gündü ama bunu saymıyoruz lütfen rafet kahraman liselerine tekrar geliiin daha çok kitabımızı imzalamanızı ve arkadaşınıza isim vermek istiyoruz 😀

 251. 251
  CANSU KESKİN Yazdi:

  KİTABINIZIN SERİLERİNİN 4 TANESİNİ OKUDUM HERKESE TAVSİYE EDERİM OKUMALARINI

 252. 252
  eda irem gürsel Yazdi:

  Bursa rafet kahraman lısesınde ısmını vermek ıstemeyen bır arkadasım:) sızın kıtaplarınızı cok ovdu.bursa anadolu erkek lısesıne de sızı beklıyoruz:)

 253. 253
  sevgül Yazdi:

  Kitapları bitirdim.Ama kitabı bitirmek beni hüzne boğdu.Çünkü kitabın içinde yaşıyor ve çevremdekilere anlata anlata bitiremiyordum.Şuan kendi iç dünyama döndüm ve içimdeki kopmuşluğu gördüm.Yazıklar olsun bana yazıklar olsun ki hayatımı nasıl yıktığımı,kendimi kendimden nasıl uzaklaştırdığımı gördüm.Allahım bizi bağışlasın inşaallah…Ayrıca vefakar mesut ağabey´e nasıl ulaşabilirim acaba.Soracağım sorular olacak.Allah hepimizi affetsin inşaallah.Ayrıca Enes Ağabey Allah yardımcın olsun.Sizden cevap bekliyorum.Allah´a emanet…

 254. 254
  şadiye Yazdi:

  Pursaklar Kız Meslek Lisesi 10_A sınıfı öğrencileri olarak sizi sabırsızlıkla bekliyoruz.Kitaplarınızı büyük bir heyecanla okuyoruz sizide ilgiyle takip ediyoruz.Bundan sonraki eserlerinizi de sabırsızlıkla , heyecanla bekliyoruz biz sayenizde televizyon olayına artık olumsuz bakıyoruz.Selam ve sevgilerle… 🙂

 255. 255
  sevgül Yazdi:

  ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN İNŞAALLH…

 256. 256
  irem nur yıldırım Yazdi:

  Yorumları okuyordum baktım aşağıda yorum yapmam için bir bölüm var ancak şunu söylemek istiyorum. İçimden geçen tek şey şu oldu “yorum yapmaya gerek var mı? ki” Gerçekten harika, olaganustu …
  Emeginize ve Yuregınıze Saglık Bızlere Boyle faydalı Bır Hızmet Sundugunuz İcın…
  En kısa sürede sizi okulumuzda görmekten mutluluk duyarız pursaklar kız teknik ve meslek lisesi 9-a saygı ve sevgilerimle

 257. 257
  asuman Yazdi:

  merhabalar hizmetkar serisinden pindarosun kitabındayım ve çok beğenerek okuyorum. sanki bişeyler birikmiş ve bu kitaplar da o birikimin patlaması olmuş gibi.. bu kitaplar girdap gibi içine çekiyor insanı. Emeğinize sağlık.

 258. 258
  afnea Yazdi:

  Bu seri ile tevafuk olarak tanıştım. İlk olarak “Hizmetkâr Kim?” ve “Kılıcın Bekçileri” aldı kitaplarınızı aldım, daha doğrusu almaya yönlendirildim. Seriden habersiz bu iki kitabı okudum. Daha sonra seriyi de bitirdim. Ben okuduğum her kitaptan iyi ya da kötü bir şekilde etkilenirim. Genel olarak fantastik ya da mitolojik kitaplar okuduğum için ailem okuduğum kitapları onaylamaz. Bu seriye başlarken de ailem önyargı içindeydi. Seriyi okudukça bende ki olumlu değişimi gördükçe onlarda okumak istedi bu seriyi. Kelimenin tam anlamıyla hayatım yüz seksen derece döndü. Vakit namazlarım düzene girdi. Televizyonu evden çıkardık. Hâlâ oturtamamış olsam bile teheccüd namazımı kılmaya çalışıyorum. “Adalia”nın çıkmasını dört gözle bekliyorum. Bu seriyi elimden geldikçe çevreme tanıtıyorum. Allah sizden ve bu kitaplara emeği geçen herkesten ebeden razı olsun inşallah…

 259. 259
  Veli Yazdi:

  Bu yazdıklarınız gerçek mi?
  Ben gerçek olduğuna inanıyorum ancak kesin bir şey söyler misiniz?

 260. 260
  Veli Yazdi:

  Ben kitaplarınızdan 4 tanesini okudum. İnşallah diğerlerini de okuyacağım. Acaba Altınbaşak İlköğretim (Ortaöğretim) okuluna da gelir misiniz?

 261. 261
  Şule Kılıçaslan Yazdi:

  Size yazdırılan kitaplar insanda farklı ufukların açılmasına vesile oluyor. Ruhunuzun ilhamlarını boşaltmışsınız sayfalara.ve herkes bundan kendi payına düşeni alıyor. Allah kaleminize kuvvet versin. Bize de idrak ve irade…

 262. 262
  Alperen Yazdi:

  ADALIA ne zaman çıkıyor ? :/

 263. 263
  aliosman Yazdi:

  hemşerim enes abi adalia ne zaman çıkıyor bi mesaj atsan müsaitsen

 264. 264
  ayşegül Yazdi:

  hizmetkar serisinin ilk kitabı “hizmetkar kim”i okudum tek kelime ile bayıldım. kurgusu hikayesi çok hoş çok etkileyici. her kesime hitap edebilecek oldukça aydınlatıcı. kurgudan o kadar etkilendim ki “Allah’ım hizmetkar olmak istiyorum benimde karşıma bir hizmetkar çıkar ben de yaşayım bunları. yaşayarak öğreneyim.” diyorum. ellerinize yüreğinize sağlık…

 265. 265
  ... Yazdi:

  Seride yaşanılan olaylar gerçekten de başınıza geldi mi?

  Bayan Hizmetkârlar da var mı?

 266. 266
  kübra Yazdi:

  merhaba cenk bey.
  ben serinize başından başlamadım.ben yolculuktan dönerken yarım kalan bir kitabım vardı.bitmesi ihtimalinde yolculuk sıkıcı geçmesin diye başka bir kitap arıyordum.kaldığım süre boyunca hep nt mağazasına girip çıktım.her girişimde beni sinova karşıladı. kitabı bir kaç kere elime alıp bıraktım.otobüse binmeme üç saat kala tekrar mağazaya girdiğimde içimdeki sese artık karşı koyamadım ve kitabı aldım.kitabı tek solukta okudum.sonra arkasında yazan DEVAMI ADALİA yazısını görünce bir anda kalbim güm güm atmaya başladı.internette araştırmaya başlayınca adaliadan önce okumam gereken kitapları gördüm.ya biraz saçma gelecek ama acayip bir şekilde mutlu oldum.kendi içimde girdiğim savaşta kitaplarınız ve kaleminiz hep benim yanımda oldu.kitaplarınız o kadar güzelki tek solukta okunuyor.
  kabul ediyorum orkun uçarın zifir adlı kitabından sonra böyle bir kitabı tekrar bulduğum için çok sevindim.gerçekleri fantastik bir anlatımla okumak o kadar güzelki .ve ben inanıyorum ki illa hizmetkar olmak için okula gitmeye gerek yok.insanlığa hizmet etmek değil midir hizmetkarın işi..onları doğru yola çağırıp her daim ALLAHın yanında olduğunu bilmek.ve birşeyi daha kabul ediyorum ki gerçekten anlatımınız o kadar içten ki ben bir an için bunların gerçek olduğunu bile düşündüm.ama olmaz diye birşey yok değil mi..ALLAH’ın katında herşey gerçek olur.yeterki o istesin.ben hep böyle düşünüyorum.ALLAH katında hiçbirşey imkansız değildir.ne zaman kendimi bir hayalin içinde bulsam içimden bir ses hep ” neden olmasın ki ALLAH bu dilediğini yapar dilediğini dilediğine verir” diyor.

  neyse fazla uzatıpta kafanızı şişirmek istemiyorum. ALLAHtan tek dileğim inşallah yazdıklarınızın karşılığını CENAB-I HAK kat be kat verir.inşallah ALLAHın izniyle alanyaya da gelirsiniz…
  sabırsızlıkla adaliayı bekleyen okurunuz kübra…

 267. 267
  Enes HOTALAK Yazdi:

  Merhabalar Cenk Bey,
  Öncelikle ufkumu açan, nefsimi terbiye etmemi ve kendimi sorguya çekmemi sağlayan bu kitap için teşekkür etmek istiyorum… Ben de yazıyorum. Pek hikaye – roman yazamasam da bir çok denemem var… Bu yolda öncülerimden birisi oldunuz.
  Hizmetkar serisini arkadaşlarım ve ben heyecanla okuduk ve yine heyecanla Adalia’ yı bekliyoruz. Hizmetkar serisinin kitaplarını okurken – özellikle “Şeytan Severse” ve “Sinova”- hayal gücünün sınırlarının olmadığını ve edebiyatın kurgulama özelliğinin ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha gördüm… Tekrar teşekkür ediyorum… (“Kılıcın Bekçileri”‘ nde geçtiği gibi sizden 33’ ten fazla kitap bekliyoruz inşallah…)
  -SAYGILAR-

 268. 268
  melike Yazdi:

  Hizmetkar serisini bizlerle buluşturduğunuz için tekrardan şükranlarımı sunmayı bir borç bilirim sizlere. Okurken yaşatan, zamanın nasıl geçtiğini anlamakta zorluk çektiren seriler…

 269. 269
  büşra Yazdi:

  kitapların hepsini çok heyecanlı bir şekilde hemen okudum şimdide devamını sabırsızlıkla bekliyorum

 270. 270
  Betul Kara Yazdi:

  Bize ait degerlerin bu kadar profesyonel bir kurguyla sunulabilecegini dusunemezdim.Kitaplarinizi okurken realitelerim sasti diyebilirim..Ama yaratan Allah olduktan sonra realiteden bahsetmek de komik tabi..
  Elinize saglik,yeni kitabinizi da sabirsizlikla bekliyoruz

 271. 271
  farih Yazdi:

  Bu seriyi bizlerle paylastığınız için cok tesekkürler. Devamını bekliyoruz

 272. 272
  tuncay Yazdi:

  Her insan aslında bir hizmetkardır. vakti geldlği zaman hizmetkarlık görevine başlaması gerekir. ama aslında bir problem var: insan neye ya da kime nasıl hizmet edeceğini bilmez. modern cahiliyeyi yaşadığımız şu karanlık asırda asrı saadet ışığını nasıl ve nerede bulacağımızı bilmiyoruz. cevabin çok basit olduğunu duşünmeme rağmen günahlarin oluşturduğu set gözümüzü kapatıyor. hepinize hizmegkarlik görevini bulmak dileğiyle…

 273. 273
  Burak cefakar Yazdi:

  Seriyi 2 kere bitirdim ama hala zevkle okuyorum su an şeytan severseyi yarıladım ama keşke PDF formatında olsaydı da tabletten vs. Okuyabilseydim elinizde varsa gönderebilir misiniz?gerçekten ihtiyacım var .

 274. 274
  M. Hamza Gürsoy Yazdi:

  Bir fantastik kitap hayranı olarak şunu söylemek istiyorum:

  Bu kitap serisi bizleri varolmayan bir dünyada sürüklemek yerine aslında var olan, ama bir çoğumuzun kabul etmek istemediği bir dünyada bazı şeylere karşı uyanmamızı ve gerçekleri görerek ona göre hareket etmemizi sağlayan eşsiz bir eser…

  Milli ve dini değerlere bağlı kalarak onları fantastik kurguyla besleyen ve okuyucuyu sıkmamak için güzel bir üslup benimseyen bir sanat harikası…

  İşte bu nedenle Cenk Beyi başarılarından dolayı tebrik ediyor, 7. kitabını sabırsızlıkla bekliyorum…

 275. 275
  nesrin Yazdi:

  oh be diyorum içimden sonunda cenk enes özer okulumuza geldi ve onunla bi çalışma yapıcaz allah izin verirse okadra mutluyum ki sonunda bende bir yazar olucam bunları bana yaşatan nevzat hocamada teşekkürederim 😀 cenk enes bey sizi çok seviyorum inşallah birgün atölye çalışması yaparız :d

 276. 276
  Ahmed Furkan Şahin Yazdi:

  Enes abi kitap harika bir gün okulumuza bekleriz sana büyük bir hayran kitlesi oluşuyor,duacınızız abi saygılar

 277. 277
  sueda figen Yazdi:

  cenk abi ben ki hic kitap okumayı sevmeyen biriyimdir ama nolduysa senin yazdığın kitaplardan birisini okuduktan sonra diyrrlerinide okuma isyeyi oluştu içimde ve bir günde 1 kitap bitirir oldum şu anda kılıcın bekcisini okuyorum ve çök güzel ve ben bu kitapları okudukca imanımın güclendini hisediyorum kata senin sayende namaz kılmaya başladım.SANA TEŞEKÜR EDİYORUM VE SİNOVADAN SONRA ÇIKICAK KİTABINI BEKLİYORUM

 278. 278
  Buğrahan Yazdi:

  Selamun Aleykum Serinin ilk kitabı olan Hizmetkar Kim i biraz önce bitirdim ve gerçekden her satırında ayrı bir zevk aldığım bu kitabın yazarı olan Cenk Enes Özer Başta olmak üzere bu kitapların yazılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim ALLAH razı olsun hepsinden inşaallah serinin tamamını okuyacağım ALLAH hepinizden razı olsun…

 279. 279
  mustafa Yazdi:

  Serinin hepsini birden almıştım ve ilk kitaptan itibaren adeta soluksuz okuyorum. Gerçekleri bu kadar güzel bir şekilde yazıya dökerek çok büyük bir hizmete vesile olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Etrafımdaki herkese bu kitapları tavsiye ediyorum. Ayrıca 16 Mart Bursa kitap fuarını da dört gözle bekliyorum:)

 280. 280
  Yücel Yazdi:

  Hocam bende çok istiyorum fuara gelmeyi ama 24 Mart’da sınavım var. Birdaha ki fuar ne zaman ?

 281. 281
  ramazan akman Yazdi:

  kitapçıda kitaplara bakarken bir ara gözüm şeytan severse kitabınıza takıldı aldım ve çok memnun kaldım hocam ve seriyi satın aldım ve son kitap olan sinova yi da çok begendim şimdi dört gözle Adalia kitabınızın biran önce çıkmasını dört gözle bekliyorum

 282. 282
  Sonay Yazdi:

  Selam. Ben sonay avusturyada yaziyorum kitablarin hepsini okudum ve cok beyendim size tek sorum bunlari gereckten yasadinizmi?

 283. 283
  İbrahim Yazdi:

  Babam bu kitapları eve getirdiğinde “Hizmetkar Kim?” kitabının kapağını bile açmadım.Ama şimdi en büyük hayranınızım.7.kitapta bitirmeniz hayal kırıcı oldu ve gerçekten üzüldüm.Kesinlikle daha fazla ilerletebilirdiniz bu işi.Ama hayatta ne olacağı bilinmez.

 284. 284
  hüseyin Yazdi:

  kitaplarınızı çok seviyorum acaba yusuftanık İÖO gelirmisiniz gelirseniz çok mutlu olurum

 285. 285
  hüseyin Yazdi:

  adaliden sonra lütfen bitirmeyin okumayı sevdiğim tek kitap bunlar

 286. 286
  cansu Yazdi:

  öncelikle bu kitapları yazdığınız için size minnettarım şimdiye kadar okuduğum romanların en iyisiydi diyebilirim. okurken kendi hayatımdan dersler çıkararak ,solksuz bir şekilde okudum.o kadar çok bilgi ediindim ki ,şeytanın özel adının azazil bile olduğunu bilmiyordum .sizin sayenizde öğrendim . aileme , hocalarıma ve tüm arkadaşlarıma sizden ve kitaplarınızdan bahsettim. adalianın çıkmasına neredeyse fünler kaldı ama çook merak ediyorum . uzun lafın kısası elinize yüreğinize sağlık ,iyiki varsınız…

 287. 287
  zeliha Yazdi:

  işte o final yazısı bizi çok üzüyo :((

 288. 288
  ali Yazdi:

  kitabınızı büyük bir çoşkuyla okudum.daha önce böyle kitap okuduğumu hatırlamıyorum.bu seriyi yazdığınız için teşekkür ederim.ama benim aklıma takılan en büyük sorum bu kitabı yazmaya başlama sebiniz ne oldu? neyden etkilendiniz? bu arada elinize sağlık…

 289. 289
  abdurrahman kesim Yazdi:

  hizmetkar serisinin tamamını okudum. kitaplar çok akıcı ve güzel. inşallah yeni kitaplarınızı bekliyorum. bu arada bu kiaptakileri gerçekten yaşadınız mı ?

 290. 290
  Barika Yazdi:

  !!!!
  adalia nın bitişinde nasıl şaşırdığımı anlatamam.
  hizmetkar ne derse desin bana herşey sanki yalanmış gibi hissettirdi.Keşke dicem şimdi ama
  neyse
  bide ben toplam 9 kitap olmasını bekliyordum
  pindarosun kitabındaydı sanırım bi kütüphaneye gitmişleri ve bi kısımda 3 rafta 3 lü bir şekilde sizin kitaplarınız duruyordu
  ondan yani
  yaa çok garip geldi bana ben şimdi bu fanalı düşünüp dururum hep daha farklı düşünmüştüm
  ek kitap filan düşünürmüsünüz
  mesela pindarosun kitabının içinde anlatılanların yazdığı bi kitap gerçek kitap oymuş gibi
  yada nebiliyim derslerin kitabı
  veya muhteremin günlüğü 😀
  umarım çıkartırsınız
  harika bir kitaptı iyiki yazmışsınız , çok teşekkürler

 291. 291
  sevgül Yazdi:

  Yorumları okudukça merakım giderek artıyor.Kitap daha bulunduğum yere gelmedi:(((

 292. 292
  ayse Yazdi:

  kitaplarınıza bayılıyorum hepsi muhteşem . tırnaklarımı yiyerek okuyorum 😀

 293. 293
  Rüveyda Yazdi:

  Ben lise 2 öğrencisiyim ilk defa bir kitaba para verdim ve ilk defa böyle bir seri okudum 6 kitabı almamla bitirmem bir oldu çok güzeldi allerinize aklıniza ve hayal gücunuze sağlık , buarada yarın bizim okulda(hoşgörü koleji) söyleşiniz ve imza gününüz var umarım yarın görüşürüzgelmenizi dört gözle bekliyorum. Allah’a emanet olun.

 294. 294
  Rüveyda Yazdi:

  Hayatımın en güzel günlerinden birini yaşadım.Bugün Cenk Enes Özer okulumuza geldi ve yorumumu okumus cok mutlu oldum herşey için çok teşekkür ederim .Allaha emanet olun . Umarım tekrara görüşme imkanı buluruz.

 295. 295
  Rüveyda Yazdi:

  Bugünkü imza gününden kendime aldıgım Enes hocamızın ise tüm insanlıga itaf ettigi iki şey:insanları diger canlılardan ayıran 6. bir duyu vardır “inanmak” , digeri ise imkansīz diye bişey yoktur neden olmasın ,nasıl olabilir…

 296. 296
  sefaÖ. Yazdi:

  merhaba hocam. serinizi beğenerek okudum.öncelikle bizlere böyle bir seri kazandırdığınız için teşekkür ederim. her insanın kütüphanesinde bulunması gereken harika bir seri. küçük büyük herkes mutlaka faydalanmalı. sizi çankırı nt mağazasında da görmek isteriz inşallah.Allaha emanet.

 297. 297
  İsmail yıldırım Yazdi:

  S. A ben ısmail kitabınızı çok sevdim ilk önce yazdığınız için teşekkür ederim şu an pindaros un kitabını yeni bitirdim kitabınıza ablam sayesinde ulaşıyorum seri güzel umarım yeni bir sesi yazarsınız hizmetkar okulu içerisinde geçen çok da güzel olur tabi tavsiye birde bence okuyucularınızı mutlu etmek için bir kitabınızda da yorum yazanların isimlerini kullana bilirsiniz 🙂 🙂 ALLAH size sabır kaleminize güç versin .

 298. 298
  sevgül Yazdi:

  Çok şükür Adalia kitabınızı aldım.Heyecanla,okumaya başlayacağım anı bekliyorum.Bir süre hayattan kopacağım kesin:)çıkabilirsem tabi.
  Başta Enes Hocam ve diğer emeği geçen herkesten Rabbim razı olsun inşaallah.
  Biz okuyucularınıza katmış olduğunuz herşey için çok sağolun. Allahü teâlâ yardımcınız olsun inşaallah…

 299. 299
  sevgül Yazdi:

  Hayırlısı deyip başlamıştım kitaba.
  Başladım başlamasına ama bitirene kadar bir rüya;bitirdikten sonra ayrı bir rüya…
  Şimdi gel de çık bu işin içinden durumu oldu.
  Bilemiyorum,uyanmam gerekiyor artık…

 300. 300
  sevgül Yazdi:

  Selamün aleyküm,
  Oturdum düşündüm;kafamdaki sorular düşünmekle cevap bulamayacak.Belki bir şeyler bulurum diye neredeyse bütün bölümlerdeki yorumları okudum.Bazı şeyler anladım ama yetersiz:(
  Birinci sorum; böylesi bir çalışmanın ortaya çıkmasına sebep olan ne oldu?

 301. 301
  sevgül Yazdi:

  Bir insanın böylesi bir çalışmayı ortaya çıkarması için azim ve destek lazım.Sizde bu var zaten Hocam.Ama anlamadığım nasıl bu kadar etkili?

 302. 302
  Fakir Yazdi:

  ”Ey dil, dön dönebildiğin kadar. Zikret Hakk’ın selamını.” Allah’ın rahmet ve bereketi üzerinize olsun Enes Hocam. Gönül ne ile doluysa dilden o dökülürmüş. Gönlünüz her daim hayırla dolsun inşallah. Sizin kitaplarınızı akıllı duraklara benzetiyorum. Hani şu son zamanlarda yeni çıkan ve insana bineceği otobüsün ne zaman geleceğini gösteren duraklar… Hizmetkar Kim’den Adalia’ya birçok şey öğrendim. Artık hangi otobüse binip, cennet vatana nasıl yolumdan sapmadan gidebileceğimi görmeye başladım. İnşallah herkese ulaşır kitaplarınız. Sonuçta bizler de sizler de tüm herkes birbiri için vesile. Başta siz hocama, mesajımı okuyan tüm kardeşlerime ve sevdiklerine Rabbimden hayırlarla dolu günler niyaz ediyorum. Dualarınızda bu Fakir’i de unutmayın.

 303. 303
  sevgül Yazdi:

  Bilgilendirme için Allah razı olsun.

 304. 304
  Neslihan Dilara Yazdi:

  Selamün aleyküm abi. :)-Abi diye hitap etmemin bir sakıncası yoktur inşaallah.-

  Ya da merhaba. 🙂

  Ben bugün geldiğiniz Ali Kenger Lisesi’nin öğrencilerinden biriyim. :)-Kahramanmaraş- Hatırlar mısınız bilmiyorum. Ön koltuklardan birinde oturan beyaz hırkalı, pembe şallı kız… Hizmetkar Kim’i ve Şeytan Severse’yi imzalatmıştım. Kitapların kurgusu müthiş, yalın üslubuyla da sarıveriyor insanı…

  İmzalattığım kitapları okudum sadece, ama serinin tümünü alıp en yakın zamanda bitirmeye kararlıyım inşaallah. 🙂

  Okula geleceğinizi birkaç hafta öncesinden öğrenip, sabırsızlıkla bekleyip, her şeyin otuz beş dakika gibi kısa bir zaman dilimine sığdırılmak zorunda kalınması beni hafif bir hayal kırıklığına uğrattı… “Tadımlık” dediniz belki ama eminim bir buçuk iki saat de sürseydi o sohbet, benim için yine tadımlık kalacaktı. 🙂

  Soracak sorumuzun olup olmadığını sorduğunuzda ise, tıkanıp kaldım… Hem vaktin kısıtlı olmasıydı sorun, hem sorulacak çok soru, konuşulacak çok mevzuu olması, hem de benim karakter olarak çekingen oluşum…

  Seneye de okulumuza gelirseniz, yahut en yakın zamanda bir şekilde görüşme imkânımız olursa, sizinle yazarlık hakkında uzun uzun hasbihal etmek isterim abi. 🙂

  Rabbim Zat-ı Ali’ne Hizmetkarlığımızı daim eylesin. Kaleminize kuvvet, yüreğinize ilham versin.

  Duadasınız. 🙂

 305. 305
  Rüveyda Yazdi:

  Enes hocam şu anda çok mutluyum çünkü adalia bulunduğum ile geldi ve şu an elinde bitirdiğim zamanda yorum yazacağım büyük meraklarla kitaba baslıyorum .tekrar teşekkürler elinize gönlünüze sağlık

 306. 306
  Zehra Parlak Yazdi:

  Değerli üstadım,
  Bugün konuşmuştuk ama sanırım siz ordan çıkınca soramadım acaba hataya gelmeyi hiç düşündünüz mü ? Buraya gelirseniz çok mutlu olurum 🙂 Kitaplarınızı hem korku hem de heyecan içinde okuyorum. Sizle hiç tanışamadım. Sizin sayenizde gerçekleri daha net anlıyorum. Lütfen hataya gelir misiniz?

 307. 307
  Zehra Parlak Yazdi:

  Değerli abim
  Umarım abi dememe kızmamışsınızdır.Çünkü ikimizde adem’ in torunu azazilin baş düşmanıyız. Fakat aramızda büyük bir fark var : siz bilinçlisiniz.Ben ise kitapta dediğiniz gibi bir köleyim siz allah’a hizmet ederken ben televizyona yada bilgisayara hizmet ediyorum. Fakat artık öyle değilim çünkü siz beni bilinçlendirdiniz.Bunun için size ve kitapta emeği geçen herkese çok teşekkür ederim
  29
  zehra
  🙂 🙂

 308. 308
  sevgül Yazdi:

  Ne yapacağını bilemiyor insan HİZMETKAR SERİSİ bitmiş olunca:(( Aynı zevki,heyecanı bulamıyorum diğer kitaplarda.
  Hocam acilen kitap yazmanız lazım; yoksa ne yaptığımı bilmiyorum…Bilinç kazandıran kitap lazım çok acilll…

 309. 309
  selim isik Yazdi:

  su anda 4 kitaptan sonra seytan severseyi bitirdim ve simdi
  sinova ve adaliayi okuyacagim tum kitaplar cok guzel
  insalah yeni kitaplar cikartirsiniz allah razi olsun.

 310. 310
  Serap Afşar Yazdi:

  İlk defa kitap bitirmekten korktum…Serinin hangi kitabına başladıysam hem bitsin meraktan kurtulayım dedim hem de bitmesin bu geçen zaman onunla değerlensin istedim…Bilmiyorum bir insanın ruhunda bu kadar tezat nasıl barınıyor diye düşünürken ”Akıl Efendi” ,”Vicdan Efendi”,”Nefis Efendi”,”Ruh Hazretleri” ile tanıştım…Umarım içimde bu kadar sesin bulunduğunu bilirken kişilik bölünmesine uğramam…Bu arada Kara Kutu Operasyonu’nda espritüel zekanızı konuşturmanız ise mükemmel derecede hoşuma gitti…Daha başka kitaplarınızda olsa onları da okusam istedim hem de mükemmel bir kurgu olduğunu düşünüp imrendim…En sonunda bir de baktım ki aynı kitabı tekrar tekrar okuyorum…İşte böyle…Başarılarınızın devamını diliyorum esenlikle kalın..Allah’a emanet olmanız dileği ve dua ile…

 311. 311
  efdal Yazdi:

  selamun aleyküm enes hocam kitaplarınız gerçekten çok harikaydı bir solukta okudum desem fazla olmaz herhalde gerçekten harika bir seri hazırlamışsınız merak ettiğim bir şey var ben kırşehirliyim ve o yüzden soruyorum neden yağmur kırşehirliydi? gerçekten okuyan tüm kırşehirliler merak etmiştir sanırım allah a emanet olun dua ile…

 312. 312
  Saadet Şeyma Kaya Yazdi:

  En son yorum yapan Efdal Bey, ben de Kırşehirliyim ama Yağmur Sancak’ın Kırşehirli olduğunu hiçbir kitapta okuduğumu hatırlamıyorum.Hangi kitapta geçiyor merak ettim ?
  Kitap hakkındaki yorumum ise ben de normalde çok az kitap okuyan biriyim ve bu seriyi bir solukta bitirdim. Daha doğrusu şu an Adalia yi okuyorum. Çok takdire layık bir seri. Ve Cenk Enes Özer in okulumuz Özel Yamanlar Koleji nde yaptığı seminere katılıp onun konuşmasını dinlediğim için de kendimi çok şanslı hissediyorum…
  Bu serinin bitmesine olan üzüntümün yanında daha okunacak 33-7=26 kitabın olması da beni heyecanlandırıyor…
  Elinizden kaleminizin düşmemesi dileğiyle..
  Cenk Enes Özer e …

 313. 313
  sidelya efdal Yazdi:

  merhaba şeyma hanım bir defa ben bayanım ve yağmurun kırşehirli olduğu hizmetkar kim de geçiyor. yanlış hatırlıyorsunuz sanırım…

 314. 314
  nursena Yazdi:

  çok güzel bir kitap hayatımdaki okuduğum en güzel kitap en son kısmında kendimden geçtim

 315. 315
  betul Yazdi:

  Hizmetkarlar okulu gercekten varmı yoksa hepsi kurgumu?

 316. 316
  Mehmet Furkan Yazdi:

  Enes hocam ben 13 yaşında orta 2. sınıf öğrencisiyim.Erkam isimli arkadaşım sayesinde sizin en büyük hayranlarınızdan biri oldum.Bütün kitaplarınızı severek ve bir seferde okudum.Hatta geceleri uyumadığım bile oluyordu.Siz her kitapta kendinizi daha da geliştirerek daha iyisini yazıyorsunuz ama en çok Şeytan Severse ve Adalia kitaplarının hayranıyım.Sizin kitaplarınızı okumadan önce türk yazarları beğenmiyor ve sürekli dan brown , stephen king , john veron , naomi novık , alexsandre dumas vs. bir çok başka yabancı yazarı takip ediyordum ancak sizin kitaplarınız hayata farklı bir bakış açısıyla bakmama yaradı .Yeni kitaplarınızı yazmanızı sabırsızlıkla bekliyor ve size böyle güzel ve yararlı kitaplar kaleme aldığınız için teşekkür ediyorum.

 317. 317
  akif Yazdi:

  Selamun aleyküm
  Tüm kitaplarınızı okudum. Merak ettiğim birşey var acaba hizmetkar ve hizmetkar okulu gerçek mi? Muhterem2in bulduğu gibi sizi bulabilirmiyim ?

 318. 318
  Rana Yazdi:

  Kitaplarınıza BAYILDIM! Yeni seri falan çıkarırsınız değil mi?Kitaplarınıza İHTİYACIMIZ var.

 319. 319
  Cansu Yazdi:

  merhaba kitaplarınızı birçok kişiden duyarak merakla aldım.
  Fakat seri sırasını bilmiyorum. İlk önce hangisinden başlamalıyım?

 320. 320
  bıdık Yazdi:

  önce hizmetkar kim sonra kara kutu operasyonu, pindaros’un kitabı, kılıcın bekçileri, şeytan severse, sinova ve son olarak yeni çıkan adalia.

 321. 321
  fatma beyza Yazdi:

  enes hocam,inanır mısınız, serinizi beş defa okudum. en sevdiğim, kılıcın bekçileri adlı kitabınız oldu. yağmur anlatırken birden bölününce sizinle birlikte irkiliyorum. bütün seri boyunca en üzüldüğüm şey, vanferanın ölmesi oldu. en şaşırdığım bölüm ise kılıcın bekçilerinde yağmurun azazili kendi kılıcıyla öldürdüğünde vanferanın bu relbina şeklinde bağırdığı bölümdü. artık serinizi her yere götürüyorum, bazen “neden filmini çıkarmıyorlar” diye düşünşyorum, umarım çıkar. tüm hizmetkarlara ve vefadarlara saygılar…

 322. 322
  Hatice Gökçenur Yazdi:

  Enes abim.İlk kitabınızı bugün bitirmek nasip oldu. Böyle güzel bir kitabı şimdiye kadar keşfedememiş olmamamın pişmanlığı bir kenera bu kitapta anlatılanların gerçekçiliği etkileyiciliği bir kenara ,mükemmel bir eser olmuş.Kitabı okurken Yağmur karakterinde kendimi buldum. ‘LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN RESULULLAH’ diyerek gönül ülkelerine girmek, onları kurtarmak ve oradaki her bir karakter mükemmeldi.Kitabı okuduktan sonra kardeşime anlatmaktan kendimi alıkoyamadım. Ona da önerdim yakın bir zamanda o da inşallah başlayacak. Bu sizin okuduğum ilk eseriniz olmasına karşın bende derin izler bıraktı. Kesinlikle gerçek hayatta uygulayabileceğim taktikler kazandım. Örneğin başveriz nefse karşı alınabilecek tedbirler gibi. İnsanlara nasıl yaklaşmam konusunda nefsin ve aklın rolü.. Şimdi sabırsızlıkla diğer eserlerinizi okumak için can atıyorum.Şuan ‘KARA KUTU OPERASYONU’ adlı kitabınıza başladım. Eminim bundan ve diğer kitaplarınızdan da çıkarabileceğim dersler olur. Başarılarınızın ve yazılarınızın devamını bekliyoruz.
  Saygılarımla…

 323. 323
  Enes Kahraman Yazdi:

  Cenk Enes abi serinizin 6 kitabını okudum.Şu anda 7.yi okuyorum.Bu kitabı okuduğumdan beri etkisindeyim.Yazılanların gerçek olup olmadığını çok merak ediyorum.Hizmetkarlar Okulu,Gazap adlı kılıçlar vs. bu kitapta okuduklarım,yazılanlar bunlar gerçek mi ?Eger gerçekse Hizmetkarlar Okulu’nun yerini söyler misiniz?Oraya gitmeyi öyle çok istiyorum ki . . .

 324. 324
  r.g Yazdi:

  Okuduklarım bir yandan o kadar gerçek bir yandan o kadar uzak ki…Ama çok çok güzel bir seri ben diğer kitaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum inşallah en kısa zamanda çıkarlar
  Hayırlı Günler…

 325. 325
  medine Yazdi:

  Hizmetkar kim kitabını okuduğumda çok etkilendim ve herkese önermeye başladım.Ancak kara kutu operasyonu o kadar etkilemedi ve şimdi pindarosun kitabında herşeyin gerçek olduğundan bahsediyor.Kafam çok karışık…

 326. 326
  Nihal Korkmaz Yazdi:

  Serinizin ilk 5 kitabini okudum ve size cok tesekkur etmek istiyorum. Bu kitaplariniz sayesinde hayatimda onemli kararlar alma firsati gecti elime. Allah razi olsun.

 327. 327
  Ömer Muhtar EROĞLU Yazdi:

  NT’de çalışıyorum ve bu seriyi herkese tavsiye ediyorum. Herkesin okuması lazım.

 328. 328
  Başak Yazdi:

  Adalia ve son kitap.Muhteşem bir final.Enes bey sizden ricam bir an önce başka kitaplar yazın ve bizde sizin gibi bir hizmetkarın eserlerinden faydalanmaya devam edelim.İnanın serinin bittiğine üzülüyorum.Allah sizden bin kere razı olsun.Şu an bu seriyi herkese duyurmaya ve okutmaya çalışıyorum.Ben de kitaplığımın baş köşesini bu muhteşem 7 kitaba ayırdım.İnanın bu kitaplarla tanıştığım için çok mutluyum.Allah yar ve yardımcınız olsun. İnşaAllah sizinle yüz yüze görüşmek de nasip olur VE BU SERİYİ NASIL YAZDIĞINIZ HAKKINDA UZUN UZUN KONUŞURUZ…

 329. 329
  HaticeDolunay Yazdi:

  Emek verilen,kaleme alınan,yayınlanan tüm bu eserlerin insanoğluna bir kitaptan çok daha fazlasını verdiğine, veya “fark ettirdiğine” inanıyorum. Emeği geçen herkese en kalbî duygularımla teşekkür ederim..

 330. 330
  ALANUR Yazdi:

  Kesinlikle herkes okumalı..

 331. 331
  MUSTAFA Yazdi:

  merhaba kitaplar hangi yaş aralığı için acaba
  10-13 yaş aralığında çocuklara okutulabilirmi

 332. 332
  Mustafa Asım Yazdi:

  Kitaplar üzerinde, başta Cenk Enes Özer abimiz olmak üzere emeği geçen herkesten Allah bin kere razı olsun. İlk iki kitabınızı bitirdim fakat Pindaros’un Kitabı’nı Kartal’daki çoğu kitapçıya ve kırtasiyeye sormama rağmen bulamadım, bir kitapçı yakında geleceğini söyledi bakalım heyecanla kitabın gelmesini bekliyorum, İnşaAllah kitaplarınızı okumak herkese nasip olur.

 333. 333
  Perihan Nur Üstündal Yazdi:

  Kitaplar gerçekten harikulade özellikle bastı zamanda olmalarına yağmur kadar bende çok şaşırdım. Allah razı olsun Cenk Enes Özerden. Bütün arkadaşlarıma tavsiye ettim bu seriyi kesinlikle herkes okumalı. 33 kitap olsaydı 33 ünüde ayıla bayıla okurdum herhalde. Bitmesine çok üzüldüm. İnşallah yeni çıkan kitabınıda ilk alanlardan olmak istiyorum. Cenk Enes Özer başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Ankarada Hacıbayram Anadolu İmamhatip Lisesinede imza günü düzenleyebilir misiniz? Eğer düzenlerseniz kitap ve sizle ilgili sormak istediğim çok soru var. Teşekkür ederim… 🙂

 334. 334
  Kerem BEKEM Yazdi:

  Merhaba!
  Ben 14 yaşındayım, bütün seriyi okudum, kitap çok güzel çok beğendim, Ankara Hasan Tanık Ortakokulu’na soru&cevap şeklinde gelirseniz size sormak istediğim çok soru var! Yalnız şu soruyu sormak istiyorum, eğer Hizmetkarlar Okulu gerçekse misafir olarak gelebilir miyim? :D:D

 335. 335
  Damla Güngören Yazdi:

  ben 12 yaşındayım sizinle kitap fuarında tanışmıştım ve ilk olarak ‘Hizmetkar Kim’ kitabını aldım .Daha donra ardından diğerleri geldi hepsini okudum gerçekten hayatta okuduğum kitaplardan bana bir şeyler katan tek kitap serisi oldu ve şu an herkese tavsiye ediyorum .eğer bu yıl da fuara gelirseniz aklımda milyonlarca soru var .Teşekkür ederim 🙂

 336. 336
  aregta Yazdi:

  harika bir kitap. bir solukta okudum.ama keşke deneme sınavlarında da bastı zaman olsaydı:D

 337. 337
  Eslem Sena Yazdi:

  Çabalarınız, yazılarınız, bilgilendirmeleriniz, anlatımınız için Allah ebeden razı olsun inşaallah… :)Okuduğum, yararlandığım en güzel seriydi gerçekten. Hayırlı çalışmalar Allah kaleminize kuvvet versin.. Amin..

 338. 338
  esra öztürk Yazdi:

  bu seri tek kelimeyle mükemmel insanın dostunu düşmanını bir kez daha hatırlatıyor henüz iki kitabı bitirdim ama artık eskisinden daha çok euzübillahimineşşettanirracim bismillahirrahmanirrahim diyorum yani apaçık düşmandan ALLAH(c.c)’a sığınıyorum ALLAH vesile kılanlardan razı olsun

 339. 339
  KÜBRA GİZEM KİŞİ Yazdi:

  bundan önce yazılmış kitaplardan çok farklı bi kitap olmuş herkesin okumasını tavsiye ederim rabbim hizmetinizi kabul etsin inşallah

 340. 340
  Oğuzhan Yazdi:

  Bu kitapları gerçekten herkesin okuması gerek ama tavsiye sakın kitapları sırasız okumayın yoksa karmaşık oluyor ayrıca yazar Cenk Enes Özer’le tanışmayı çok isterdim ona söylemek istediğim çok şey var kesinlikle insanı derinden etkiliyor bu kitaplar Allah emeği geçen herkesten razı olsun Allah böyle nice kitaplar yazmayı biz insanlara nasip eylesin

 341. 341
  Oğuzhan Yazdi:

  Allah’ım sen bize de böyle kitaplar yazmayı nasip et kendimi nasıl bu kadar kaptırdığımı anlayamıyorum ben hak etmediğim halde hizmetkarlar okulunda okumak isterdim ve bir Yağmur Faruk Sancak olmak isterdim kim Allah yolunda böyle biri olmak istemez ki(Müslümanlar adına) ve ben bu kitapların gerçek olduğuna inanıyorum ya Cenk abi insan değil gerçeği görmemiz için gönderilen veli biri yada Allah böyle bir iş için ona bir yolla bu kitabı yazdırmış belkide rüyasında görmüştür 14 yaşımdayım ama bir çocuğun inanacağı kadar inandım bu kitaplara ben böyle bir şeyin uydurma olmasına inanmıyorum bu şeyler Kuran-ı Kerimde de yazmıyor o halde ne nasıl olabilir bu o okulda okumayı ve Allah yolunda kendimi adamak isterdim Cenk abi sizinlede bir an önce tanışmak isterdim inşallah mesajımı alırsınız

 342. 342
  ffd Yazdi:

  muhteşemmmmmm

 343. 343
  hasan mert Yazdi:

  ya cenk bey bu sizin nerden aklınıza geldi günlerdir düşünüyom .. ve bunlar gerçek mii ??? merek konusuu buu ??

 344. 344
  murat şirin Yazdi:

  Enes hocam bize hizmetkarı çok iyi anlattı.İnşallah bizler ‘ALLAH'(c.c) için hakkiki hizmetkarlarızdır.

 345. 345
  sevgül Yazdi:

  Kitaba tekrar başlamak çoook iyi geldi. Bu sene için moral kaynağı olacak gibi. Her okuyuşumda bir kez daha size dua ediyorum Enes Hocam. Rabbim sizden razı olsun inşaallah…

 346. 346
  elif Yazdi:

  Ben özel bir okulda okuyorum her yil okul bize sinav yapmak için kitap aldiriyor bu yilda okulumuz bize hizmetkar kim kitabini aldirdi gercekten guzel bi kitapti fakat sinavda zor sorarlar diye korkuyorum….

 347. 347
  elif Yazdi:

  Ha bu arada hizmetkar kimde kilici tutan kişi kim gercekten merak ettim…

 348. 348
  seniha taşgetiren Yazdi:

  ben himetkar serisini okuyorum ve çok beğeniyorum müthiş ve olağanüstü bir seri beğenerek defalarca okuyoruz bu kiraplar bizi kendimizle yüzleştirdi allah razı olsun

 349. 349
  Nurettin Topçu Ortaokulundan Betül Yazdi:

  ben sadece hizmetker kim ve kara kutu operasyonu kitaplarını okudum.Ama sadece bu kadarı bile yetti.Özellikle de kara kutu operasyonu nu sadece 2 saatte okudum herkese kesinlikle tavsiye ederim:)

 350. 350
  öznur Yazdi:

  ben bu kitabı birinin tavsiyesi ile okumaya başladım.kitap aslında ismi dolayısıyla pek çekici gelmedi bana ama elime alıp ilk bölümü okuduğumda gerçekten şok geçirdim…ve bırakamayıp devam ettim.hala okuyorum ve sonunu çok merak ediyorum…

 351. 351
  öznur Yazdi:

  pardon hizmetkar kim serisinin 5.romanı hangisi?

 352. 352
  berkay Yazdi:

  bence kara kutu operasonu biraz fazla hayalci olmuş birde hizmetkar hani ilk kitapta melek gibi bişeydi gözyaşı üstüne düşünce buharlaşıyordu fakat kara kutu operasyonunda tapınakta bir yerde bölümünde bi çatışmada iç kanama ve kaval kemiğinde kırık oluyor anlattıklarınız birbiriyle çelişio ama diğerleri güzel kitaplardı

 353. 353
  furkan Yazdi:

  bence çok güzel bir seri hizmetkar kim, karakutu operasyonu ve pindarosun kitabını okudum çok güzeldi. Ellerinize sağlık
  şimdide kılıcın bekçilerini okuyorum Sayenizde daha fazla kitap okumuş oldum

 354. 354
  Muhammed Başar Yazdi:

  Hocam kitaplarınız çok güzel tüm seriyi almayı düşünüyorum hizmetkar diye bir varlık ve Ceyşül Hayr gibi bir birlik varmı
  başka serilerin devam etmesi dileğiyle…

 355. 355
  Yasin Yazdi:

  Kitaplarınız çok güzel hepsini alıp okumayı düşünüyorum Allah Razı olsun yanlız konuların yaşananlar gerçekmidir ?

 356. 356
  Ahmet Selim GÜRBÜZ Yazdi:

  Selamun aleyküm. Ben de hizmetkâr olmak istiyorum. Bence bu kitapların hepsi yaşanan olaylardan uyarlanmış. Inşallah beni de Hizmetkâr bulur.

 357. 357
  Ahmet Selim GÜRBÜZ Yazdi:

  Ben okuduğum bu kitaptan çok etkilendim. Ben de hizmetkâr olmak istiyorum. Hizmetkârın yağmuru bulduğu gibi beni de bulsun. Bu arada kitabı App Store da yayımlarsanız çok daha güzel olur. Tabi yine siz bilirsiniz.

 358. 358
  Adsız hayran Yazdi:

  Bu kitabı okurken kendimden geçtim elimden bırakmak bile istemedim yani o kadar sürükleyici ki hayatım boyunca okuduğum en iyi roman ve din kitabı. Bence herkes bu kitabı okumalı çünkü dinimizden çok iyi bahsediyor ve okuyanda bir merak uyandırıyor fakat adamın adının yağmur olması insanı şaşırtıyor çünkü genellikle kızlar bu adı kullanıyor. Ama bence okuduğum en iyi türk romanı ve ben çok kitap okurum umarım buna benzer bir seri daha çıkarırsınız ve eğer çıkarsa onu zevkle okurum.

  Yazan Adsız hayran

 359. 359
  ömer Yazdi:

  Kitaplarınız çok güzel ama 352. yorumda Berkay ında dediği gibi biraz hayalci olmuş bir de bu kitapların gerçeklik payı var mı acaba(böyle kitaplar yazdığınız için allah razı olsun)

 360. 360
  ramiz fethullah bal Yazdi:

  tek kelimeyle muhteşem bir seri. bir kitapçıda kılıcın bekçileri ni gördüm. aksiyon kitaplarını sevdiğim için onu aldım. kitabı bitirir bitirmez önceki kitaplarını da alıp okudum. gerçekten çok güzel bir seri.şu ana kadar ilk 4 kitabı okudum. hiçbirine 2 günden fazla zaman ayırmadım. Bitirmeden bırakamıyorum resmen elimden.
  Enes Bey sizlere de çok teşekkür ediyorum. günlük hayatta birçok sıradan davranışımızın bile aslında şeytanın ve nefsimizin birer tuzağı olduğunu çok güzel bir şekilde anlatmışsınız. en kısa zamanda diğer 3 kitabınızı da alıp seriyi bitiricem inşallah.

 361. 361
  ramiz fethullah bal Yazdi:

  kitabın bahsettiği olayların gerçekliğiyle ilgili sorusu olanlara ufak bir tavsiye vermek istiyorum.
  önemli olan kitabın gerçekliği değil vermek istediği mesaj bence. mesela nasıl kitapta insanın gönlü bir saraya, ruhu padişaha vs. benzetilmişse, hizmetkarlar okulu ve hizmetkar karakteri de olduğu gibi gerçek olmasa da yaşadığımız dünyadaki bir şeyi temsil eden ve biz okuyucuların olayları daha iyi anlamamız için hazırlanmış simge olduğunu düşünüyorum. bu yüzden olayların gerçek olup olmamasından çok verilmek istenen mesajı almak için gayret göstermek lazım

 362. 362
  kadriye Yazdi:

  yorumların bazılarını okudum. herkes kitaptan etkilenmiş. kalbiler gerçekliğine tamamen inanırken, akliler işin sorgulama kısmında. ben de bir akliyim ve kalbilerin içgüdüleriyle hizmetkarı yada yağmuru daha kolay bulacağını düşünüyorum. herşey kurgudan ibaret de olabilir. kalbiler zaten içinde yaşamaya başlamıştır kitaptakileri akliler de biraz kendilerini kitabın içine çeksin bence akıllarını kullanarak bunu yapabilirler ve o derine saklanmış gerçek benliklerine ulaşabilirler. ve akliler ile kalbiler etrafına iyi bakınsın takipçiler olabilir. onlara el uzatmak aklilere ve kalbilere düşer…

 363. 363
  ibrahim anıl demir Yazdi:

  ben serinin ilk iki kitabını okudum ve çocuk olmama rağmen çok etkilendim gerçekten şu ana kadar okuduğum hiçbir kitap beni bu kitaplar kadar etkilemedi şu an serinin üçüncü kitabı yani pindarosun kitabını alıp okuyacağım muhteşem kitaplar buradan kitabın yazarı olan sayın CENK ENES ÖZER abime çok teşekkür ediyorum

 364. 364
  busra Yazdi:

  kitaba pindarosun kitabından başladım ve tüm seriyi almayı düşünüyürum bu kitapta hizmeti geçen tüm hizmetkarlara özellikle YAĞMUR SANCAK,HİZMETKAR,CENK ENES ÖZER,REHNÜMA SANCAK sizleri çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo…k seviyorum ve selamlarımı iletiyorum . Bu arada kitabın devamı gelirse çok sevinirim. Umarım hala yazıyosundur enes abi

 365. 365
  Muhammed D Yazdi:

  Kılıcın bekcilerinde yağmur enesi kütüphaneye götürdüğünde bunlar senin 33 kitabın diyordu yanlış hatırlamıyorsam yani kitaplarınn devamı varmı???

 366. 366
  İsmail küçük Yazdi:

  4.kitap kılıcın bekçileri’nde 93.sayfada kıyametim akşam namazı civarı kopacağı yazıyor, nereye göre akşam namazı? Dünyada her yerde her an akşam namazı kılınıyor, bence bu klişe bilgileri bırakıp Ahmet Hulusi gibi neyin aslında ne olduğunu araştırıp yazmanızda fayda var.

 367. 367
  ömer Yazdi:

  acaip bir kitap olmuş yazandan da düzenleyenden de ALLAH razı olsun 359. ömer ve 352. Berkay ın dediği gibi biraz hayalci olmuş cenk abi sagol böyle güzel bir kitap hazırladığın için bu arada biz yukarıda bahsettiğim arkadaşlarla sınıf arkadaşıyız biz bu sene sınava gireceğiz ALLAH rızası için dua edin

 368. 368
  hizmetkar Yazdi:

  Bu kitabı okumayan kendine yazık eder…

  Belki bende Yağmur’u Hizmetkar’ı görürüm…

  Tekrardan Cenk Enes Özer’e teşekkür ediyorum.

 369. 369
  sudenur Yazdi:

  harika bir seri daha pihdarosun kitabına yeni başladım özellikle 2.kitap kara kutu operasyonu çok faydalıydı diğerleri gibi kitabı bir an önce okumak için sabırsılanıyorum

 370. 370
  ayşe Yazdi:

  Çok harika bir kitap, hiç sıkılmadan okudum herkese tavsiye ederim. Cenk Enes Özer’e teşekkür ederim başarılarının devamını dilerim..

 371. 371
  Ahmet Yazdi:

  Selamın Aleyküm ;
  Cenk Bey acaba neden ilk 4 kitaptan sonra farklı bir konuyu
  ele aldınız ? Şetan Severse Azazil’in hayatını anlatıyor , Sinova ve Adalia ‘da aynı şekilde farklı konuları anlatıyor.Yazdığınız her kitap çok güzel ALLAH’IN İZNİYLE ama Kılıcın Bekçileri’nin devamını anlatan bir kitabın yazılması gerekir.

 372. 372
  ahmet furkan Yazdi:

  bu kitap gerçekten çok güzel şimdilik 2 kitabını okudum ve seriye devam edicem inşallah
  yapımcılarından ve yazarlarından allah razı olsun

 373. 373
  Alperen Yazdi:

  Selamun Aleyküm ;

  Enes Bey, kitaplarınız çok başarılı. Şuan da 6. kitabı okumaktayım. Çok seri bir şekilde okumaya çalışıyorum. Yalnız aklıma 2. kitap Kara Kutu Operasyonu’nu okuduktan sonra bir şey geldi. Madem ”25. KARELİ” filmler izliyoruz, senaryo hazır. Muhteşem bir ”25. KARESİZ” film olacağını düşünüyorum. Çok muhteşem olur. Lütfen bu yorumu dikkate alınız.

  Selamun Aleyküm.

 374. 374
  anonyme Yazdi:

  Cenk Enes abi.Hocamiz bizden hizmetkar serisini okumamizi istedi, aldim ve okumaya basladim. çok güzel kitaplar. Pindaros’un KITABI’ndayim su an. Birsey sorcaktim : gercekten yazdiklarinizdan sonra Yagmur ile mezarlikta karsilastiniz mi ? selamlarimla
  Bu arada kitaplariniz çok güzel ! Sizin sayenizde kitap okumayi sevdim. 🙂

 375. 375
  şekerkız Yazdi:

  bu kitplar bir harika dostum .ben bunları okurken çok keyif alıyorum hele de kara kutu çok güzel bir kitap .

 376. 376
  Osman Yazdi:

  Hocamız bize kara kutuyu okumamızı ve bundan sınav olacağımızı söyledi bazı bölümleri güzel olmasına rağmen kitabı beğenmedim..

 377. 377
  anonim Yazdi:

  kitaplarınız çok güzel. Bize okuldan tavsiye ettiler.Şu anda “Kılıcın Bekçileri’ni” okuyorum.

 378. 378
  cemile Yazdi:

  bütün seriyi okudum ve herkese tavsiye ediyorum çok kitap okurum ama beni böylesine sürekleyenini ilk defa okudum 1.5 ayda bütün seriyi bitirdim sizden bir ricam var devamını istiyorum lütfen devam etmeli bu seri yeni kuşaklarada bazı şeyleri zıtlaşmadan anlatmanın en güzel yöntemi bu seriyi okutmak bu kitapları yazarak okumamıza vesile olduğunuz için teşekkürler ALLAH yardımcınız olsun saygılarımla

 379. 379
  dilan Yazdi:

  gerçekten çook güzel bir kitap okurken agladıgım bi kitap çok iyi

 380. 380
  dilan Yazdi:

  anlatılanlarda gerçeklik payı varmı yada gerçekmi yagmur adında biri varmı ?

 381. 381
  beyza Yazdi:

  artık televızyon ızlemıyorm .ALLAH razı olsun …

 382. 382
  r.öztürk Yazdi:

  ilk kitabı “neden olmasın?” diye başlayan bu serüven ilerledikçe olayların gerçekliğine inandım. şu an merakımı en çok uyandıran soru “hizmetkarlar okulu hakkında nasıl bilgi alabilirim?” bir şekilde bilgilendirirseniz sevinirim.

 383. 383
  kadir Yazdi:

  Ben şuanda pindarosun kitabını okuyorum ve kocaelide imam hatip lisesinde öğren ciyim söylemek istedim ben buseriye devam etmek istiyorum ama kitaplarınız çok pahalı bunu söylemek istiyorum…

 384. 384
  Hürkan Yazdi:

  Bu kitaptak herşeyin doğruluğu varmı yoksa gençlere dinimizi anlayacağı (Fantastik) dilde mi anlatmaya çalışıyorsunuz ? Zelemar dağları kokozolanın ( 😀 ) gerçekten alkol varmı ? Bunlara bi açıklık getirirsen beni çok rahatlatacaksın Enes abi . 1 Hafta önce hizmetkar kime başladım şuan sinova yı bile okudum .Geçen senelerde okulumuza geldiniz (Kasımoğlu C.K)ancak o zaman daha liseye geçememiştim . Lütfen bana bir aydınlık verin .Sağolun bu arada kötü alışkanlıklarımdan vazgeçtim . Allah Razı Olsun . Lütfen bana ulaşmaya çalışın bi 5 dknızı ayırırsınız inşallah .

 385. 385
  beyza Yazdi:

  kitaplarınızı ben ve arkadaşlarm çok beğenerek okuyoruz. konyaya enkısa zamandan sizi bekliyoruz

 386. 386
  ayşe Yazdi:

  Bu güne kadar okuduğum en güzel kitap serisi idi.Ben ve arkadaşım Kübra nın her bir kitabınıza ayırdığı zaman en fazla 1 gün oldu.Okulumuzu (Çağrı Koleji )iyiki ziyaret ettiniz ve bize en güzel iyiliği yaptınız. Çok teşekkürler…

 387. 387
  şevval krbck Yazdi:

  Sinova adlı kitabınızı bitirmiş bir halde bu yorumu yazıyorum. her ne kadar kitaplarınız hakkında söylenebilecek şeyler söylenmiş olsa da ben de düşüncelerimi belirtmek istiyorum. kitaplarınızı çok beğeniyorum. gerçekten gayet akıcı bir anlatımı var ve insanı sürüklüyor. ama benim kafama takılan bir konu var. kitaptan bayan hizmetkarların da olduğunu anlıyoruz fakat hizmetkarlar okulundaki eğitimlerde herhangi bir bayan öğrenciden söz edilmiyor. bu durum benim açımdan kitaplarınızdaki kurguya biraz gölge düşürdü. fakat şunu kabul etmeliyim ki kitaplarınızdaki olayların gerçekleştiği süreç okuduğum kadarıyla gayet güzel bir biçimde ilerliyor.

 388. 388
  şirin Yazdi:

  bu seriyi okulum sayesinde okudum (samanyolu koleji) ve gerçekten de çok beğendim.şimdiye kadar okuduğum en güzel seri ydi.ALLAH razı olsun.serinin bir kitabını bitirmek benim 1 veya 2 günümü aldı ve bunlardan da çok iyi ders çıkardım.ayrıca okulumuza geldiğiniz için teşekkür ediyorum.

 389. 389
  Ayça Yazdi:

  Serinin ilk kitabını okudum ve gerçekten çok beğendim.Dini eğlenceli,akılda kalıcı bir şekilde anlatmış olması çok güzel. En kısa zamanda serinin diğer kitaplarınıda büyük bir zevkle okuyacağım.

 390. 390
  Doğukan Yazdi:

  Serinin birinci ve ikinci kitabını okudum. Gerçekten çok güzel ve sürükleyici.Gerçekten çok güzel bir seri, şuan üçüncü kitabındayım. Gerçekten ço güzel bir şekilde düşünülüp yazılmış bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim

 391. 391
  Vefa Yazdi:

  Az önce Son kitap olan Adalia’yı da bitirdim. Çok güzeldi tüm seri sadece 1 haftamı aldı. Bide başka bir kitabınız çıkacak mı? Farklı bir seri falan gerçekten çok güzel olurdu.

 392. 392
  amine Yazdi:

  ben ilk defa bir kitabın sonunda ağladım şuan bitirdiğim kılıcın bekçileri kitabının sonunda o kadar etkilendim ki size anlatamam sinova ve adalia dan sonra başka kitaplarınızıda okumak istrm.

 393. 393
  incilay sinem Yazdi:

  Cenk enes özer abiciğim,kitaplarınızın sonuncusunu bitirmek üzereyim ve hayatımda böyle geniş ufuklu kitaplar okumadım.Bir sayfası bana 10 dakika düşündürdü.6.Sınıfa gidiyorum ve bence okuma bilen ve cesareti olan herkes bu kitapları okuyabilir.Okulumuza geldiğinizde sorduğum soruya verdiğiniz cevap aklımdan çıkmıyor:
  +Cenk abi,bu kitabı sizin yazmadığınızı,size yazdırıldığını söylemiştiniz,bu doğru mu?
  -Her kitap yazdırılır.Kimse kendisi yazmaz.Bazılarına iyilikler,bazılarına kötülükler yazdırır. dediniz,size hayranım yeni serinizi dört gözle bekliyorum…

 394. 394
  merve güler Yazdi:

  değerli hocam.öncelikle yapmış olduğunuz bu güzel çelışmadan dolayı size çok teşekkür ediyorum.bununla beraber üzüntümü de belirtmek isterim ki salı günü geleceğiniz okulda ben de vardım ve gelEmemeniz beni gerçekten büyük bir hayal kırıklığına uğrattı.ama gelEmemiş olmanız gelmiyeceğiniz anlamına gelmiyor bunuda biliyorum.eğer gelirseniz sizden bir ricam olacak.serinin 3.kitabının 16.sayfasının son satırlarında ukuyucunuza kitabı kendi ellerinizle getirgiğinizden bahsetmişşiniz.olur da yolunuz düşer okulumuza gelirseniz serinin son kitabını sizin elinizden almak isterim.bu güzel yapıt için size tekrar teşekkür ediyor hizmetlerinizin devamlı olmasını niyaz ediyorum.Allah a emanet olun…

 395. 395
  Aleyna Nur Ayan Yazdi:

  Aslında nasıl başlayacağımı bilemiyorum…Ağabeyim bana bu kitabı ilk olarak tavsiye ettiğinde ona ben böyle kitapları okumam diye çıkışmıştım ama okumaya başlayınca sanki tüm hayatım değişti ben değiştim şuan KILICIN BEKÇİLERİ’NİN 123.sayfasındayım diğer kitaplarınızı çok hızlı bir şekilde okuyup bitirdim fakat bu kitaptan sonra 3 kitap kalmış olmasının verdiği üzüntüyle biraz ağırdan alıyorum umarım böyle güzel kitaplar yazmaya devam edersiniz ve ben okumakta gecikmem…

 396. 396
  Aysegul YILdİz Yazdi:

  Allahin Rahmeti Üzerimize ols. ins. Öncellikle Rabbim ebeden razi olur ins. sizden cunku gercekten insanlarin bamtelini dokunmussunuz. ve ins insanlar bu kitaplari okuduktan sonra eksikliklerinin farkina varirlar. Bide kitabi bitirirken( Hizmetkar kim) sahsen siraladiginiz hocalarimiz cok kiymetli hocalarimizdir ama eksik isimler var bence gunumuzde hala yasamakta olan ve hizmet hareketleri dunyanin dort bir yanina yayilan jocalarimizada keske yer verebilseydiniz.. Allaha emanet olun..hizmetkar

 397. 397
  buket Yazdi:

  cok güzel bi seri yazarı CENK ENES ÖZERE bu seriyi yazdıgı için cook teşeekkür ederim harika bi seri 🙂 XDXDXDXDXDXDXD

 398. 398
  AFK Yazdi:

  yeni kitap çıkacak mı ?

 399. 399
  Satı Nur Yazdi:

  bu olaylar gerçek mi gerçekten çok merak ediyorum bana lütfen acilen bir bilgi verin hizmetkar cenk enes özer bey

 400. 400
  KADİR Yazdi:

  BİZE KİTAP GÖNDERİRMİSİNİZ KİZMETKAR SERİSİNİ TAMAMLAMAK İSTİYORUZ İNŞALLAH

 401. 401
  büşra Yazdi:

  merhaba ben bütün kitaplarınızı bitirdim fakat hala etkisi üzerimden kalkmadı. sıkıldığımda baştan baştan okuyorum. bu arada sizden eğer mümkünse bu serinin film haline getirilmesini yada devam etmesini istiyorum bu seriyi yazdığınız için teşekkür ederim

 402. 402
  HİZMETKAR AFK Yazdi:

  CENK ABİ KİTAPLARINIZI GERÇEKTEN BEĞENEREK OKUDUM.Ee TABİ SERİ BİTİNCE DE BİR OKADAR ÜZÜLDÜM. ŞİMDİ SERİYE TEKRAR BAŞLADIM.YENİ KİTAPLARIN ÇIKMASINI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM.
  (H.ŞABAN BOZTAŞ’IN KURGAN’INDAN ESİNLENEBİLİRSİNİZ.)
  HİZMETLERİNİZİN DEVAM ETMESİ DİLEĞİYLE.

 403. 403
  sait Yazdi:

  seri çok güzel gerçekten filmi çekilse çok güzel olur

 404. 404
  etka Yazdi:

  Cenk abi kitabın serisi harika birde dizisi çıkarsa ismi de Hizmetkar ın sırrı olsun lütfen filmi çıksın

 405. 405
  batuhan Yazdi:

  enes abi kitaplarını büyük bir zevkle okudum başka bir kitap yazmayı düşünüyormusun?

 406. 406
  Harun Yazdi:

  Bu konularda yazılmış en güzel kitaplardan lütfennn devamı gelsin.İnsan okudukça zevk alıyor.Lütfenn devamı gelsinnn !!

 407. 407
  İKLİL Yazdi:

  enes abi bütün seriyi heyecanla OKUDUM. bence diğer arkadaşların da dediği gibi yazmaya devam et seriyi okudukça daha fazla bilgi edindim. karakutu operasyonunu okuduğumdan beri televizyon izlemiyorum. sevgi+saygılar

 408. 408
  İKLİL Yazdi:

  size bir sorum olacak BÜTÜN BUNLAR YAŞANDI MI? ve SİZ HİZMETKARLAR OKULUNA GİTTİNİZ Mİ?bende gitmek isterdim GÖNDEREN:ALLAH izniyle geleceğin HİZMETKARI.

 409. 409
  Dpğukan Yazdi:

  Serinizdeki kitaplar şu ana kadar okuduğum en güzel 7 kitap. Bitirince çok üzüldüm. Bu serinin devamını yazmanız en büyük isteğimdir. Lütfen devamını yazın. Mesela siz hizmetkar okulunda 1. Siniftaydiniz geri kalan her yili 1 kitap halinde yazsanız harika olur …

 410. 410
  Emirhan Pakyardım Yazdi:

  Cenk Enes Hocam,
  Bu gün okuluma geldiniz ve kitaplarımı imzaladınız. O kadar mutlu oldum ki anlatamam. Ben kitaplarınıza bağımlı olduk diyen çocuğum. Son günlerdeki tek hayalim sizle tanışmaktı ve bu oldu çooook mutluyum. İnşaallah bir gün yine görüşürüz. Ayrıca 6. duyu organı İNANMAK’ı da ben arkadaşa demiştim 🙂 Şu anda ilk 3 kitabınızı bitirdim ve özellikle Pindaros’un kitabı harikaydı 🙂 Herkese tavsiye ederim. Cevap verirseniz çoook mutlu olurum :)Lütfennn cevap verin

 411. 411
  Nurullah Yazdi:

  Harika bir seri Hizmetkar olmak istiyorum bitirmekle çok yanlış yappışsınız neden bititrdinizki devam edin lütfen

 412. 412
  selin teke Yazdi:

  Bu kitaplarda anlatılanlar gerçek mi

 413. 413
  Mervenur Yazdi:

  Çok güzeldi. Harika bir kurguydu. İnsan durup düşünmeden edemiyor gerçek mi diye. Bu kitabı okuyunca insan HİZMETKAR olmak istiyor. Ve bende… 🙂 (yardımcı olursaniz sevinirim)

 414. 414
  Meryem Nur Yazdi:

  Enes abi gerçekten çok merak ediyorum var mı bunlar gerçek mi diye… eğer gerçekse ben de hizmetkar olmak istiyorum yardımcı olur musunuz???

 415. 415
  Ahmet Ersagun Yazdi:

  Enes abi 11yaşındayım yurt dışında okuyorum bende bir hizmetkâr olmak istiyorum. Serinin kılıcın bekçileri bölümündeyim çok büyük bir heyecanla okuyorum yazın Türkiye’ye geldiğimde sizinle ropörtaj yapmak istiyorum. Ama gerçekten mümkünse bende bir hizmetkâr olup kişilere yardım etmek istiyorum. Eğer mümkünse sizinle istanbula geldiğim de sohbet etmek istiyorum

 416. 416
  Umut Boray Demir Yazdi:

  Enes abi harika bir kitap hizmetkâr olmak istiyor insan Allah’ı daha da seviyor sağl Enes abi

 417. 417
  esad Yazdi:

  enes abi ben de hizmetkar olmak istiyorum yardımcı olurmusunuz
  nolur bana yardımcı olun

 418. 418
  esad Yazdi:

  cenk abi seriyi lütfen devam ettirirmisiniz allah rızası için
  devam ettirin

 419. 419
  Kerime Yazdi:

  Enes abi çok muhtesem bir seri. Yurtdışında okuyorum Bazı yerlerinde nefesimi tutarak okuyorum. Herhalde bu serialin filmi çıksa süper oludu. Tam bir action ve öğretici. Tek kelime ile mükemmel !!!!!!!!!!!!!!! Lütfen serinin devamını getirin.

 420. 420
  merve Yazdi:

  Bu kitap sayesinde namaza başladım.Size çok teşekkürlerimi sunuyorum. Allah sizden razı olsun.

 421. 421
  Esra Dünadrpınar Yazdi:

  Sayın CENK ENES ÖZER henüz serinizin ilk 3 kitabını okudum ve şu anda Sinova’yı okumaktayım.Okuduğum kitaplarınızı çok beğendim çok güzeller.Bence seriye devam edin ve sakın bırakmayın.Tam aradığım türden,sevdiğim kitaplar.

 422. 422
  YÜCEL Yazdi:

  SAYIN CENK ENES ÖZER BÖYLE BİR SERİ YAPTIĞINIZ İÇİN SİZE ÖNCELİKLE TEŞEKKÜR EDERİM İNŞALLAH DEVAMINIDA GETİRİRSİNİZ İNŞALLAH SİZİ ÖRNEK ALIPTA BÖYLE YAZARLAR DAHADA ÇOĞALIR DA BU ŞEYTANIN ELİNE GEÇMİŞ DÜNYAMIZA DAHA YARARLI VE FAYDALI OLURZUNUZ TEŞEKKÜR EDERİM.

 423. 423
  alperen Yazdi:

  gönlümüzün aklımıza aklımızın gönlümüze denk düşemediği önüne engeller çıkardığı bu ahir zamanda kendimize kendimize hatırlatma çabanızı ilgi, hayret ve heyecanla izliyorum ve etrafımdaki insanlarında izlemesine çabalıyorum ve cenk enes bey i çalışmalarından ötürü tebrik ederim…

 424. 424
  Refia Nur Bayraktar Yazdi:

  Enes abi tüm seriyi okudum ama keşke devamı olsa…

 425. 425
  selin teke Yazdi:

  Bu serinin tüm kitaplarını okudum keşke devamı olsa ama kafama takılan bir şey var bu kitabların size yazdırıldığını söylüyorsunuz bu kitaplardakinler gerçek mi mesela hizmetkarlar okulu ,sinova, (v.s)

 426. 426
  Cem KOÇ Yazdi:

  Ben ilk 2 Kitabı Okudum 3. Kitabı Bulmada Çok Zorluk Çektim 2 Ay Boyunca Aradım Daha Dun Tum Serıyı Tamamladım 3. Kitabı Bıtırme uzereyım Cok Guzel Bir Kitab.

 427. 427
  ibrahim Yazdi:

  sayın cenk enes özer hizmetkar serisi çok güzel bir seri size tavsiyem bu seriyi filme çevirirseniz dah iyi olur bu arada teşekkür ederiz:) 🙂 🙂

 428. 428
  Yasin 71 Yazdi:

  Kitap gerçekten çok sevdirici anlamadığım tek şey söyleşinizde ilk 2 kitabı ben yazdım diğerlerini ben yazmadım deyişinizdi hala anlamış değilim…

 429. 429
  Enes Yazdi:

  ENES ABI BİR ŞEY SORACAM AMA HIZMETKARLAR OKULU GERÇEK Mİ GERÇEKTEN ÇOK MERAK ETTIM AMA BULAMADIM ENES ABI

 430. 430
  Rabşa Yazdi:

  adaliadan sonra başka kitap çıkacakmı lütfen çıkartın ya

 431. 431
  semih Yazdi:

  KESİNLİKLE SERİNİ DEVAMI ÇIKARILMALI..

 432. 432
  selin teke Yazdi:

  Bu seri devam etmeli lütfen devam ettirin

 433. 433
  zeynep ipek Yazdi:

  bu kitaplar film olsa on bin dalda oscar ödülü alır çok güzel kitaplar çok beğendim

 434. 434
  ömer Yazdi:

  bu yazdıklarınız gerçek midir acaba ?

 435. 435
  ali kaan kaya Yazdi:

  abi harika bu arada ben senin bir tanıdığının okulunda okuyorum kıtap harikaaaaaaaaa

 436. 436
  emir cangöz Yazdi:

  Harika bi seri kara kutu operasyonuna ilk başını okuyunca dahada kitabı bırakamadım harika bişey

 437. 437
  Muhammed Furkan TÜRK Yazdi:

  Merhaba Enes abi seriniz çok hoş tebrik ederim ve çok teşekkür ederim normalde günde 20 sayfa kitap okumaktan kaçar iken şuan 2 günde kitabı bitiriyorum bugün 4.kitaba geçtim bu kitaplar benm bakış açımı değiştirdi her olaya çok farklı bakıyor ve her olayda şeytanın dibimde olduğunu düşünerek mantıklı davranmaya çalışıyorum size bir çok sorum var ve sizin ile konuşmak / sohbet etmek isterim açıkçası lütfen bana mailimden ulaşın telefon ile size ulaşamayacağımı düşünüyorum..Pindaros’un Kitabı’nda gerçekten o olaylar gerçek mi bilmiyorum ancak olasılık %50 yani bir türlü kesin bir yargıya varamamakla beraber bizim olaya bakış açımızı kullanarak belki de o olayı yaşamadığınızı düşünmemizi sağlamışınızdır :)) yani gerçekten bu şekilde olaylara artık nasıl baktığımın farkındayım çok fazla düşünüyorum ancak düşünmekle beraber net bir yargıya varamıyorum anlayacağınız sizinle mutlaka görüşmek isterim yaşım 15 tekrardan çok teşekkür ediyorum size.

 438. 438
  sahra Yazdi:

  Seriyi az önce bitirdim etkisinden kurtulamadım böyle bi son olamaz yaa elimde baska bi kitap var ama hiç okumak istemyoum bos geliyo diger kitaplar. İlk defa okudugum kitaptan kendime pay biçtim ve ögrendigim çok şey oldu sayenizde teşekkürler 🙂

 439. 439
  azra Yazdi:

  kara kutu operasyonunu okudum. kitap okumayan ben kitap okur oldum. sayenizde dine daha fazla ilgi duymaya başladım çok teşekkürler,yalnız bir sorum olacak gerçekten böyle bir şey yaşadınız mı?,

 440. 440
  emir Yazdi:

  Anlattıklarınız gerçek mi? Bunu çok merak ediyoruz. Bizi aydınlatın lütfen.

 441. 441
  AYDIN ŞAHİN Yazdi:

  Allahın selamı üzerinize olsun sevgili cenk enes bey öncelikle teşekkür ederim b.izlere böyle eserler verdiğiniz için şeytan severse adlı kitabınızdan çok etkilendim konusu itibari ile kitap okumayı seven birisiyim şimdiye kadar etkilendiğim 2. kitaptı bu basarılarınızın devamını dilerim tüm kitaplarınızı okumamktan yana hiç bir şüpheniz olmasın takibindeyim…

 442. 442
  betül Yazdi:

  Allahın selamı rahmeti bereketi üzerinize olsun efendim…kitaplarınız muhteşem !!! öğrencilerime şiddetle tavsiye ediyorum hatta cebren okutuyorum :)sonunda memnun kalacaklar eminim çünkü inşallah sizi imza günü için okulumuza bekliyoruz…selametle baki kalın kendinize çok dikkat edin Allah hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin…

 443. 443
  Misafir Yazdi:

  Gerçekten hizmetkarlar okuluna gittiniz mi?. Ve Yağmur Sancak diye biri gerçekten var mı?

 444. 444
  Hilal Yazdi:

  cenk bey Allah Razı olsun emin olun hayırlı bir iş yapıyorsunuz inş. bu kitaplar çok eğlenceli ve dini bize ısındıran kitaplar

 445. 445
  Bünyamin BUĞDAYLIGİL Yazdi:

  Allahın selamı üzerinize olsun Cenk Enes abi .Abi yeni bir kitap çıkarıcakmısın?Eğer çıkarıcaksan Allah yardımcın olsun . Cenk Enea abi Yağmur Faruk SANCAK abiyi nasıl bulurum?

 446. 446
  Mervee Yazdi:

  SelamünAleyküm Enes Bey Ben 7.sınıf öğrencisiyim kitaplarınıza hocam sayesinde ulaştım severek okuyorum. Ve çoğu şeyi anlamaya başladım hayata daha farklı bakıyorum Teşekkürler

 447. 447
  huseyin Yazdi:

  Sevgili cenk enes abi az önce ilk kitabiniz hizmetkar kimi bitirdim II gun çinde bitti normalde ben fazla mkitap okumak ama sizin sayenizde yarin kara kutu operasyonuna baslicam Allah sizden razi olsun

 448. 448
  ali Yazdi:

  mrb cenk abi…kıtaplarınızı severek okuyoruzbakış açım değişti.özellikle merak ettiğim birşey var..yazdıklarınızdan hiç gerçeklik payı var mı ? cvp verirsenız sevinirim. iyi günler iyi yazmalar…

 449. 449
  yasemin Yazdi:

  S.a. Kitaplarinizi ilgiyle okuyup okutuyoruz fakat bir gerceklik payi varmidir merak ediyoruz. Okuyuculariniz olarak bunu bilmeye hakkimizvoldugunu dusunuyorum .?

 450. 450
  huseyin Yazdi:

  Az önce pindarosun kitabini bitirdim çok güzeldi yarinkilicin bekcilerijni alican Allah sizden razi olsun

 451. 451
  HİZMETKAR Yazdi:

  Selamunaleyküm Anasayfada SÜLEY-MAN isimli kitabın kapağını gördüm ve merak ettim. Bu kitabın içeriğiyle ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

 452. 452
  hava ocak Yazdi:

  Yazdiginiz seri icin cok sagolun. Yolunuz acik olur insaallah.

 453. 453
  huseyin Yazdi:

  Sevgili enes abi serin 5.kitabi şeytan severse deyim serinin bitmesine az kaldigi için uzuluyodumki hizmekar.com a girdim ve yeni kitabiniZin cikacagni gördüm çok sevindim yeni kitabiniz hayirli olsun Allaha emanet olun

 454. 454
  furkan Yazdi:

  allah razı olsun sizden.süperrrr…..

 455. 455
  arif talha uslu Yazdi:

  Enes abi ben kendimi biraz azla kaptirarak okumusum
  Sayende namazlarimda daha dikkatli oluyorum
  ben bi ara bu seride yazanlari gercek sanmistim
  Keske gercek olsaydi ben de hizmetkar olmak isterdim
  bide bir sorum olacakti senin yazdigin baska roman varmi varsa
  lutfen isimlerini yazarmisin

 456. 456
  beyza Yazdi:

  Serinin hangi kitabındaydı hatırlamıyorum ama 30 küsür kitaptan bahsediyodu bu seri için devam edicek mi seri ?

 457. 457
  yusuf dündar Yazdi:

  özür dilerim arkadaşım yazdı ben çok büyük bir hayranınızım
  kitaplarınızı okudum şeytan seversedeyim arkadaşım hüseyin bana kitabı verirse okuyacağım

 458. 458
  Nurşah Yazdi:

  Kitaplarınızı okudum hepsi çok güzel özellikle olayları birbirine bağlayış tarzınıza hayran kaldım doğrusu.inşallah önümüzdeki çıkan kitaplarınızla buluşmak dileğiyle:)

 459. 459
  Güldane Yazdi:

  Selamün Aleyküm.Dün tüm seri kitaplarınızı siperiş verdim.Kılıcın bekçilerindeyim. Allah ın izni ile gelince hepsini okuyacağım. Sonratüm seriyi bir kez daha okumayı düşünüyorum. Sizin sayenizde pek çok insan derin uykudan uyanacaktır. Allah ın izni ile. Allah sizden razı olsun birde şeytanı kendi silahı ile vursanızda şunun filmini yapsanız ne iyi olurdu. Allah bizede kulu olmayı nasip eder inşallah Allaha emanet olunuz.

 460. 460
  beyza Yazdi:

  süley-man isimli kitapta bir gencin aynı hizmetkar serisindeki gibi hikayesindenbaşlıyor ama ben okurken çok güldüm hem düşündürücü hem de mizahi okumanızı tavsiye ederim…

 461. 461
  YUSUF BERZAN Yazdi:

  çok kalitesi yüksek ve zeka isreyip analm verebilmek gerek benden bukadar imkb ioo luna selam dua tepe talebe yurduna selam sevenlere selam olsun görüşürüz müslüman kardeşlerim allah yardımcınız olsun

 462. 462
  mikail Yazdi:

  çok güzel bir kitap Kılıcın Bekçileri’ndeyim bitti bitecek başrol şimdi Enes mi?Yağmur mu?

 463. 463
  yusufdündar Yazdi:

  yeni kitabınız hayırlı olsun şeytan severse’yi okuyavağım klavyemin ‘p’TUŞU çalışmıyor onarıp daha güzel şeyler yazıcağım

 464. 464
  emine Yazdi:

  Adalia’yı yeni bitirdim ve bir süre kendime gelemedim. O nasıl bir sondu öyle. Ben sıradan bir son beklerken kendi yaşadığım zamanı sorgulayıp acaba rüya da mı gerçekte mi? yaşıyorum dedim. neyse ki kafayı yemeden kendime geldim. kitapların başarısını anlatmama gerek yok hiç birinde sıkılmadan bir çırpıda okudum. başarılarınızın devamını dilerim 🙂

 465. 465
  İBRAHİM ÇAPAR Yazdi:

  Seride bahsi geçen saremce öğrenilebilir bil dil mi imkan var mı ?

 466. 466
  ALİ CÖMERT Yazdi:

  Şu an Piyon yolu Süley-man okdum çok etkileyici bir kitap
  Allah kalemine kuvvet versin.

 467. 467
  Güneş Yazdi:

  Bizim okula söyleşi için geldiğinizde anlattığınız yazarlığa başlama öykünüz gerçekten etkileyiciydi. Büyük cesaret göstermişiniz ve buna hayran olmamak elde değil. Süley-man kitabını seri haline getirirseniz bence çok güzel olur. Devamını merakla bekliyorum. Sevgilerle 🙂

 468. 468
  Meryem Yazdi:

  Sayın Cenk enes hocam;PİYONUN YOLU SÜLEY-MAN adlı kitabınızı okudum ve tam manasıyla hayran kaldım. hizmetkar serisinin de büyük fanlarından olarak başarınızı tebrik ediyorum. kitap öyle akıcıydı ki başladığım gün bitirdim:) okulumuza gelmiştiniz sohbetinizden çok memnun kaldık tüm yelkenoğlu olarak ziyaretinizin tekrarını heyecanla bekliyoruz:)ayrıca piyonun yolunun da devamını merakla bekleyeceğim:)bir seri olursa gerçekten zevkle okuyacağımdan eminim:)

 469. 469
  azra Yazdi:

  CENK BEY LÜTFEN SÖYLER MİSİNİZ GERÇEKTEN YAĞMUR SANCAK DOĞUKAN SANCAK DİYE BİRİLERİ VAR MI LÜTFEN SÖYLEYİN GERÇEKTEN BÖYLE ŞEYLER YAŞADINIZ MI?:( LÜTFEN SÖYLEYİN:(

 470. 470
  reyhan Yazdi:

  SÜLEY-MAN piyonun yolu kitabınıza hayran kaldım doğrusu. kitap tam olarak bana göreydi.çoğu şeye kalben, tereddütsüz inanınca olacagını öğrendim sayenizde. devamını heyecanla bekliyorum. kayseride bizim okula (yelkenoğluna) geldiniz 2. kez 🙂 vee 8 imzalı kitabımım var artık :)bu arada kayseriye tekrar gelirseniz yahyalı kapuzbaşı şelalelerine kesinlikle bekliyoruzzz :)allah yar ve yardımcınız olsun.

 471. 471
  merve Yazdi:

  Piyonun yolu kitabinin ikincisini
  dort gozle bekliyorumm 😉

 472. 472
  busra Yazdi:

  İlahiyat son sınıf öğrencisiyim. Bu serinin yediden yetmişe herkese hitap ettiğini düşünüyorum.

 473. 473
  hatice yolcu Yazdi:

  Piyonun Yolu SÜLEY-MAN okudukça beynimin yandığını ama her kelimesinin bence büyük hakikatler taşıdığı bu kitap için teşekkür ederim:) büyüyüp vezir olmak dileğiyle…

 474. 474
  SADIK Yazdi:

  Hocam ellerinize sağlık, Süleyman’ı (Kitabı elime aldığımdan beri bu şekilde anlatıyorum çevreme) yeni bitirdim ve çok beğendim. Yıllar önce “Hizmetkar” adlı kitabınızı almıştım. Kitaplığımda durur, o zaman üstünde isminiz yazmıyordu, belki ilk baskısıdır, hep övünürüm o baskıya sahip olduğumdan dolayı. Çok fazla kitap fuarında size denk gelmeye çalıştım, geri kalan kitapları alıp size imzalatmak için ama nasip olmadı. Ama sonunda imzalatacağım, kitapları almak için o günü bekliyorum açıkçası 🙂 Tekrar ellerinize sağlık, yeni kitaplarınızı dört gözle bekleyen bizleri unutmayınız…

 475. 475
  Emine Büşra Öcal Yazdi:

  Merhaba Ben hem Hizmetkâr kim? serisini hemde Piyonun yolu Suley-man ı bir nefeste okudum aslında yorum yapmaya pek cesareti yoktu ama dün Sayın Cenk Enes Özer in tavsiyesiyle beraber yorumunu paylaşıyorum Bu kitaplar benim hayatımda apayrı bir yere sahipler tüm yaşamını değiştiren ve beni alıp apayrı diyarlara götüren bu kitap serisini şiddetle tavsiye ediyorum akiciligindan şüphe duyan sevgili kardeşlerim sizi temin ediyorum akıcı 7 kitap 4-5 gün içinde bitti gerçekten aynı zamanda Piyonun yolu Suley-man ı okumak ise 1 gün kadar bile sürmedi hala etkisinden kurtulamadıgim bu kitabları büyük küçük demeden herkese tavsiye ediyorum Sayın Cenk Enes Özer in yeni kitabını nasıl bekleyeceğimi bile bilmiyorum. Bu kitaplar hem size hemde etrafınızda bulunan diğer insanlara hayata farklı bir yönden bakmayı öğretecek Bu yüzden yine diyorum ki bu kitabı KESİNLİKLE OKUYUN !!!!Ve Sayın Cenk Enes abi hayatınızda başarılar diliyorum 🙂

 476. 476
  Ömer Yazdi:

  Kitaplarınız gerçekten çok güzel ve insanların yaşamlarına çok farklı bir açıdan bakmayı sağlıyor fakat hizmetkâr serisinde pek çok ucu açık nokta, cevaplanmadık soru var umarım gün gelir bunları da açıklayan bir kitabı kaleme alırsınız. Saygılarımla

 477. 477
  Feyza Nur Yazdi:

  Selamün aleyküm. Hizmetkar serisinin tüm kitaplarını bir çırpıda okudum ve çok beğendim. Her yaştan, her kesimden insana tavsiye edebilirim. Ayrıca kafamdaki birçok soruya cevap oldular. Çalışmalarınızın devamında başarılar dilerim. Allah’a emanet olun.

 478. 478
  Hüma Yazdi:

  Harika bir kitap piyonun yolu süleyman bayıldım lütfeeen 2. kitabı da çıksın…

 479. 479
  m.ulku gocmenoglu Yazdi:

  Kitabinizin icerigi cok ilgi cekici ve surukleyici olmasina ragmen kapak resmi nedense cok ürkütücü geldi.acaba kitabi kaplayip da mi kızıma versem dıye dusundum yani.aslinda o yas gurubuna hitap eden meraki tetikleyen bir kitap ama yine de kapagin beni rahatsiz ettigini belitmeden gecemedim..kaleminize kuvvet.

 480. 480
  Alperen Kitapçı Yazdi:

  Allah razı olsun bundan önce Dedektif Kurukafa gibi kitapları okudum ama orası dinimize pek uzak geldi bana hocam tavsiye etti. Hizmetkar serisi güzeldi. Piyonun Yolu kitabınızı alacağım.

  Bu arada, ben Çağrı Kolejine geldiğinizde sizi dinleyenlerden biriydim…

 481. 481
  Onur İltaş Yazdi:

  Gerçekten Cenk Enes ÖZer’i tebrik ediyorum. Muhteşem bir kurgu ile bir seri oluşturmuş. Çok güzel kelâmlar vardı. Herkese tavsiye ederim. Daha fazlasını beklerim…

 482. 482
  Mikail Yazdi:

  Benim bir sorum olacak.Hikayeye CENK ENES ÖZER dahil olunca başrol CENK ENES ÖZER’mi yoksa YAĞMUR’mu oldu merak ettim.

 483. 483
  Bünyamin BUĞDAYLIGİL Yazdi:

  Cenk abi yeni kitap çıkartıcakmısın? Süleyman piyonun yolunu okudum oda seri olucak mı?

 484. 484
  Bünyamin BUĞDAYLIGİL Yazdi:

  Cenk abi ben Allah izin verirse Hizmetkar olmaya karar verdim bana dua et.

 485. 485
  fatih Yazdi:

  selamun aleyküm enes hocam.hocam benim bir sorum olacak size.Eminim şuan herkesin aklında bu var fakat soramıyorlar.forum da baktım soran yok veyahutta ben göremedim.Neyse; hocam PİNDARUS’UN KİTABIN da hizmetkarlar okuluna giren sizdiniz.mümkünse bu konuyu biraz açabilirmisiniz?Yada ben şuna eminim yaşamadan böyle akıcı yazılamaz tıpkı “mevlit”in yazıldığı gibi.Bu arada bütün kitaplarınız süleyman hariç bitirdim.Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerimize olsun.

 486. 486
  kerime ny Yazdi:

  Piyonun yolunu şimdi bitirdim harika bir kitapti ellerinize sağlık

 487. 487
  Fatih. hikaye ve roman Yazdi:

  Oncelikle imzanizdan 3 hafta sonra okuduğum için biraz utanıyorum ama bitirir bitirmez yazmak istedim. Kitabı çok beğendim. Hani bazı kitaplar vardır ya bitirince insanı uzun bi süre düşünme tutar. Galiba bu da benim için öyle olucak. Ve bazı konularda kendi hayatim içerisinde bana farkindalik kazandırdığı için size çok teşekkür ederim. Kitap içeriğine gelince benzetmele gerçekten mükemmel hayran kaldım. Karakterler çok ilgi cekiciydi ve bu benim için surekliligi sağladı. Şöyle söyleyebilirim sizin hakkinizda çok onyargilara sahip bi insandim ama bu kitaptan sonra gerçekten çok sey değişti. Her şey için teşekkürler sevgi ve dua ile… vesselam

 488. 488
  zsy Yazdi:

  Süleyman harikaydı lütfen serisi olsun:P

 489. 489
  merve Yazdi:

  Kitaplar harikaa.suleyman kitabinin insaalah serisi olur.arkadaslarla bayildik.

 490. 490
  Can Yazdi:

  cenk abi senin imzanı alıp okudum çok mutluyum kitapların süper ve diğer kitapların aksine senin kitapların insanın gerçek hayatta etkili oluyor sürekli düşünüp sonuçlara varıyorum inşallah süleyman ın serisi olur ben senin kitaplarından ğrendiğim bir sürü güzel söz beni çok etkiledi.
  senin kitaplarını okuduktan sonra hayata farklı bir bakış açısı kazandım. HAYATIMI OLUMLU YÖNDEN ETKİLEDİĞİN İÇİN TEŞEKKÜRLER…

 491. 491
  Melih Yazdi:

  Abi inşallah Süley-Man’ın serisini yazarsın

 492. 492
  Şemam Yazdi:

  Selamlar Cenk Bey. Seriyi bir haftada bitirdim. Ve derin bir ah cektim. İngilizce çevirisi olsa da öğrencilerimize de okutsak diye çekilmiş derin bir ahh.
  Her şey bir tarafa beni en çok ne etkiledi biliyor musunuz? Hocanıza verdiğiniz değer. Rabbim kavuştursun…

 493. 493
  Zahit Dikkaya Yazdi:

  Enes abi kılıcın bekçilerinde hatırladığım kadarıyla cenk enes özer kitaplığında 33 tane kitap yazcakmışsın peki lütfen ALLAH AŞKINA hizmetkar serisini devam ettir ve şimdiden teşekkürler.

 494. 494
  ismail bozkurt Yazdi:

  Selamlar Cenk abi ben kayseriden kilicaslan lisesinden bi ogrenciyim benim sorum SALIH IMAMOGLU kim ve HIZMETKAR kimi temsil ediyo cevaplarsan sevinirim bizim okula geldigindede konferansina katilamadim cok uzgunum insallah karsilariz bi yerde Allah a emanet ol

 495. 495
  ecrin altındağ Yazdi:

  selam Cenk Bey ,ben ecrin lütfen bize iskender’in el yazması hakkında ve Pindaros kitabının hangi peygamber kanı ile hangi kavmin yaptığını kısacası açıklar mısınız lütfen . Ben sizin kitapları arkadaşlara tavsiye ettim fakat bana bu ve benzeri bir sürü soru sordular yanlış cevap vermek istemedim. İnternet’ten ,ansiklopedilerden araştırdım fakat sonuç alamadım . cevap vermeyince de kitabın hayal ürünü olduğunu söylediler. buna sebep olmak istemiyorum.
  ALLAH RIZASI İÇİN BANA BİR YOL GÖSTERİN…

 496. 496
  mustafa Yazdi:

  cenk bey ben sizin ilk kitabınız olan “hizmetkar kim”i okuduğumda çok etkilendim.Ve serisini devam ettirdim. Gerçekten her bir kitabı okuduğumda daha bir etkilendim.Çok teşekkürler.

 497. 497
  Şüheda Yazdi:

  Yok böyle bir seri.. Bu zamana kadar yüzlerce kitap okudum ama böyle sürükleyici ve bana bir sürü şey katan başka bir kitap görmedim..:) Henüz 3. kitap PİNDAROS’UN KİTABI’ndayım ama bana öyle şeyler kattı ki anlatamam.. Hayatıma yön verdiğiniz için ve benim akıllanmamı sağladığınız için çok teşekkür ederim Enes Bey 🙂 Başarılarınız devamı duası ile ALLAH’a emanet olun..

 498. 498
  Yunus Yazdi:

  Lütfen kitabın devamını yayınla abi
  Tam 1 yıl 1 ay oldu adalia çıkalı

 499. 499
  naim Yazdi:

  KISA VE ÖZ OLARAK:ALLAH IŞIĞINIZI DAİM YOLUNUZU VE BAHTINIZI ACIK ETSIN ELLERINIZE YUREGINIZE SAGLIK

 500. 500
  beyzanur yıldırırımyılmaz Yazdi:

  Süley-man’ın da devamı çıkacak mı? Kitaplarınız çok güzel, hizmetkar serisini bir dönemde dokuz kez bitirdim. Ve seneye Meram Abdullah Aymaz Ortaokulu’ na imza gününe gelirseniz gerçekten öyle mutlu olurum ki! Kitaplarınızın gerçek olmalarını da çok isterdim ama galiba değiller?

 501. 501
  Bünyamin BUĞDAYLIGİL Yazdi:

  Cenk abi yeni kitap yazıcakmısın?inşallah yazarsın he bu arada sana ben hizmetkar olmak istiyorum demiştimya bide buna yazarlık isteği eklendi

 502. 502
  Ahmet Yazdi:

  şu an PINDAROS’UN KİTABI nı okuyorum. Gerçekten çok maceralı bir kitap ancak serinin bitmesini şahsen istemezdim. Çünkü seriyi bitirdiğimde üzüleceğim bitti diye bu yüzden bu serinin devam etmesini istiyorum

 503. 503
  inci Yazdi:

  Kitapları 1hafta içinde bitirdim ve çok eğlendim ama kafamda bazı sorular kaldı ve sormak istiyorum.yardım ederseniz sevinirim

 504. 504
  Ahmed Mesud Yazdi:

  Hizmetkar serisini devam ettir yada gelip seni bi sandalyeye baglayıp zorla o kitabı yazdıralım abi 😀

  seri bitince hayattan soğudum

 505. 505
  iclal hatice Yazdi:

  Abi bu pindarosun kitabı adlı eserinizde yağmuru kıskanıp kendinizi ön plana çukarmak için mi hikayeyi ters bir U dönüşle değiştirdiniz?! Ama yinede çok güzel ve her zamanki gibi başarılı olmuş.

 506. 506
  merve Yazdi:

  Abi, kitaplarinizi okudukça size olan hayranlıkla karışık sevgim artıyor. Ve bütün yazdiklariniza inanıyorum 🙂
  “Inanma” nin kimsenin bilmediği 6. Duyu olduğunu soylemistiniz bize 🙂 6.duyumla sesleniyorum sana Sağol enes abi 🙂

 507. 507
  arzu kaşıkcı Yazdi:

  Selamlar
  Enes bey kitaplarınız harika. Genelde fantastik kitapları pek sevmem hatta şu ana kadarda hiç okumadım. Gerçek, bilgi verici şeyleri okumak varken neden yazarın kafasında kurguladıkları şeyleri okuyayım diyordum hep taki hizmetkar kim serisi ile tanışana kadar.
  Hizmetkar kim okudukça okuyası gelinen bir seri
  2. kitabı sevmemiştim ama diğer kitapların heyecanı onu örtbas etti diyebilirim. Şimdilerde sinovanın son sayfalarındayım kpss ye çalıştığım için pek kitap okumaya vakit ayıramıyorum ama o merakla kpss yede çalışmam o yüzden seriye devam 🙂
  Bilhassa şeytan severse mükemmel ötesi bir kitap şeytanın nasıl cennetten kovulduğunu az buçuk biliyordum ama bu kadar detayını bilmiyordum.
  Hoş başları fantastik kaçsa da gerçek olan şeyleri fantasileştirmişsiniz.(nasıl bir cümle oldu bende bilemedim :))
  Şeytan severse en sevdiğim kitap listeme ekleniverdi. 98.sayfadan sonra bir çırpıda okudum kitabı artık meraktan uyuyamadım gece 3 e kadar bitirdim. Bitirmeseydim şayet meraktan ben biterdim 🙂
  sizin hangi kitabınız olursa olsun gözüm kapalı laırım sırada süleyman var.
  Bu ramazan beyazıt kitap fuarından alacaktım ama imzalı olsun istedim. İnşallah tüyaba gelirsiniz de diğer kitaplarını gibi süleymanıda imzalatırım size.
  Selam ve dua ile …

 508. 508
  Cemalettin Yazdi:

  Bu yazılanlar pindarosun başında da dediğin gibi abi gerçek olabilir mi? Bu kitaplar birinin bunu okuyup Yağmur aslında gerçekten ilerisi için var olacak olmuş olabilir mi?

 509. 509
  İsm-i Mahfuz Yazdi:

  Selamet din kardeşlerim,
  Herşey birçok kitabı okuyarak ve gerçekten büyük bir ilim sahibi olarak yazılmıştır.Hizmetkarlar Okulu sizce ne olabilir? Cevabını düşününce o kadar basit ki.Civar semtlerimizde dahi olan şeyler.Lanetliler Okulu Allah’ın anılmadığı heryer hırsızlık,kaçakçılık,sapkınlık öğretilen heryer bir Lanetliler Okulu değilmidir.Gerçekten kendimizi vererek düşününce ve tekrar tekrar okuyunca sorularımızın cevabını bulacağınızı düşünüyorum.
  Hayırlı Günler Selametle

 510. 510
  fatma zehra yıldız Yazdi:

  kıtaplarınızın hayranıyım ilk kitabiniz hizmetkar kim? den öğretmenimiz kitap sınavu yaptı ve kitaplarınızı sevmeye başladım bir diğer kitabınız kara kutu operasyonunu okudum sonra meraktan tüm seriyi bitirdim.peki siz bunları nasıl yazıyorsunuz? gerçekten bir hizmetkar mısınız? merak içindeyim doğrusu. inşallah yeni kitaplar da yazarsınız ümidiyle bekliyorum ha bi de ankaraya imza günü için gelir misiniz lütfen.

 511. 511
  İsm-i Mahfuz Yazdi:

  Selamet Din Kardeşlerim,
  Sorularınızın cevaplarından yeni sorular doğduğunu belirtmek isterim.Fatma Zehra Yıldız kardeş sizce her inan ve Allah için iyilik yapan yazan insan Hizmetkar değilmidir?
  Selametle Hayırlı Günler.

 512. 512
  cihadpaşa Yazdi:

  hizmetkar serisnde olanlara inaniyorum çünkü şeytan insana karsı savaşiyor peki insanları kim doğru yola çekecek bi birlik olması gerekiyor.yani sözün özü kitapta yazanlar gerçektir yanlış diyen varsa çıksım karsıma

 513. 513
  ayşegül ü. şan Yazdi:

  Merhabalar. Öncelikle Hizmetkar serinizi bir öğretmen arkadaşım sayesinde tanıdım. Çok tavsiye ettiği için hepsini hemen satın aldım. Hatta öyle ki kitapları kendim okuyamadan diğer öğretmen arkadaşlarıma verdim ve malesef kara kutu operasyonu bu hengamede kayboldu 🙁 Neyse ki en azından Süleyman’ı okuyabildim ve çok beğendim sanki piyonun yolu da bir seri olacak gibi geldi bana.. Merakla bekliyorum.

 514. 514
  johndoe Yazdi:

  Hizmetkar serisini 2-3 kez okudum mükemmel bir seri. İnsanların iç dünyasına bir yolculuk yaparak bazı şeyleri sorgulamasını sağlıyor. Her kitabından her okuyuşta ayrı bir zevk aldım henüz seriyi bitirmeyenlere tavsiyem hiç boş durmasınlar seri ilerledikçe hikaye daha da ilginç bir hal alıyor özellikle de serinin son üç kitabı gerçekten muhteşem. Süley-man’ı da dün bitirdim çok sürükleyiciydi ve bitirmem 1,5-2 saat sürdü. Konusu ilginç ve yazarımız çoğu konuya farklı bir bakış açısı katmış. Keşke bitmese dediğim kitaplardan biriydi. Cenk Enes Özer gerçekten nasıl ve ne yazması gerektiğini biliyor. Çoğu konuya yaklaşımlarını beğeniyorum özellikle okuluma geldiğinde bunu daha iyi gözlemleme fırsatı buldum. Bizzat tanışamasam da yaptığı toplu konuşmayı çok beğendim. Yazmaya devam etmesi dileklerimle…

 515. 515
  bayz Yazdi:

  tüm kitaplarınızı çok beğeniyorum. umarım gerisi gelir

 516. 516
  neval Yazdi:

  Hizmetkar gerçekmi kafamı kurcalayn tek soru bu çünkü artık fazlasıyla inanmaya başladım.cevabınızı bekliyorum Allah’a emanet olun…

 517. 517
  refseta Yazdi:

  süper bir seri filmi yapılsa yapılamaz yani avatar filan bunun yanında hiçbirşey kalır

 518. 518
  zeynep gökçe pamuk Yazdi:

  Hizmetkar serisini hiç bir kitabı okumadığım gibi okudum. Çok akıcı. Herkesin okuması gereken bir kitap serisi.

 519. 519
  Cemalettin Yazdi:

  Gerçeklestigine ya da gerçekleşmesi için doğru kişinin okuması beklenildiğine inandığım bir seri Sivas Buruciye Lisesi’ne gelmeniz dileğiyle…

 520. 520
  irem Yazdi:

  gerçekten bunlar doğru mu? ben sadece şeytan severse kitabını okuyabildim ve gerçekten çok etkilendim. zaten şeytan cennetten kovulmuştu

 521. 521
  Bekir Yazdi:

  Süleyman çok güzel olmuş

 522. 522
  Kutay Gün Yazdi:

  Abi kitaplarının hepsini okudum tek kelimeyle muhteşem iki haftada bütün kitaplarını bitirdim elime geçeni de okudum .
  Son kitabın elime 3 gün önce geçmiş olmasına rağmen bitirmiş durumdayım. Abi sana bir sualim olacaktı acaba SÜLAY-MAN’ın devamı çıkacak mı? Bu arada ellerin dert görmesin inşallah ALLAH daha çok kitap yazmanı nasip eyler. SAKARYA/ADAPAZARI na gelmen duasıyla. VALLAHİ gelirsen en büyük dileğim gerçekleşir . bu arada sorumu cevaplar san memnun olurum 🙂 teşekkürler iyi ömürler ∞ ∞

 523. 523
  Bengisu Yazdi:

  Lütfen lütfen lütfen yazmaya devam edin. Siz yazdıkça bilgileniyor ve aydınlanıyorum. Süley-man kitabınızın devamını sabırsızlıkla bekliyorum. Ustamız bekletmesin bizi.

 524. 524
  semra Yazdi:

  Yazdıklarınız gerçekten varolmuş daha doğrusu yaşanmış şeylermi? Bu kitabı okudukdan sonra insan kendisinin de başarabileceğini düşünüyor. Asıl süleyman kitabı etkiledi beni. ‘Ya gerçekse?’ diye aklımı kemiriyodu sorular… Araştırmak istedim doğrusu ve de araştırdımda. Fakat hala kafamda soru işaretleri kaldı. Eğer olabilecek bişey ise arkadaşımla birlikte çalışıp başarmak isiyorum. Arkadaşıma da açtım bu düşüncelerimi. O da kiabı okudu ve o da aynı fikirde olduğunu söyledi. Söylermisiniz, bu kitap gerçekmi? Gerçekse hangi yollardan ilerlememiz gerekdiğini söylermisiniz?
  Lütfen kafamı kemirip duran şu soruyu cevaplayın..

 525. 525
  Selin Canpolat Yazdi:

  Kitaplarınızı yeni okumaya başladım ve çok sevdim.Hayata bakış açım değişti.Dördüncü kitaptayım ve tüm kitaplarını alacağım bu serinin ellerinizden öper yorumuma cevap vermenizi diler- ve neyse elinize sağlık:D bu arada mürtedin yağmurun abisi çıkması süperdi cdden 😀

 526. 526
  zeynep Yazdi:

  Suleyman muhtesemdi bendeki etkisine inanamazsiniz bitirince sabaha kadar agladim ya o kadar baglanmisim ki karakterlere en sonu harbiden cok koydu o kadar muhtesemdi ki bu kitabin devamini getirseniz olurmu okudukca agliyorum hala ya diger kitaplara da en kisa surede baslicam

 527. 527
  sedanur Yazdi:

  kitaplarınız çok güzel tek kelimeyle harika bütün seriyi okumak istiyorum gerçekten hizmetkar kim çok değişik bir kitap …

 528. 528
  Halim Yazdi:

  Hizmetkar serisinin 3. Kitabındayım. Çok güzel. Bugün yaklaşık 2 saat okudum . Ama gerçekten Yağmur’u gördünüz mü onu çok merak ediyorum

 529. 529
  dinara Yazdi:

  cok guzel 1ci kitabi bitiriyorum beni o kadar etkilediki kalan serilerinide ins bitirecegim.bu tarzda romanlar cok az. Ben yazar gercekten yasamis diye dusunuyorum cunku cok etkiliyo insani. Biliyorsunuzku yasanan seyler cok etkiliyo insani.tebrik ederim cok guzel diniy romanlar cok az.artik roman okuyucularida iraz dine farkli bakarlar

 530. 530
  Emirhan Yazdi:

  tüm seriyi bitirdim ama bunlar gerçekmi onu merak ediyorum

 531. 531
  Furkan Yazdi:

  Cenk Abi bunu sana samimi soruyorum gerçekten böyle hizmetkarlar okulu falan varmı yada bunları yaşadın mı? yada hepsi sadece bir kurgıdan mı ibaret çok merak ediyorum sorumu yanıtlarsan çok memnun kalırım

 532. 532
  ayşe saraçoğlu Yazdi:

  hizmetkar serisinde olduğu gibi piyonun yolu süley-man kitabınızı da büyük bir heyecanla okudum . bence en güzel kitabınız bu olmuş. en az 15-20 defa okudum kitabınızı .hatta bilinçaltıma öyle yerleşti ki kaç defa rüyalarımda gördüm,inanır mısınız elimde limonla abimin peşinde gezdim “bu limon ne renk”diye.kitaptaki süleyman karakteri ile birebir aynı oldu duygu,düşünce ve bi olay karşısında tepkilerim.ancak kitap bittikten sonra ,tıpkı hizmetkar serisi bittiği zamankine benzer bi dygu hissettim ki bu duygu bir dost kaybetmek gibi bi duygu . “piyonun yolu süley-man “kitabının 2. si çıkacak mı ? okulumuz giresun çağrı kolejini bi daha ziyaret edecek misiniz ? sorumu yanıtlarsanız çok memnun olurum

 533. 533
  fatma Yazdi:

  Kitabin serisini almak istiyorum basil bulabiirim yardinci oolurmuusunuz

 534. 534
  melih Yazdi:

  hakkaten abi bunları uydurdunmu yoksa gerçekmi cevap ver nolur????

 535. 535
  Nihal Yazdi:

  Ben kitabın serisini aldım nt de var 7kitabıda

 536. 536
  emine meral Yazdi:

  emeğinize yüreğinize sağlık,kalem ehil elde olursa işte böyle konuşur.yazmayı bırakmayın İNŞALLAH.

 537. 537
  meryem Yazdi:

  süleyman kitabı çok güzeldi.2.kitabı istiyorum.

 538. 538
  Yusuf furkan yılmaz Yazdi:

  Ben sadece serinin birinci kitabı olan hizmetkar kimi okudum ancak bundan büyük bir zevk aldım fırsat olursa serinin ikinci kitabı olan kara kutu operasyonu adlı kitabı da okumayı düşünüyorum.

 539. 539
  Cemre Yazdi:

  Hizmetkar kim serisinin ilk iki kitabını okudum ve gerçekten okunmaya değer bir seri olduğunu düşünüyorum . diğer kitapları da en kısa sürede bitirmek istiyorum . şuan Süleyman ı okuyorum ve bence MUHTEŞEM bir anlatım var . sınavlarım bugün bitti . kitap okumak için sonunda biraz zamanım olacak 🙂

 540. 540
  Harun Yasin Yazdi:

  Cenk abi seri ultra mükemmel bu seri beni namaza bağladı

 541. 541
  bilge kaan Yazdi:

  Abi süleyman piyonun yolu kitabinin devami gelecek mi ? Çok güzel gidiyordu tadi damagimda kaldi:))

 542. 542
  ali eta akay Yazdi:

  kitabı okudum muhtesemdi fakat size bir sorum olacak hizmetkarlar okulu gercek mi??

 543. 543
  slojix Yazdi:

  Öncelikle Allah razı olsun, her kitapta ayrı bir ders aldım, en ölemlisi de Kara Kutu operasyonundan sonra tv izlemeyi minmuma indirdim gerçi 1 haftdır yüzüne bile bakmadım desem yeri vardır, Tüm seriyi aldım ama Sinova yı arkadaş götürmüş dört gözle getirmesini bekliyorum, Biraz gerçek le hayal arasında sıkıştım, hayal gücümü ne kadar zorlasamda normal kaşılayamadığım yerler var kitaplarda, İnşaallah devamı gelir kitaplarınızın.

 544. 544
  Celil Yazdi:

  Cenk abi ben celil 5e gidiyorum Kitapını bir gün kütüphanede gördüm çok dikkatimi çekti hizmetkar kimi okumaya başladım ama kitap durmak bilmiyordu 1 hafta içinde 4 Kitapını bitirdim ancak şuan şeytan severseyi okuyorum 6. Kitabı okulda bulamadım :(( şeytan severse bitince hemen alıcağım

 545. 545
  Alper LOL Yazdi:

  Abi çok iyiymiş.Ben Hizmetkar Kimi bitirmiştim ama Pindarosun kitabını ayrı sanırdım onun 3.kitabı olduğunu görünce 2. kitabı almaya karar verdim ama olsun.Tebrik ederim Cenk abi çok başarılı bir seri

 546. 546
  zeynep Yazdi:

  Ben 9 a gidiyorum 8 de hocam onermisti sinif kutuphanesine almistik ilk bas cok ilgimi cekmemisti ama hizmetkar kimi 1 gunde okuyup bitirdim ve tum seri yaklasik 1,5 haftada bitti bayildim cok guzel kitap okumayi sevmedigim halde bayilarak okudum ve devami olsa yine okurdum az geldi diyebilirim gercekten yazanin eline saglik mukemmel hizmetkar kimde nefsimi yendim karakutu operasyonundan itibaren cok tv izlemiyom seytan severseden beri KOLA icmiyorum ve yasayis tarzima dikkat ediyorum ama tum bu olaylarin 1 dakikada gerceklesmis olmasi beni cok sasirtti

 547. 547
  Muhammed Yazdi:

  Allah sizden razı olsun böylesine mükemmel bir kitap yazmak büyük yetenek aslında yetenek değil sadece samimi inanç var … ilk seride “Hizmetkâr Kim” anlamadigim birsey var kitabin sonunda seyda hazretlerine gidiyorlardi ama onunlar görüşmediler direk ayrıldılar açıklayabilirmisiniz ? Cevap verirsiniz inşallah

 548. 548
  Süleyman Yazdi:

  Tüm kitaplarınızı “Gençlerin “Bizim Alacakaranlığımız!” dedikleri kitap” olarak okumama rağmen gerçekten içi dolu bir kitap. Öğrenmek istediğim şey ise, yazarlığa başlama sebebiniz olan Ahmet Faruk’un baktığı kitaplığın içeriğidir. Yani Ahmet Faruk ve diğer gençlerle buluşturmak istediğiniz kitapları aracısız okumak istiyorum.
  NOT : Mail adresimden ulaşabilirsiniz…

 549. 549
  Gizem Yazdi:

  Gerçekmiş hissi uyandıran bir kurgu, hem keyifli hem de çok şey katan bir serüven, onlara katılmayı isteyecek kadar özümsediğiniz içten, güzel karakterler..,Bu güzelim seriden de sizden de Allah razı olur inşaallah Enes Abi. Allah kaleminize kuvvet verir, bu ve nasipse gelecek kitaplarınızı da insanların imanını güçlendirmeye, kurtarmaya vesile kılar inşaallah.

 550. 550
  Bengisu Yazdi:

  Edebiyat dersimizde fantastik romanın ülkemizde çok gelişmediği hakkında konuşmuştuk. Fakat bu güzel eserleri okuduktan sonra fantastik romanın ülkemizde gelişmesine en büyük katkıyı sizin yaptığınızın kanaatine vardım. Katkılarınızdan dolayı çok teşekkürler.

 551. 551
  muhammed Yazdi:

  abi harbiden çok güzel kitaplarınızın war elinize sağlık helede kara kutu aldı götürdü beni 25. kareolayı felan harbiden çok güzel artık bakmıyorumbile

 552. 552
  emin Yazdi:

  size bir sorum olucak cenk abi siz bu yazdıklarınız ın gerçek oldunu düşünüyormusunuz yoksa bunları gerçekmiş gibi anlatmayı ve bir şeyler öğretmeyi mi amaçlıyorsunuz ilk bakşta sadece benzetmeler yapıldını düşünmüştüm ama okudukça sizin gerçekten bu olayları inandırmak için bi yazış şekliniz oldunu gördüm evet bunlar imkansız gibi görülebilir ama bunlara istersem inanabilirim peki siz inanıyormusunuz

 553. 553
  ömer Yazdi:

  Ya kitap muhteşem bir bir. ..ya işte süper ama şu süleyman kitabı biraz aceleye gelmiş olmalı .çünki güzel başlayıp sonradan aşk falan olmamış ama geri kalanların hepsi zooper

 554. 554
  Meryem Yazdi:

  Kitaplarınızın hepsini bir solukta okuyorum..
  Böyle kitapları okurken hem zevk alıyorum hemde öğreniyorum..eğlenirken öğrenmek gibi..
  Gerçekten kaleminiz güçlü olduğu o kadar yansıyorki kitaplarınıza, çoğu kez okurken şaşırıyorum,üzülüyorum,seviniyorum, hattâ sesli bile gülüyorum ve:”Ayy olmasın”,”waay be”,gibi şeylerde demiyorum değil…
  Saygılar..

 555. 555
  ebru Yazdi:

  Gerçekten enfes kitaplar. Yeni kitabınızı bekliyoruz özellikle süleyman kafamda birkaç soru bıraktı yeni kitap devamı mı olacak acaba?

 556. 556
  Furkan Cırdı Yazdi:

  Bence bu bütün kitapları harika.Ve bu kitapları okurken kendimi kaptırıyorum. Kendimi kitabın bir kahramanı gibi hissediyorum. Bu harika bir duygu. Buduyguyu herkesin tatması lazım . Bence. Cenk Enes Özer harika bir yazar onun sayesinde imana biraz daha tututundum. Allah ondan razı olsu.

 557. 557
  Cemalettin Yazdi:

  Daha ne kadar beklemek lazım bu okul için abi

 558. 558
  gülşen Yazdi:

  kitaplarınıza bayılıyorum ilk himetkar kim kitabını okumaya başladığımda biraz korktum ama sonradan okudukça okudum iyiki bu kitapları yazmışsınız allah sizden razı olsun

 559. 559
  Cemalettin Yazdi:

  Akıl almaz bir seri.Gerçek olamayacak kadar hayali;kurgulanamayacak kadar gerçekçi. Görüşmek dileğiyle…

 560. 560
  Merve Yazdi:

  Cenk abi kitaplarının hepsini okudum. Gerçekten hepsi ayrı ayrı çok güzel. Kitapları okuyunca gerçekten hayatımda birşeyler değişti. Allah razı olsun. Kitaplarınızın devamını çıkmasını bekliyorum. Emeğinize sağlık…

 561. 561
  Tuğçe Yazdi:

  Merhaba cenk bey. Ben arkadaşlarımın önerisi ile başladım bu seriye. Henüz tüm kitaplar bitmemiş olsa da tek kelimeyle mükemmel. Ben Çorum samanyolu kolejinde lise öğrencisiyim. Okulumuza ocak ayında geleceğinizi duyduk. Umarım bir aksilik çıkmaz. Şimdiden tanışma heyecanı var. Allah sizden razı olsun.

 562. 562
  Berkay Yazdi:

  Enes bey merhaba.istanbul fatih koleji nde da ortaokul öğrencisiyim. sizin sayenizde bilmediğim çok şey öğrendim. Allah sizden razı olsun. İnşallah sizinle tanışma fırsatını bulabilirim. kitaplarınız tek kelimeyle harika. sizi çok seviyorum.Adalia son kitap diyordu kitabın sonunda.İnşallah Adalia sonkitap olmaz da bu seride yeni kitaplar çıkarmayı nasip eder yüce Allah. Allah’ın selamı üzerinize olsun

 563. 563
  HYK Yazdi:

  Merhaba Cenk Enes Bey,
  Ben hizmetkar serisinin hayranıydım aynı zaman da sizin de ama seriyi bitirmenize üzüldüm..BU KİTAPLARI YAZDIĞINIZ İÇİN DE ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN

 564. 564
  genç bir femci Yazdi:

  merhaba cenk abi bu benim bilgisyara son girişim 13 yaşındayım bilinç altı ve itanimülli süblimli mesaj hakkında biraz bilgim vardı fakat sayende krakutu operasyonu yoluyla bu mesajlaın bilinç altından sesle dahi verildiğini öğendim birdaha televizyonun zengin kız fakir oğlan haricinide ne izlyeceğim nede büyüdüğümde evlendiğimde evime almayacağım

 565. 565
  Cemalettin Yazdi:

  Sonunda Süleyman’ı da okudum hemen seri olup yeni kitapların çıkması gerekiyor çünkü Bay Z ardında onlarca soru işareti bıraktı.

 566. 566
  Tuğçe Yazdi:

  Merhabalar cenk bey. Dinimizce yedi sayısının önemli olmasının seride yedi kitap olmasında bir etkisi var mı acaba

 567. 567
  Enes SÜRMELİ Yazdi:

  Sayın Cenk Bey , kitabı şahanelerinizden “Süley-Man” adlı kitabı okudum ve çok beğeendim . Düşünceme göre kitabın devamı gelmeli , gerçekten çok sevdiğim bir kitap . Umarım mesajımı dikkate alırsınız , saygılarımla …

 568. 568
  Büşra Yazdi:

  Enes Abi,
  Dikkatimi çeken bir şey var: Süleyman’da maddenin 9 ve 8 formu. Araştırdım ama net cevaplar alamıyorum. Kime sorduysam net cevaplar alamadım. Açıklayabilir misiniz? Belki garip gelebilir ama bunu denedim. Ama olmadı, yapamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

 569. 569
  bilge Yazdi:

  Cenk Abi butun kıtaplarınızı okudum tek kelimeyle mukemmel Allah razı olsun.fakat her kıtaptan sonra aklıma bır sürü soru takılıyor hızmetkar (Allah ondan razı olsun)ve yağmur nerede?bay z kım ve nerede?murted nerede? ve en buyuk soru
  BÜTÜN BUNLAR GERÇEK Mİ?????? kıtapların devam etmesi lazım ınsanlığın hayrı için yazmaya devam edın (Ankara pursaklar Mehmet Eroğlu ortaokulunda okuyorum bızım okula gelmenı cok fazla ısrar edıyorum)

 570. 570
  berra Yazdi:

  Bizim okula (eskişehir samanyolu gülbahar ortaokulu) dün geldi yani 18 aralıkta süper bi konuşma yaptı. Gerçekten bakış açınız harika. Ağzım açık kalmıştı konuşmadan sonra tanıdığım en iyi türk yazar. Tüm kitapları bitiricem inşallah. şuanda süleymen’i okuyorum ve akıcı ve kendine özgü bir kitap. Cenk Enes Özer’in her kitabını tavsiye ediyorum ŞİDDETLE 😀 Sizinle tanıştığım için çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook mutluyum. Umarım sizi sevenlere de nasip olur.

 571. 571
  berra Yazdi:

  Konuşma yaparken bu sözleri az önce lisede söylemedim burda söylüyorum çünkü buradan birilerinin başaracağını düşünüyorum. bazılarınız imkansız diyordur içinden ama keşke hepiniz bu kişi benim diyebilseydiniz demiştiniz. düşündüm ve O KİŞİ BENİM

 572. 572
  PAŞALAR 1453 Yazdi:

  baska kiitap ne zaman gelecekkk???!!

 573. 573
  obsymkpatnr Yazdi:

  Enes bey hiç kitap okumasını bilmez biri olarak sizin hizmetkar kim serisinin ilk kitabını okudum beni resmem büyüledi. Tebrik ederim. Diyer serileride biran önce okuyacağım. Hatta ilk defa yorum yazıyorum diyim size

 574. 574
  Burak Yazdi:

  Enes bey ben kitaplarınızı gerçekten çok beğenerek ve heyecanlanarak okuyorum. Hizmetkar kim, kara kutu operasyonu, şeytan severse kitaplarınızı okudum. Şu anda Pindaros un kitabına başladım ve bunu da diğerleri gibi heyecanla okuyorum. Bu son okuduğum kitabın hizmetkar okulu bölümünde sanki bu olayları yaşıyormuşsunuz gibi kurgulamışsınız bu biraz abartı değil mi? Sanki, gerçek olmayan bir şeyi var gibi göstermeniz temsil ettiğiniz muhafazakar düşünce sistemine ters değil mi? Benim biraz kafam karıştı bu konuda. Fakat her şeye rağmen okumaya devam edeceğim .Saygılar sunarım

 575. 575
  canan Yazdi:

  cenk enes özerin adını daha önce duymamıştım sonra okulumuz kara kutu operasyonunu okuttu ve çok beğendim bir yıl sonra yani 2014 de yakın zamanda bizim okula konferansa geldi . onu dikkatlie dinledim ve bana kalırsa inanılmaz biri kitap tezgahınada onun kitaplarını koymuşlardı. en son kitabını süleymanı alıp imzalattım . ve onu da dün bitirdim süper bir kitap . okumanızı tavsiye ediyorum . ama nasıl böyle güzel bir kitap böyle kritik bir yerde bitirirler. lütfen devamını bitirin . konferansta yazıyoruz demiştiniz. lütfen bitirin ….:D

 576. 576
  isimsiz Yazdi:

  Enes abi keşke bu gittiğiniz okullarda yaptığınız anlamlı konuşmalarınızı benim gibi sizi hiç göremeyen arkadaşlara da yazdığınız kitaplar üzerinden bildirseniz…sizin gibi önemli birinin fikirlerini açık bir şekilde görmeyi çok çok isterim.kitaplarınızı inanılmaz bir istek ve inaçla okuyorum.harika eserlerinizin devamını merakla bekliyorum.

 577. 577
  seda Yazdi:

  ben gülten nakipoğlu fatih kolejinde okuyorum. bizim okula gelcektiniz ama kar tatili nedeniyle gelememiştiniz. acaba ne zaman gelceksiniz? sizi ve kitaplarınızı çok seviyorum

 578. 578
  Paşalar1453 Yazdi:

  abi hizmetkar olmak için ne yapmamız gerekiyor yanıp tutuşuyorum

 579. 579
  PAŞALAR 1453 Yazdi:

  enes abi benide hizmetkarlar okuluna alın
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! lütfennnnnnnnnnnnn!

 580. 580
  mustafa Yazdi:

  hizmetkar serisi duygu ve hislerimi değiştirdi. gerçekten çok güzel bir seri. adaila nın son bölümü en değişik kısımdı

 581. 581
  zeynep Yazdi:

  Sevgili Enes Abi 🙂 nasılsın inşallah iyisidir :)) beni sorarsan Allaha şükür ben iyiyim. Şuan da Hizmetkar serisinin 3. Kitabı olan Pindaros ‘ un Kitabinı okumaktayım. Kitap gerçekten çok heyecanlı. Bu arada tabi ki herkes gibi bende ilk başlarda her şeyin gerçek olduğunu sanmıştim . Aslında gerçek olsa fena olmazdi :)) Benim merak ettiğim şey ise şu evet biliyorum bunları hepsi kurgu ama siz bunları yazarken hiç mı bir şey den esinlenmediniz mesala karakter seçerken.Birde acaba bir yazar olarak dünyaya bakmak bi yazar gibi düşünmek ve sizin bize dediğiniz gibi (okulumuzda konuşma yapmıtnız) sürekli olarak kafanızdan bir şeyler kurgulama k nasıl bi duygu ??? Eğer sorularımı mailim üzerinden cevaplarsanız çok sevinirim sevgilerimle ZEYNEP –

 582. 582
  Afranur Akça Yazdi:

  S.a öncelikle ben harry potter hayranı bir okuyucunuzum ama kitaplarınızın yanında harry potter serisi bile hafif kalıyor bunu samimiyetimle söylüyorum süleymanın ikinci serisi çıkacakmis sanırım büyük bir heyecanla bekliyorum. Kitaplarınızın hepsinide 10 gün içinde bitirdim. Kurgunuz, üslubunuz ve akıcılığnz muhteşem insan kendini kikitabın içinde buluyor. Ben şeytan severse ve kılıcın bekçileri seride en çok hayran kaldığım iki kitaptı. Emeğinize sağlık.. Yazar olmak inş benim de hayalim..

 583. 583
  kuaybe alemdar Yazdi:

  Enes hocam ben hizmetkar serisini yazın bitirmiştim, aklımda bir sürü soru vardı size sorulacak. Kendimi kurgu olmadığıma inandırmıştım ama çevremdekilerin tepkileri beni umutsuzluğa itti. yazdıklarınızın basit bir kurgudan ibaret olmamasını tüm kalbimle istiyorum. En azından kurgu olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Belki diğer sorularımı da sormam için bir fırsat olur.sorularımı cevaplamak isterseniz
  (çok mutlu olurum).sağlıcakla kalın.
  süleymanın ikinci kitabını heyecanla bekliyorum 🙂

 584. 584
  Yusuf Yazdi:

  Abi bunları nasıl yazabiliyorsun? İlham nereden geliyor?
  “Süleyman: Piyonun yolu” kitabını okumadan önce kitaplara karşı hiçbir ilgim yoktu. “Süleyman” kitabının sonunda; hayatında hiçbir şekilde film ya da kitap vasıtasıyla ağlamayan ben bile ağladım. Kitabı 3 kez okudum. 4289 numarasına kafayı taktım. Sonra hocam beni “Hizmetkar Kim?”
  kitabıyla tanıştırdı. Soluksuz bir şekilde “Kara kutu operasyonu” ve de “Pindaros’un Kitabı”nı okudum. Arkadaşım Mustafa’dan da geri kalan seriyi bitirdim. Şu an bir kitap kurduyum. Hiçbir kitap bana dayanamadı. Kitaplığımdaki Romandır, Ansiklopedidir demeden bütün kitapları bitirdim. Abi n’olursun Süleyman 2’yi bana ver.

 585. 585
  Enes Abdullah Yazdi:

  kitaplarinizin cogunu okudum/Okumaddigim iki kitabiniz kaldi.Okulumuza geldiginizde sormaya firsat olmadi /uccaga yetisicektiniz/.burdan soruyum dedim.kitabin hayel uruu oldugunu biliyorum peki 33 kitap yazicaginiz dogrumu

 586. 586
  Hizmetkar Olmak İsteyen Kız Yazdi:

  Gerçekten çoook güzel bir kitap bazen acaba gerçek mi falan diye kendimi kaptırıyorum.Hatta’Kılıcın Bekçileri’ nde bir çocuk vardı hizmetkarlar okulunda tam hatırlayamadım şey demişti kitabı okur okumaz mezarlığa gittim ve baktım ,aynısını yapıcaktım.Keşke birkaç kitabı daha çıksa hiç bitmese şuan Şeytan Severse deyim… Hatta Cenk Enes ÖZER yani sizden imzalı kitabım var!!! 😀 Bende bazen sizi özenip kitap yazabilirmiyim acaba diyorum inşallah birgün deniycem! Sizi de kitaplarınızı da çook seviyorum! inşallah bunu okursunuz.

 587. 587
  yağmur Yazdi:

  Kitaplarınızı aldıktan sonra okumaya kıyamıyorum.harika bir hayal gücünüz var fakat bazen okurken diyorum ki NEDEN OLMASIN…

 588. 588
  aleren Yazdi:

  öncelikle kitaplarınızı büyük bir heyecanla okuduğumu bildirmek isterim.İmzalı kitabınızı okuyorum ve kitapların devamını bekliyorum

 589. 589
  kamile Yazdi:

  TÜM SAYGI VE SEVGİLERİMLE diyerek başlamak isterim, öncelikle size ne kadar minnettar olduğumu söylemeliyim, kitapları okudukça yaptığım hataları fark ettim. Belki de birçok insan hata yaptığını kabullenmek istemez ancak şunu itiraf etmeliyim ki kitaplarınızı bir kere okumuyorum. çünkü 1.okuyuşta sadece merakımı gideriyorum.2.okuyuşta kaçırdığım detayları fark ediyorum.3.okuyuşumda da okuyucuya ne kazandırmak istediğinizi anlamaya çalışıyorum.anlayana kadar da okumaktan vazgeçmiyorum.hizmetkarlar serisinde vede piyonun yolu süleyman da gerçek ve hayal arasında gidip geldim . ve her kitabınızı okuyup arasına ayracımı koyduğumda sanki izlediğim bir filmi yarıda bırakmış gibi hissediyorum.Ve ben hala gerçek mi hayal mi konusunda şüpheliyim. çünkü bu yaşıma gelmeme rağmen süper gücü olan filmler seyrediyorum inanın bana bunu yapmamın tek sebebi gerçek hayatta bulamadığım macera ve aksiyonufilmlerde ve kitaplarınızda bulmam OYUNUN SONU KITABINIZI sizden imzalı çok isterim .ve son olarak İbrahim Hakkı Hz. şu sözüyle bitirmek isterim.
  HAKK ŞERLERİ HAYR EYLER
  ZANNETME Kİ GAYR EYLER
  ARİF ANI SEYREYLER
  MEVLANA GÖRELİM NEYLER
  NEYLERSE GÜZEL EYLER
  DEME NİÇİN ŞU ŞÖYLE
  YERİNCEDİR O ÖYLE
  BAK SONUNA SABR EYLER
  MEVLANA GÖRELİM NEY EYLER
  NEYLERSE GÜZEL EYLER
  -SEVGİLERİMLE KAMİLE-

 590. 590
  Burcu Balaban Yazdi:

  Öncelikle şunu söylemek istiyorum Enes abi, ben tam bir kitap kurduyum ama senin kitapların gibisini hiç okumadım. Seriyi okurken o kahramanlarla yaşadım. Özellikle de Yağmur’a büyük bir hayranlık besliyorum; bir kitap kahramanı olsa bile…
  Pindaros’un Kitabı’nda senin de kitaba dahil olman harikaydı. Bende Hizmetkarlar Okulunda okumak isterdim.
  Seriyi büyük bir zevkle okudum. Yeri geldi çok güldüm, yeri geldi acayip heyecanlandım.
  Enes abi, ben seni Süleyman’la tanıdım. O kitabını okuduktan sonra; seriyi okumaya karar verdim ve bitirir bitirmez kendi kendime söz verdim. Ben de Yağmur gibi Nefis efendimi yeri geldiğinde; hatta hep susturacağım.
  Bu arada harika bir hayal gücün var. Öyle güzel ki bazen gerçek olabilir mi bunlar demeden edemedim. Her şeyi bıraktım ve kitapları okudum. Sanki bende onlarla dost olmuşum gibi bir duygu yaşadım.
  Ben seni çok seviyorum ve imzalı kitabını çok istiyorum. Kitap piyasaya çıktıktan sonra herkes alır ama imzalısı benim için çok çok özel olacak. Büyük bir zevkle okuyacağım..
  Iyi ki varsın Enes abi… Allah’a Emanet Ol.

 591. 591
  Bengisu Yazdi:

  Radyo programında ve okulumuza geldiğinizde hizmetkar serisini beyaz perdeye taşımak istediğinizi söylemiştiniz. Bence kitaplar böyle daha güzel. Çünkü çoğu okuduğum kitabın filmi çok da güzel olmuyor. Kitaptaki kişileri ve mekanları betimlediğinizde okuyucu onu kendi hayal dünyasına göre şekillendiriyor. Bundan da büyük zevk alıyor. Bence Okuyan arkadaşlarımızın da ”bir film gibiydi ” demesi de bundan olsa gerek. Fakat bu bir sinema olduğunda hem kısaltılıyor hem de okuduğum kadar ki zevki alamıyorum. Ayrıca hizmetkar serisinde bulunan olağanüstü sahneleri canlandırmada zorluk çekeceğinizi düşünüyorum. İnsan bu sahneleri gözünde canlandırabiliyor. Bu yüzden kitapların çok daha hoş olduğunu düşünüyorum.

 592. 592
  melike şeyma Yazdi:

  Çok güzel bir seri.Normalde ben kitap okumayı pek sevmem ama kitaplarınız sayesinde sevmeye başladım.Arkadaşımda görüp ilk kitabı okumuştum sonra çok beğendim ve diğerlerini de almaya başladım.Elimden bırakmak gelmiyor.Çok akıcı ve sürükleyici bir seri.Keşke seri hiç bitmese diyorum.Size gerçekten çok teşekkür ediyorum.
  Ayrıca çok merak ettiğim bir konu var.Yazdığınız şeyler gerçek mi yoksa hayal mi ayırt etmekte güçlük çekiyorum.Mesela Hizmetkarlar Okulu var mı , şeytanın adı Azazil mi , gerçekten Lehya diye biri varmı .Saremce nasıl bir dil vs. vs.

 593. 593
  Enes Furkan Selçuk Yazdi:

  Okulumuzda sınav yapılacak kitaplardandı Pindaros’un Kitabı.Ama uç kez bitirdim gerçekten harika.Oğlunuzu böyle düşünmeniz çok güzel ama aklıma takılan bir sürü soru var.’Olaylardan gerçeklik payı olan var mı? ‘ bu sorulardan sadece biri.Diğer soruları buna cevap verilirse yazayım, boşuna olmasın. 🙂 (Sadece Pindaros’un Kitabı’nı okudum,ama diğerlerini de okuyacağım.)

 594. 594
  TAHSİN Yazdi:

  seremce sözlügünü kitabınızda yazmışsınız ama biz bunu nereden temin edicez elinizde varsa bi tane göderirmisiniz

 595. 595
  ismini vermek istemeyen okuyucu Yazdi:

  Kesinlikle çok güzel kitaplar. Ama merak ettiğim bir nokta var bu olayların gerçekle bağıntısı var mı? Bir de kitaplar arasında ilişkisizlik var bir kitabın sonundaki soruların cevaplarını diğer kitaplarda alamadım.

 596. 596
  merve güler Yazdi:

  Meraklı bir bekleişin ardından kitabın kapağını görmek bile heycanlandırdı beni.kapak resmini çok beğendim.gizemli duruyor.iceriğinin de güzel olduğuna inanıyorum.. 9.adım da atıldığına göre atılması gereken 34 adımda size başarılar diliyorum.ayaz ı ve diğer kitapları dòrt gözle bekliyoruz.yolunuz açık,adımlarınız kuvvetli olsun…

 597. 597
  mehmet Yazdi:

  Ordaki olayların gerçek mi lütfen cevap verinnnn

 598. 598
  Nesim Bayramoğlu Yazdi:

  Eğer gerçekten seriyi filme dönüştürme fikriniz varsa bence harika olur.Ayrıca Sinova’yı hiç bir yerde bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

 599. 599
  Muhammed Yazdi:

  Abi SÜLEY-MAN 2’yi yarın alıcam çok heyecanlıyım

 600. 600
  yunus Yazdi:

  Enes abin sizin kitaplarınız gerçek mi.O kadar gerçekçi bir kitap ki artık gerçek olduğunu düşünüyorom.

 601. 601
  Alperen sandikci Yazdi:

  Cen enes abi ne zamandir bursaya gelmenizi bekliyordum sonunda bu pazar sizden alip sizle tanisabilecegim çok mutluyum suleyman 2haric tum kitaplarin okudum suleyman 2yi de fuardan alip size imzalaticam (yalniz 9 kitabi da getirecegim ins)

 602. 602
  Harun Denli Yazdi:

  Abi imza gününe nevruz nedeniyle gelemiyoruz. Bu nedenle seni okulumuza bekliyoruz Samanyolu Batıkent Koleji sevgilerimizle

 603. 603
  Şeyma Elieyioğlu Yazdi:

  Kitaplarınızı büyük ilgiyle takip ediyorum ve gerçeğe dayandığından şüphe etmemeye başladım, lütfen sizde gerçekliği konusunda kesin bir şey söyleyin. sürükleyici anlatımınız büyüleyici kurguyla birleştiğinde inanılmaz eserler ortaya çıkğını görüyoruz, teşekkür ederiz

 604. 604
  esin Yazdi:

  cenk abi en sevdiğim yazar sensin.Dün imza günün varmış NT’de ve ben bunu bugün öğrendiiiiiiim! 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁

  normalde her sene samanyolu okullarına geliyomuşun ama benim şansıma bi bu sene gelmemişiiiin!lüffen bunu okursan cemal şaşmaz lisesine de yolun düşerse bi uğra:(

 605. 605
  Hanım Yazdi:

  Enes abi çok iyi bi yazar olduğunu tüm okuyucularına kanıtladın sürekli uykumdan vazgeçip kitaplarını büyük bir istek ve merakla okudum okulda benim gibi birçok arkadaşım kitaplarını okuyor herkese yazdıklarını ve okunması gereken kitaplar olduğunu söylüyorum inşallah benimde bir kitabını imzalarsın

 606. 606
  yağmur olmak istiyor:-) Yazdi:

  Daha dun şeytan severse’ yi okudum şimdi sinova’yı okuyacağım çok güzel yazıyorsunuz ben daha önce hic bu kadar güzel kitaplar okumamıştım lütfen mustafa hakan güvençer lisesinde bir uğrayın

 607. 607
  kadir Yazdi:

  Ben hizmetkar serisinin tamamını okudum sırada SÜLEY-MAN var.

 608. 608
  Berk Yazdi:

  Abi cok güzel kitap seriyi 2. Kez bitiriyorum

 609. 609
  Merve Yazıcı Yazdi:

  Aylardır Süleymanın devamının çıkmasını bekliyordum. Kitabın çıktığını öğrenir öğrenmez gittim aldım.Cenk abi gerçekten kitaplarınız harika.Yolunuz açık olsun. Kitaplarınızın devamını sabırsızlıkla bekliyorum…

 610. 610
  yunus Yazdi:

  Abi oyunun sonu kitabını 2 günde bitirdim Nasıl bu kadar akıcı kitap yazisunya

 611. 611
  ayşenut zehra Aydoğan Yazdi:

  Cenk abi kitaplarına hayranım Nasıl bir hayal gücü…

 612. 612
  Enes Furkan Selçuk Yazdi:

  Kitaplarla ilgili çok sorum var.

 613. 613
  elif Yazdi:

  Cenk abi,nasıl hem halkın içinden,en bilinen,her gün kullanılan kelimeleri,benzetmeleri;hem de halkın çoğu kesimi tarafından bilinmeyen-maalesef-dini bilgileri bu kadar büyük bir ustalıkla bir araya toplayabiliyorsun?
  Vallahi helal olsun…

 614. 614
  hizmetkar,ya da vazgeçtim bay-z... tamam tamam elif Yazdi:

  cenk abi tebrik ederim muhteşem bir kitap daha.tamam, şu siyah vezir olayından biraz tırsmış olsam da çok beğendim yeni kitabınızı.ama eğer süley-man 3 falan çıkacaksa sizden ricam:bay z bi yerinde durabilir mi artık?

 615. 615
  ÖĞRENCİ Yazdi:

  cenk abi,bunu okuyacağınızdan pek emin değilim.Zaten ne yazacağımı da bilmiyorum.Ama ne yapayım,yeni kitabınız için tebrik etmeden geçmek istemdim. Süley-man 2 de diğer kitaplarınız gibi tam bir şaheser olmuş.Heyecanla devamını bekliyoruz.Saygılar…

 616. 616
  havvanur Yazdi:

  Çok güzeldi okudukça zevk aldim belki unutmamissinizdir feza berk söylesinizde30 alan havvanur

 617. 617
  Mustafa Ekin Yazdi:

  Cenk abi hizmetkar serisini 2 arkadasim annem babam ve kardesimle okuduk bitirdik suley-man ida ben bitirdim ikisini de simdiye kadar gordugum en iyi yazar sensin bunu bil:D :)))

 618. 618
  Halis Yazdi:

  abi perşembe günü bizim okula geleceksin (16/04/2014) imza töreni yapacak mısın?

 619. 619
  Cemalettin Yazdi:

  Abi nihayet pazartesi sivastasın dört gözle bekliyorummmmmmm

 620. 620
  Beyaz Yazdi:

  Kitaplariniz hayatımda kendimle hesaplasmaya vesile oldu.Rabbim size kaleminize kuvvet versin.Selametle kalınız

 621. 621
  Hanım Yazdi:

  Enes abi bu pazartesi inş ankara da olucaksın seninle tanışmak için sabırsızlanıyorum çok dua etmiştim çok istemiştim seninle tanismayi sonunda geliyorsun çok mutlu oldum geleceğini ogrenince

 622. 622
  Hanım Yazdi:

  Bugün sizinle tanismak muhtesemdi sizi yakından görüp tanımak bambaşka biseydi:-) bide fark ettiğim şey hayatımda ki birden yoksun gördügüm sayılı insanlardansıniz sizi iyiki tanidim

 623. 623
  Murat Saraç Yazdi:

  Bir tavsiye üzerine hizmetkar serisi kitaplarınızı almak üzere Ufuk yayınları standına geldiğimde sizi orada görünce çok şaşırdım. Kainatta tesadüfi hiçbir şey olmadığınagöre benim için önemli olduğunu düşünüyorum çok sıcak davrandığınız için teşekkür ediyorum kitabınızı tüm gün elimden bırakamadım benim de bazı şeylere gözümü açmam da dedemin duasının katkısı olduğunu düşündüğüm için kendimden birşeyler buldum tekrar teşekkürler

 624. 624
  Mustafa Tunçay Yazdi:

  Abi yine ben süleyman 2 yi dün akşam 7:30 gibi arkadaşımdan aldım ve okul olmasına rağmen bitti çok akıcı bir kitaptı ileride bir gün süleymanın da öğrencilerinin kitabını okumayı da isteriz fakat şunu söylemeliyim ki sakaryaya gelip okulumuzda bizle söyleşi yaptıktan sonra sınıfta bir kitap okuma aşkı şevki meydana geldi hiç kitap okumayan arkadaşlarım 2-3 günde kitaplarınızı bitirir oldu. Gerçekten teşekkürler inşallah en yakın zamanda hizmetkar serisine de başlayacağım başarılarının devamı dileklerimle..

 625. 625
  burak dikkaya Yazdi:

  süleyman serisi bitti mi bundan sonra ne var

 626. 626
  Bahar Yazdi:

  Enes abi umut ederim ki bu hizmetkar ve yağmur,mürted olayları gerçek değildir çünkü ben ciddi anlamda kendimi kaybediyorum.Bu kitap öyle güzel ve anlatılmaz ki…Bir insanın hayatına olumlu yönde yön verip değiştirecek kadar güçlü ve gerçek bir kitap.Şeytanın oyunlarını çok güzel anlatmışsınız ellerinize sağlık.Ve şuanda kalkıp hizmetkarlar okulunu bulmaya çalışmamak için kendimi çok zor tutuyorum cidden ben gerçek olduğuna inanıyorum böyle bir şey olduğuna inanıyorum ve gerçek olmamasından korkuyorum.Biricik Allah’a emanet olun.

 627. 627
  Mustafa Yazdi:

  Süleyman2 yi 5dk önce bitirdim buda önceki gibi çok güzel ve akıcı idi devamının gelmesini isterdim yinede elinize sağlık. Şu iki kitaptan sonra en sevdiğim yazarlardan biri oldunuz bu kitabı tekrar okumak isterdim ama yarın. Başka bir arkadaşa vermem lazım. İyi akşamlar.

 628. 628
  Fırat Yazdi:

  Adalia öyle güzel bir son ki…Resmen şoka uğradım.Siz cidden aşırı derecede başarılı bir yazarsanız.Keşke dünyaca tanınsaydınız en azından tüm Türkiye sizi ve Hizmetkar Serisini bilseydi ne güzel olurdu.Ellerinizden öyle güzel bir son çıkmış ki herşeyiyle gerçek olduğuna inanası geliyor insanın.

 629. 629
  HBÜ Yazdi:

  Biraz ön yargıyla başladığım kitabınızın içinde kayboldum.Genelde bana kitap okumak zor geliyo ama sizin kitabınızı okumak eğlenceli bile geldi .Ellerinize sağlık.

 630. 630
  " Yazdi:

  Süleymanın 3. Sü ne zaman çıkacak kitaplarını çok iyi 2 kitap 1 günde bitti

 631. 631
  Atilla Çırak[Şahika Salih Kalkavan] Yazdi:

  SİZİN SAYENİZDE ARTIK HAYATA ŞU SORUYLA YAKLAŞIYORUM
  NEDEN OLMASIN?
  SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM VE PİYONUN YOLUNA DEVAM ETMENİZİ RİCA EDİYORUM VE ÇOK İSTİYORUM

  okulumuza gelerek bizi onurlandırdığınız için teşekkürler tüm kitaplarınızı okudum

 632. 632
  Nihal(Gülbahar orta okulu) Yazdi:

  Ben iki seriyide okudum süperdi.okulumuzda imza gününde bana sormuştunuz devam etsin mi diye Süleyman kesinlikle devam etsin süper bir kitap

 633. 633
  berkay Yazdi:

  Selamün Aleyküm.
  Cenk abi ben bir şey sormak istiyorum.
  yazdıklarınızın gerçek olup olmadığını merak ediyorum.
  bana bir şey söyler misiniz

 634. 634
  berkay Yazdi:

  Bu arada kitaplarınızı beğenerek okuyorum ilk defa bu kadar severek okuduğum kitaplar var Allah razı olsun.

 635. 635
  bilge Yazdi:

  Bunlar gerçek mi eğer gerçekse yağmurun mezarının adresini atarmısını

 636. 636
  Akif Yazdi:

  Hizmetkâr serisini dizi senaryosuna çevirmek gibi bir projeniz var mı?

 637. 637
  Mert Can Akdoğan Yazdi:

  Hizmetkar serisinin 5 kitabını okudum. Bu olanların gerçek olup olmadığını uzun süredir düşünüyorum.

 638. 638
  Büşra Batır Yazdi:

  Her bir kelimesini zevkle okudum “Süley-Man Piyonun Yolu” nu en kısa zamanda diğer kitaplarınızı da okuyacağım. diğerlerine göre çok farklı bir mizacınız var. Etkileyici ve farklı bir tat veriyor betimlemeleriniz. Başarılar…

 639. 639
  Aslı Yazdi:

  Hizmetkar seriniz hayatımın dönüm noktası oldu diyebilirim. Kitaplarınız sayesinde hayata bambaşka bakıyorum artık. Ben bu dünyaya gelme sebebimi unutmuşken bana bunu hatırlattınız. Size ne kadar teşekkür etsem az. Artık eksiklerimi tamamlamak için uğraşıyorum ve Allahu teala için bir şeyler yapmak hizmet etmek istiyorum bu nasıl olacak bilmiyorum ama olacağına inanıyorum 🙂 başarılarınızın devamını dilerim.

 640. 640
  ... Yazdi:

  Tüm serileri çok seviyorum ve süley-man 2 den sonra 3 ün çıkmasını çok istiyorum…

 641. 641
  Bünyamin BUĞDAYLIGİL Yazdi:

  Cenk abi ben senin tüm kitaplarını okudum ve çok beğendim herkesede tavsiye ediyorum. Abi süley-man 2’den sonra yeni bir kitap yazmanı çok isterim.

 642. 642
  ecem Yazdi:

  cenk abi bizim okula gel nolur dsi baraj ortaokulu ilk ben okuyup kitabı tüm okula okutturdum senin zihninde kalbinde inadığın şeyleri bize de anlatarak bizim iman duygularımızı genişletmek çehremize biraz olsun nur katmak istersen bekliyoruz abicim saygılarla

 643. 643
  Muhammed Yazdi:

  enes abi senin tüm kitaplarını okudum çok güzel kitaplar yazıyorsunuz lütfen süley-man serisine devam edin

 644. 644
  Rümeysa MUTLU Yazdi:

  merhaba
  özellikle süleyman serisinin hayranı oldum acaba 3. kitap da çıkacak mı? cok tesekkür ederim… kolay gelsin…

 645. 645
  Sümeyra Yazdi:

  Hizmetkâr kim serinize başladım çok güzel ve farklı bir kitap benim merak ettiğim yağmurun yaşadıklarının gerçeklik payı ne kadar? Neden olmasın ki dedirtiyor da bana… ondan merak ediyorum. Teşekkür ederim böyle kitaplar yazdığınız için

 646. 646
  ELİF Yazdi:

  SADECE BİR ŞEY SORMAK İSTİYORUM…. BU HİKAYE GERÇEKMİ..?

 647. 647
  Yağmur Yazdi:

  Okuyan herkes serilerinize övgüler yağdırıyor.bana göre bu kitap etkileyici,akıcı aynı zamanda müthiş HAYAL KIRIKLIĞI…
  2 serinizde de ana karakterler var bunlar Yağmur ve Süleyman her ne kadar hikayeleri farklı olsada büyük bir ortak noktaları var.Yağmur ve Süleyman hayatı rutinleşmiş ve boşlamış insanlar her nedense birden önlerine bir kurtarıcı beliriveriyor ve onları özel bir insana dönüştürüyor.Bu kitabı okurken onca hayale dalıyorsun bazen kendinin de özel bir insan olabileceğine inanıyorsun ve kitabı bitirdikten sonra bakıyorsun ki sana bu konuda yardım edecek kimse yok vee kitabın son sayfası senin için tam bir HAYAL KIRIKLIĞI…

 648. 648
  hzmkr Yazdi:

  647. yorumcu, Yağmura hitaben;

  Baktığınız halde sonradan gördüğünüz,
  Duyduğunuz halde sonradan anladığınız, …. olmadı mı?

  Saygılarımla,

 649. 649
  Afranur Akça Yazdi:

  Hizmetkâr kim serisini de süleyman serisini de okudum.. Ben en çok hizmetkâr kim serisinden etkilendim rüyalarıma girdi bir müddet. Acaba tekrardan hizmetkâr kim serisi gibi bir seri yazılabilir mi?

 650. 650
  Emirhan Yazdi:

  Kitaplar harika. Çok begendim ama Hizmetkar ve Bay Z gibi mürşitleri nerede bulacagım?

 651. 651
  berkay Yazdi:

  Allah’ın selamı üzerinize olsun.
  kitaplarınızı beğenerek okuyorum.
  Yeni kitabınızın çıkmasını da dört gözle bekliyorum.
  Allah’a emanet olun.

 652. 652
  bilge kaan ilbay Yazdi:

  oncelikle bizi kırmayıp sakarya fatih kolejine geldiğiniz için çok teşekkür ederim. sizin bütün kitaplarınızı okudum ve gerçekten sizin tarzınızı özledim.yeni kitabınızı dört gözle bekliyorum.tekrar görüşmek dileğiyle
  Allaha emanet olun.

 653. 653
  ismail ibrahim onay Yazdi:

  kitaplarınızın hepsini okudum.bir dahaki kitabınızı dört gözle bekliyorum inşallah en kısa zamanda yazarsınız selametle…

 654. 654
  emirhan şahin Yazdi:

  tamam da hizmetkar gibi bir mürşidi nerede bulacağız enes abi?

 655. 655
  Gökçe Erdoğan Yazdi:

  Öncelikle böyle kitaplar yazdığınız için teşekkür ederim. seriye yeni başladım ama şimdiden nutkum tutuldu. Allaha emanet olun

 656. 656
  eda Yazdi:

  Şeytan severse kitabını okudum ve hayranlığımı anlatmasaydım haksızlık olurdu içimde kalsın istemedim gerçekten harika ve gerçeklik payını merak ediyorum emeğinize çok saygı duydum devamını okumaya başlayacağım İnşallah Allah hep sizinle olur..

 657. 657
  Mervenur Şimşek Yazdi:

  Tek kelime ile muhteşem bir seri. Kitap okumayan kişiler Hizmetkar Serisi ile uzun bir yolculuğa başladılar. İnşaAllah Sizler sayesinde yolculukları ve yolculuğumuz hep devam eder. Allah’a Emanet Olun. Selâmün Aleyküm…

 658. 658
  Öyle Biri Yazdi:

  5. Kitaptayım. Kitaptakiler doğru mu Cenk ağabey?

  Cevap:

 659. 659
  Zeynep Yazdi:

  Benim kitap maceram;
  Bir gün NT’ye gittik. Daha sonra oradaki görevli ağabeye tavsiye edebileceğiniz kitap var mıdır diye sorduk. O hemen ”Hizmetkar serisi, eğer beğenmezseniz paranızı iade bile edebiliriz” dedi. Kitabı eve gidince okudum. Yani 140 sayfa. Kitabı elimden bırakamıyordum. Hayal dünyam değişti. Hayal bile değil. Gerçek hayatım değişti. Elinize sağlık Cenk ağabey. Bir de Ankara’da bundan sonra imza günü var mıdır?

 660. 660
  Zeynep Yazdi:

  Ankara da imza günü var mı Cenk ağabey?

 661. 661
  Zeynep Yazdi:

  Kitaplarınız çoooook güzel. Başarılarınızın devamını diliyorum. Herkese de tavsiye ediyorum.

 662. 662
  İkranur Yazdi:

  Enes abi senin büyük hayranınım sayende düşmanımı daha yakından tanıdım ve hayatım değişti şimdi okutabildiğim kadar çok arkadaşıma okutuyorum seni canlı görüp röportaj yapmayı ne çok isterdim şunu merak ediyorum ki; yazdıklarınız gerçek mi yoksa tamamen hayal gücünüze mi bağlı?
  Ve KILICIN BEKÇİLERİnde cevap bekleyen sorulara yanıt bulamadım
  Azazil neredeydi?
  Kitap yok edilebilmişmiydi?
  Vanfera ve diğerlerine ne olmuştu? Vs…
  Bu soruların cevabını içeren bir kitap yazarsanız çok memnun olurum
  Saygı ve sevgilerimle…

  Cevap: Sorularınızdan bazılarına şu linkte cevap bulabilirsiniz. (https://www.youtube.com/watch?v=qLRB0JRpxHM) Diğerleri ise daha sonra cevaplanır diye umut ediyoruz. Enes Bey’in Youtube kanalını takip ederseniz ilerleyen zamanlarda birçok sorunun cevabını bulacaksınız. İlginiz için teşekkürler. (Sayfa Yönetimi)

 663. 663
  Begüm Yazdi:

  ben daha yeni okumaya başladım ancak çok beğendim.şu anda Pindaros un Kitabındayım ve size bir sorum olacak:

  siz gerçekten de buolayı yaşadınız mı,Hizmetkarlar Okulu diye bir yer var mı,Yağmur Sancak diye biri var mı ve bu olaylar gerçek mi?
  biraz çok soru sordum ama merak ediyordum.

  Cevap: https://www.youtube.com/channel/UC-vG4zBh4uSS_uAB9-cJeuQ

 664. 664
  Merve GÜLER Yazdi:

  Enes hocam.kitaplardan bağımsız olarak bir soru sormak istiyorum size.kitapların konusuyla ilgili yada söyleşilerinizle ilgili sizi tehdit eden yada engellemek isteyen oldumu hiç?..teşekkür ederim iyi akşamlar.

  Cevap: Sorunuzu Enes Bey’e iletmeye çalışacağız. Okur sorularına cevapları aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz:
  https://www.youtube.com/channel/UC-vG4zBh4uSS_uAB9-cJeuQ

 665. 665
  İkranur Yazdi:

  Enes abi son kitabınızı da ( adalia ) okuduktan sonra cevapları buldum çok teşekkür ederim bu ve benzeri kitaplarınızın da çıkmasını bekliyorum
  Sizi çok seviyorum

 666. 666
  almila Yazdi:

  Cenk ağabey, böyle güzel bir kitap yazmak aklınıza nereden geldi? Accaip güzel. Hayata bakış açım değişti. Okumayanlara söylüyorum, okuyun. Okumazsanız çok şey kaçırırsınız. Çok güzel bir kitap:)

  Cevap: https://www.youtube.com/channel/UC-vG4zBh4uSS_uAB9-cJeuQ

 667. 667
  mk Yazdi:

  Merhabalar Hizmetkar Kim serisi ve Süleyman 1,2 Şuana kadar hayatımda okuduğum en iyi kitaplardı bu tarz yeni kitaplarınızı sabırsızca bekliyorum. lütfen devam ediniz..

 668. 668
  Cemile Yazdi:

  Şeytan Severse kitabında iblisin önceki hayatından bahsediyordunuz. Bunu hangi kaynaktan aldığınızı merak ediyorum. Ayrıntılı bir şekilde bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Ayrıca kitaplarınız sadece gençleri değil, ben gibileride etkiliyor. Başarılarınızın devamını dilerim

 669. 669
  bilal Yazdi:

  Yeni kitaplarınızı bekliyoruz.

 670. 670
  Betül Yazdi:

  Bizim okula söyleşiye gelmiştiniz çok pişmanım okulda adınızı ve kitaplarınızı çok duymuştum fakat ilgimi çekmemişti söyleşiden sonra hemen kitaplarınızı aldım keşke önceden alsaydım ve söyleşide size soru sorsaydım merak ettiğim çok soru var ama bunlardan en çok marak ettiğim bu olayldar gerçekten başınıza geldimi gerçekten bay z yada benzer biri varmıydı sandık gercekmi teşekkürler okumayan herkese tavsiye ediyorum.

  Cevap: Enes Bey’in cevabını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.
  https://youtu.be/qLRB0JRpxHM

 671. 671
  ENSAR Yazdi:

  Enes bey öncelikle kitaplarınız çok güzel fakat size sormak istediğim soru şeytan severse ve şeytan severse den sonra
  kitabın düşünce yönü değiştirmekte ki amacınız nedir ve romanın içindeki soruların çoğu cevaplanamamış keşke o soruların cevabı verilseydi daha güzel olurdu bence son olarak hizmetkar kim gibi konusu olan yeni bir kitap yazacak mısınız?
  okuduğunuz için teşekkür ederim saygılarımla…

  Cevap:
  Enes Bey’in kitaplarla ilgili sorulara verdiği cevapları https://www.youtube.com/playlist?list=PL0zBDphbmFBARgYxG0zs65RAiSDZIZyEm adresinden takip edebilirsiniz. Şeytan Severse ile ilgili tüm cevapları yayınlanacak olan üçüncü videoda bulacağınızı umuyoruz. İlginiz için teşekkürler. (Sayfa Yönetimi)

 672. 672
  Hizmetkar Yazdi:

  Enes Bey çıkardığınız tüm kitapları okudum the servant hariç onu bulamadım nerde bulabilirim ve ilham kaynağınız nedir çok merak ediyorum.

  Cevap: Enes Bey’in The Servant isimli kitabı “Hizmetkar Kim?”in İngilizce çevirisidir. Yurt içi satışı henüz olmayabilir. “İlham kaynağınız nedir?” sorusuna kendisi Youtube kanalında (https://www.youtube.com/c/CenkEnes%C3%96zer) cevap verecektir diye umuyoruz. İlginiz için teşekkürler. (Sayfa Yönetimi)

 673. 673
  Yusuf Ziya Yazdi:

  Öncelikle Thé servant ve Adalia hariç hepsini okudum bana Adalia yi haftaya cuma merkez fatih Koleji getirirmisiniz 4. Kat

  Cevap: Enes Bey’i İstanbul’da 15 Kasım tarihinde saat 13:00’te TÜYAP Kitap Fuarında görüp, kitaplarınızı alıp imzalatabilirsiniz.

 674. 674
  Yusuf Ziya Yazdi:

  Enes bey kitaplarında belli başlı ayrıntılar dikkatimi çekti bir kalbi olmanız ve kalbi olmayı iyi tanimlamaniz bize de kalbi ol der gibi ben akli olduğumu dusunsemde hizmetkâr serisine dediğiniz gibi inanıyorum ve bende düşüncelerimi güclendirip şeytanları renkleri ve hizmetkâr ı öğrenmek istiyorum bana ögretin lütfen ne de olsa siz de artık öğretmen sayılırsınız

 675. 675
  Yusuf Ziya Yazdi:

  Enes bey kitaplarında belli başlı ayrıntılar dikkatimi çekti bir kalbi olmanız ve kalbi olmayı iyi tanimlamaniz bize de kalbi ol der gibi ben akli olduğumu dusunsemde hizmetkâr serisine dediğiniz gibi inanıyorum ve bende düşüncelerimi güclendirip şeytanları renkleri ve hizmetkâr ı öğrenmek istiyorum bana ögretin lütfen ne de olsa siz de artık öğretmen sayılırsınız cevap bekliyorum cevap vermeme kabalığınî yapmayın lütfen yoksa size kırılacam görüşmek istiyorsanız haftaya cuma günü merkez fatih Koleji yurdunda beni bulabilirsiniz 4. Kat

  Cevap: Sevgili Yusuf Ziya, bu site Enes Bey’in kitaplarını tanıtmak amacı ile kullanılan bir site. Buradaki mesajlara bizzat Enes Bey cevap vermiyor zaten. Bizdeki programına göre haftaya sadece Gaziantep’e gideceği gözüküyor. Kendisine bizzat ulaşıp sorularını yöneltmek istersen 15 Kasım Tüyap Kitap Fuarı iyi bir fırsat olabilir. İlgin için çok teşekkürler. (Site Yönetimi)

 676. 676
  Yusuf Ziya Yazdi:

  Enes bey kitaplarında belli başlı ayrıntılar dikkatimi çekti bir kalbi olmanız ve kalbi olmayı iyi tanimlamaniz bize de kalbi ol der gibi ben akli olduğumu dusunsemde hizmetkâr serisine dediğiniz gibi inanıyorum ve bende düşüncelerimi güclendirip şeytanları renkleri ve hizmetkâr ı öğrenmek istiyorum bana ögretin lütfen ne de olsa siz de artık öğretmen sayılırsınız (site yönetimi bu yorumu enes abiye gönderirmisiniz) ben Tüyap fuarına gidemiyebilirim çünkü

  Cevap: Enes Bey sorularınıza Youtube kanalında (https://www.youtube.com/c/CenkEnes%C3%96zer) cevap verecektir diye umuyoruz. Takip edebilirseniz seviniriz. İlginiz için teşekkürler. (Sayfa Yönetimi)

 677. 677
  rumeysa Yazdi:

  bugün okulumuzda çok iyi vakitgeçirmemizi sağladınız. teşekkürler.

 678. 678
  Yusuf Onur Öksüz Yazdi:

  Ya Cenk Enes Özer Bey siz geçen yıl Nilüfer Coşkun Kolejine gelmistiniz Maltepede ben size geldiğinizde çok garip bir şeyi söylemeyi unuttum Suley-Man kitabıniniz ilkinde kapı komşumuz Sultan teyzenin oğlu Onur demiştiniz tesadüf mu kader mi desem benim annemin adı da Sultan ve benim adım Onur okuduğumda şok olmuştum ve ayrıca kitaplarını çok begeniyorum Suley-Man kitabının 3.sunun çıkmasını da sabırsızlıkla bekliyorum

 679. 679
  Furkan Adil Yazdi:

  kitaplarınız tam aradığım türdedindi.hem doyamayacağınız bir anlatım ;hemde insanın ufkunu açan bbir anlatım .Bende “Neden Olmasın” dedim ve okumaya başladım .Kitablarda nedense hep kendimi gördüm.Bir tarafda Azazil,bir tarafta yapma diyen vicdanım.Size böyle bir kitap yazdığınız için çok ama çok teşekkürler

  HEPİMİZİN BİR HİZMETKAR GİBİ YAŞAMASI DİLEĞİYLE.

 680. 680
  Kürşat sungur Yazdi:

  Cenk abi senin kitablarında kendimi kaybediyorum bir kere daha antene gelebilir misin bütün kitapların beni büyüledi resmen Allah razı olsun…

 681. 681
  Taha dogan Yazdi:

  Hocam lütfen yeni bir kitap yazın ben zor kitap beğenen biriyim ama sizin butun kitaplarınızı cok sevdim eger yeni kitap cikarsa lütfen cevap verin 3.kitabi yazmanızı heyecanla bekliyorum

 682. 682
  aslı Yazdi:

  bu romanlarda yazan karakterler gerçek mi yoksa siz gerçek olayları hayali karakterlerle mi anlattınız

  Cevap: https://www.youtube.com/watch?v=qLRB0JRpxHM

 683. 683
  aysu Yazdi:

  Bütün kitap serilerinizi okudum kitaplarınız gerçekten müthiş insan kitaplarınız okurken nasıl sorosonu sorarken neden olmasın sözünüde söylemeyi ögreniyor böyle güzel kitaplar yazdıgınız için teşşekkürler ve başarılarınızın devamını diliyorum

 684. 684
  Merve Yazdi:

  Cenk abi ne zamandır yeni kitabınızın çıkmasını bekliyorum. İnşallah en kısa zamanda çıkar. Kitaplarınız dönüm noktam diyebilirim. Çok şeyler öğrendim. Kitaplarınız gerçekten mükemmel ötesi. Başarılarınızın devamını dilerim.

 685. 685
  Timur emir Yazdi:

  En sevdiğim yazarlardan biri özellikle hizmetkar serisine BAYILDIMMMM😍😍

 686. 686
  sui Yazdi:

  Anlatılanlar gerçek mi sorusuna verdiğiniz cevaptan çıkardığım sonucun özeti hayalden ibaret olduğuydu fakat ben yine de sormak istiyorum Süleymen kitabinda Süleyman ın yapması gerkenlerin yapıldığı taktirde gerçekleşebilir mi merak etmekteyim
  Bana kalırsa kitabinizda olanlarin gerçek olabileceğine inandıran en büyük etkenlerden biri de dini yönden bakılarak anlatılması
  Kitapta asıl anlatılmak istenen sorduğum şeyler olmayabilir fakat içindekilerin mümkün olup olmadığını halen merak edildiği bir gerçek
  Bunun hakkında araştıma yapmayı düşündüm fakat nereden doğru bilgileri bulabileceğimi bilmediğimi belirtmek istedim
  Sizden ricam bu yollarla olmasa da riyazet ile gerçekleşebilir mi(hala aynı soruyu sorduğumun farkındayım) gerçekleşebiliyorsa da yollarını anlayabileceğim şekilde anlatmaniz,beni bu merak denizinde kaybolmaktan kurtarmaya yardımcı olacaktır…

 687. 687
  betül öztekin Yazdi:

  Ben hizmetkar kim serisini büyük bir heycanla okudum ancak yedi kitaptan oluşması beni çok üzdü gerçekten kurgu da olsa muhteşem ve hiç sıkmayan bir anlatımı var hayatında okuduğum ve hiç sıkılmadığım devamı olsa yine aynı heyecanla okuyacağım bir kitap serisi görünüşe bakılırsa herkes bayılmış bu kitaba inşAllah devamını da yazıp bizleri mutlu edersiniz ben şahsen kitabın devamını isterdim ellerinize aklınıza sağlık umarım hayırlara vesile olur

 688. 688
  Mehtap Yazdi:

  Cenk bey bütün kitaplarinizi okudum her birinde kurgular hayranligimi daha da artırdı yureginize sağlık biraz önce süleyman kitabını da bitirdim sizi canı gönülden kutluyorum allah razı olsun sizden basarilarinizin devamını dilerim saygilar

 689. 689
  Muhammet yunus Yazdi:

  Hayatımda okuduğum en iyi kitaptı
  (Süleyman piyonun yolu)

 690. 690
  tht Yazdi:

  Pekala şu an süley-man in de gerçek olmadığı soruma cevap vermediniz. Hmm düşüncelerimi belirtmek istedim; bana göre bu kitap gerçekten insanın hayallere girmesine yardımcı olan bir kitap,gerçekten akıcıydı. Hizmetkar serisinin 3 kitabını tek gecede bitirmiştim(süley-man dahil diğer kitaplarını da tek seferde) hayal kurmayı seven biri olarak bu kitaptakileri bitirdikten sonra anlatılanları yaşama isteği gerçekten de çok güçlenmişti. Ah ama benim için kötü olan da buydu! Ya gerçekse ? Açıkçası o kadar hayalden sonra(asıl düşündüren süley-man di) benim için tam bir”hayal kırıklığı” olsa da yazarın amacının hayallere ulaştırmak olduğunu düşündüm ve kendimi tatmin etmeye çalıştım…
    Ama mümkün olup olmadığını dinen anlayabilecek bilgim olmamasından ve güvenebilinecek bir kaynak bilmememin de etkisiyle kitabı bitirdiğim halde bunu soruyorum. Lütfen en azından tatmin edici bir cevap… Mümkün olup olmadığını(süley-man ın) inanıp inanmamakta kararsız kalıyorum ve bundan dolayı size bu yazıyı gönderdim. Lütfen,tek istediğim cevap…

  Cevap: https://www.youtube.com/watch?v=qLRB0JRpxHM

 691. 691
  Bedia Yazdi:

  Selamun Aleykum. Hizmetkar serisi gercekten cok guzel ama ben şunu merak ediyorum bunlar gercek olabilir mi cunku ben oyle oldugunu dusunuyorum… Cevap verirseniz sevinirim..

  Cevap: https://www.youtube.com/watch?v=qLRB0JRpxHM

 692. 692
  Hande Yazdi:

  Merhabalar.. Az önce Süley-man ı bitirdim. Ben soru sormayacağım çünkü artık yazarımızın tarzını az çok anladık Hizmetkar serisinden.. Süleyman ın gerçek olup olmaması da kişiye göre değişir, hayatında yer verdiği kadarıyla.. çok sürükleyici bi kitap ve tasfirler o kadar güzel yapılmış ki kafamda canlandırmadığım bir cümle bile olmadı.. ellerinize emeklerinize sağlık…

 693. 693
  zeynep Yazdi:

  Çektiğiniz videoda da anlattığınız gibi “Şeytan Severse” isimli kitabınızı diğer kitaplara bağımsız olarak yazmışsınız fakat “Kılıcın Bekçileri” kitabınızdan sonra kafamda bir sürü soru oluştu. Bu soruların yanıtlanması için bir kitap daha yazmanızı rica ediyorum. Allah’ın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

  Cevap: Serinin Adalia isimli son kitabında sorularınıza cevap bulabilirsiniz. (Site Yönetimi)

 694. 694
  Yusuf Yazdi:

  CEnk abi gerçekte n Yağmur sancakla görüşüp o anlatılanları yaşadın değilmi ?????????????

  Cevap: https://www.youtube.com/watch?v=qLRB0JRpxHM

 695. 695
  Ömer Yazdi:

  Tüm kitaplarınızı okudum. Gerçekten harika . Özellikle Süley-man 2 den sonra çok duygulandım. Devamı gelebilir mi? Hayırlı günler…

  Cevap: Enes Bey serinin 3. kitabı için çalışmalara başladı. Umarız en kısa zamanda tamamlanır. İlginiz için teşekkürler. (Site Yönetimi)

 696. 696
  Ömer Yazdi:

  Cenk Abi bende kitap yazıyorum taktik verirmisiniz videonuzda adımı kullanırsaniz sevinirim.:)

 697. 697
  enes Yazdi:

  kılıcın bekçilerinde 33 tane kitap yazacağını yazmıştın abi devam edecekmisin

 698. 698
  Serhat Eymen Yazdi:

  Diğer Kitaplar içinde video çekebilirmisiniz

 699. 699
  BEDÜHAN UTKU DÜNDAR Yazdi:

  Sitede yer alan müziğin adı ne,nasıl edinebiliriz. Yazmakta olduğunuz kitap marttamı çıkacak. Dört gözle bekliyoruz…

 700. 700
  Eren Baykuş Yazdi:

  Enes abi Hizmetkarla tanıştın mı
  33 kitap olacak mı
  şeytanın adı azazil mi
  sen de hizmetkarlar okuluna gittinmi
  LÜTFEN CEVAPLAYINIZ

  Cevap: https://www.youtube.com/watch?v=qLRB0JRpxHM

 701. 701
  ENES Yazdi:

  Selamun Aleykum.Hizmetkar serisi gibi veya süleyman serisi gibi başka kitaplar başka seriler yazacakmısınız.

  Cevap: Evet, Enes Bey Süley-Man 3 ile yazı hayatına devam ediyor. İlginiz için teşekkürler. (Site Yönetimi)

 702. 702
  Arif Yazdi:

  Enes abi kitaplarını büyük zevkle okuyorum ve çok seviyorum. Benim çok merak ettiğim bir soru var “Pindaros’un Kitabı” kitabının başında geçen konuşma ve ordaki Yağmur SANCAK gerçek mi?

  Cevap: https://www.youtube.com/watch?v=qLRB0JRpxHM

 703. 703
  Masal Yazdi:

  Merhaba; ben hizmetkar serisini büyük bir zevkle okuyorum. Fakat anlayamadığım bir şey var. Şeytan severse adlı kitapta ondan önceki kitap olan Kılıcın bekçilerinde kaldığımız yerden devam edilmedi bende bunu anlayamadım. Açıklayabilir misiniz ?

  Cevap: https://www.youtube.com/watch?v=yZ-1vEdSud4

 704. 704
  Eren Baykuş Yazdi:

  Bu isimleri nasıl buluyorsunuz

 705. 705
  baran Yazdi:

  Süleyman abi tüm kitaplarını okudum ve hepsi muhteşemdi ama adalia’dan sonra da himet
  kar serisine kitap yazmalısın ve süleyman 3’ü sabırsızlıkla bekliyorum

 706. 706
  Eren Baykuş Yazdi:

  33 kitap olacak mı

 707. 707
  hüseyin Yazdi:

  Hocam hizmetkarlar okuluna girerkende 3 top a4 istiyolarmı

 708. 708
  Merve Rida Yazdi:

  Merhaba,
  Ben hizmetkar serisini çok severek okuyorum ama iki kez okumama rağmen bazı taşları hala yerine oturtamadım.
  1. Vanfera kimdi ve tünele nasıl sıkıştı?
  2. Bastı zamanda diğerleri de yaşadı mı yaşamadı mı?
  3. Kitapları yazarken sonunu bilerek mi yazdınız yani tüm o olayları planlamış mıydınız yoksa yazdıkça aklınıza mı geldi?
  Çok teşekkürler…
  Süley-man 3 için kolay gelsin…

 709. 709
  Açılay Yazdi:

  Biz şahika okul öğrencilerinden Açılay , Müberra , Şudem . kolumuza atığınız imzalar için çok teşekkür ederiz.

 710. 710
  SUDEM ŞAD FATMA ZEHRA KIZILKAYA FATMA CÜRE Yazdi:

  sevgili yazar cenk enes özer bey kitaplarınızı zevkle okuyoruz bizim okula gelmiştiniz ve biz de çok mutlu olmuştuk bir daha gene bekleriz sevgilerimizle
  sudem,fatma Fatma zehra

 711. 711
  Emir Yazdi:

  Hayatımda gördüğüm en iyi serilerden bir tanesi!
  Gerçekten beni yola getirdi bu kitap Allah senden razı olsun be Cenk abi ! Kitaplarımıda imzalamıştın 🙂 Senin gibi hayal gücü yüksek Türk yazarlarımız çok az günümüzde 🙂 Tekrardan başladım okumaya film gibi geliyor.. insana Sen sakın üzülme yorumlarımız hep seninle! Yürü be ..

  El-Metîn buda benim zikirlediğim kelimem 🙂

 712. 712
  Hafsa Nur KALKINÇ Yazdi:

  Enes abi gerçekten seriniz harika. Seriye başladığımda ‘Yağmur’isminde erkek garip gelirken,artık ‘Yağmur’isminde kız garip geliyor.Biliyorum size çok sorulan bir soru ama Kitaplarınız gerçek mi ? Gerçekten Yağmur ve Hizmetkar var mı ?Ben gerçek olduğunu düşünmeye başladım.
  Bence kitaplarınızın filmi çekilse izlenme rekorları kırar.

 713. 713
  Mustafa Yazdi:

  yeni kitaplar ne zaman gelecek cenk abi merakla bekliyoruz.

 714. 714
  enes Yazdi:

  abi süleyman 3 nezaman çıkacak

 715. 715
  Vefadar Yazdi:

 716. 716
  Seydasani Yazdi:

  Selamun aleyküm merhaba kitaplarınızla takriben bir yıl önce tanıştım veeeeee elhamdulillah diyorum Allah kaleminize aklınıza kalbinize kolaylık ve bereket nasip etsin insallah diğer kitaplarıni çabuk yayımlanır ve bir çok insan icin hayırlara vesile olup siZide vesile edene herkese tanıştirmaya vesile olursunuz . Diğer kitabiniZi bekliyorum lutfeeeeeeeennn … 😊☺️🤗🤓

 717. 717
  esma Yazdi:

  yazdıklarınız gerçekmi sorusu sorulmuş evet veya hayır demek bu kadar zormu en fazla 10 saniyenizi alacak birşey için 10 dakikalık video çekmenize ne gerek var benim anlamadığım bu

 718. 718
  galatasaraydm Yazdi:

  Hizmetkar kim kitabını okudum.Çok güzel,çok beğendim.Size de tavsiye ederim.Acayip güzel.

 719. 719
  Yusuf Onur Yazdi:

  Selamunaleykum Cenk Hocam(kitaplarinizi okuduktan sonra kendimce boyle demeyi uygun gördüm musadeniz varsa) kitaplarınızı 2sene önce okumuştum her ay bütün serinizi yeniden bitiriyorum çok akici ve okuru etkileyen bir uslubunuz var ben sabirsizlikla hizmetkar serisinde bahsettiğimiz toplam 33 kitabın yayınlanmasını bekliyorum, size bir sorum olacaktı süleyman kitabinizda komşumuz sultan teyzenin oğlu onur diye bir ifade vardı çok ilginç ki benim annemin adi da sultan ve adim onur, ben bunu aciklayamadim siz bir anlam verebilirsiniz diye dusundum ?

 720. 720
  aslı Yazdi:

  süleymannın kızkardeşi gibi gizem adında kore fanı bir arkadaşım var süleymandaki olayı anlatınca bu bir kitap yalnızca ordaki kişileri yazarın tanımadığın söyledi o çok tanıyor sankide yeni kitabınızı sdabırsızlıkla bekliyorum

 721. 721
  burak Yazdi:

  Garip ,enteresan ,dıradışı, manevi, komik ,ögütverici ,ögretici ,dogru, ürpertici
  şaşırtıcı tam anlamıyla mükkemmmel eserler

 722. 722
  hatice gazel Yazdi:

  Dün Pindarasun Kitabını bitirdim. Sadece 1 günde. Harika bi sürükleyiciliğiniz var. Okuyunca merak ediyorsun bir sonra ki bölümde ne olacak acaba diye. Ve bana harika ufuklar açtınız. Ben de deneme türü yazılar yazıyorum. İlham kaynağı oldunuz bana. Size minnettarım.
  Sevgi ve saygılarımla .

 723. 723
  misafir Yazdi:

  Bu kitapları herkese tavsiye ediyorum . Öyle ufuklar açıyor ki . Okurken ya yeni bir şeyler öğretiyor. Ya da yanlış bildiğinizi gösteriyor. Mutlaka Hizmetkar serisinin tümünü okuyun . Teşekkür ederim Cenk Enes Özer.

 724. 724
  Yaren Sert Yazdi:

  Suleyman 1 ve 2 yi okudum ve bayildim. Okadar guzel ki 3. kitabinin cikmasini dort gozle bekliyorum. Hayatim boyunca hic fantastik roman okumamis ve ilgi duymamis birisi olarak ben dahi cok etkilendim, fantastik roman sevenler kesinlikle okumali. Yazar okulumuza gelip soylesi yapmasa ve sohbeti hosuma gitmese belkide yine ilgi duymaz ve okumak istemezdim. Kesinlikle okumak icin okunacak kitaplar degil insana muthis derecede birseyler katiyor. Insanin ufkunu gelistiritor daha once hic dusunmedigi sekilde farkli bir pencereden baktirabiliyor.Ayrica yazarin “o gemi buraya gelecek” adli kitabida cok guzel, hicbir kisisel gelisim kitabi bu kadar zevkli, kisa ve oz degildir oda kesinlikle okunmali
  Sevgilerle..

 725. 725
  melis sağır Yazdi:

  Şeytan severse ve suleyman 1 ve 2 yi alicam yarin . Haftayada imzalatmak gibi bir istegim olusuyor . Haftaya cenk enes Özer in hem soylesi hem de imza toreni var okulumuzda !!!!!!¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡!!!!!!!!!!!!

 726. 726
  Ömer faruk Yazdi:

  Herkese tavsiye ederim bütün kıtaplarını okudum suley-man 3.kitabını 4 gözle bekliyorum Teşekkürler Cenk Enes Özer 🙂

 727. 727
  Bilal çağrı yıldırım Yazdi:

  Ben Bilal 9 yaşındayım Hizmetkar Serisini bitirdim.Süley-man serisini de bitirdim.Keşke Süley-man 3 Hz.Süleyman’ın yüzüğü ve Süley-man 4 Yeni Vezir diye bölümler de olsaydı.

 728. 728
  Yusuf Yazdi:

  ŞEytan severseyi okurken tırsmaya başladım
  her an bişey olacakmış gibi geliyo

 729. 729
  Rabia Yazdi:

  Serinin tüm kitaplari mevcut bende o kadar sürükleyi ve o kadar anlamli ki kitaplariniz hayatim boyunca bikmadan okuyacagim kitaplar.okurken resmen yasadim o kadar gercekci ki. Sadece tesekkur ediyorum ve hayranlikla sizi takip ediyorum.

 730. 730
  Rabia Yazdi:

  Kitaplarinizin tum serisi bende mevcut. O kadar surukleyi ve o kadar anlamli ki bikmadan sıkılmadan hayatim boyunca tekrar tekrar okuyacagim tek seri. Okurken bile icinde kayboldugum ve yasadigim tek kitaplar. Sadece tesekkur ediyorum ve sizi hayranlikla takip ediyorum.

 731. 731
  Ahmet AKYALÇIN Yazdi:

  Enes Bey, yabancı menşeili kitaplar dışında hiçbir Türk yazarının kitaplarinda kaybolmamıştım. Kitabı bitirme arzusu ve bitecek olma hüznü arasında harap olmuştum. Bazen bir iki gün ara vererek belirledigim sayfa kotası kadar okuyordum. Beni alıp götüren, olaylar arasında kaybolmama neden olan, heyecanlandiran, kızdıran, vesaire kısaca her satırını yaşattıran bir üslup ile yazdığınız söylemek isterim.
  Hizmetkâr Kim? Sorusu ile ilk karşılaşmamdan bu yana tam altı sene geçti. Geçen gün yine “Hizmetkâr Kim?” diye başladım. Bugün “Oyunun Sonu”na geldim bir kez daha.
  Hizmetkâr Serisi’nde verdiğiniz kitap sözünü hatırlatır Kaleminize Kuvvet temennilerinde bulunurum.
  Allah’a Emanet olun.

 732. 732
  Arif Yazdi:

  Cenk abi kitapların çok güzel okulumuzda söyleşiye gelmiştin zaten Allah senden razı olsun. Süleyman 3 çıkacak mı abi bilgilendirmeni bekliyoruz.

 733. 733
  Vefadar Yazdi:

  İlgi ve beğeniniz için teşekkürler. Kitap çıkmaya yakın duyurusunu yapacağız. Henüz net bir tarih yok. (Site Yönetimi)

 734. 734
  mehmet Yazdi:

  bir kere şunu söylemeliyim ki bu seriler (hizmetkar ve Süleyman) çok güzel ayrıca çokta zekice çünkü burada biraz macera ve renkli karakterlerle insanlara üstü kapalı olarak dinimiz ve dinimizin zorlukları da anlatılmış .Böyle bir yorum yapmamın sebebi de şu ki sayenizde kardeşim namaz kılmaya ve ibadet etmeye başladı. çok sağ olun …

 735. 735
  Ekrem Toker Yazdi:

  Cenk abi ben merter kolejiden .daha önce bizim okula gelmişsiniz.

  Kitaplarınızdaki karakterler ne kadar doğrudur? mesela:Aregta,misroha,dolyetyus,lehya gibi.

  Bide Hizmetkarlar okulu diye bir okul gerçekten varmı

 736. 736
  Vefadar Yazdi:

  Sorunuzun cevabını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. İlginiz için teşekkürler. (Site Yönetimi)

 737. 737
  Enes Yazdi:

  Şunu söylemeliyim ki okuduğum en iyi serilerden biri hizmetkar serisi.serinin bütün kitapların bir anda sipariş ettim ki arkadaşlarımın tavsiye dediği gibi bir seri çıkarsa hepsini okuyacaktım ve öylede oldu seriye o kadar bağlandım ki şuan kitapların elime geçmesinin 5.günü ve ben 4.kitabınızı bitirmek üzereyim yani uzun süre sonra okuduğum en sürükleyici serilerden birisi ve böyle bir seriyi bizlere sunduğunuz için size ne kadar teşekkür etsem azdır.

 738. 738
  sude topal Yazdi:

  merhaba Enes abi ben de senin kitaplarını hayranlıkla okuyorum.Ve senin kitabına kendini katmış olmuş olman çok ufak ama güzel bir detay.Ben çukurova kolejinden kadirli’de okuluma gelirseniz okuluma gelip kitaplarınızı tanıtıp bilgilendirmiş olursunuz ama merak etmeyin ben yağmur gibi sizi okuluma kaydettiremem.Çünkü hizmetkarlar okulundaki çok fazla animasyon yok biz genelde şeytanla savaşmaktan çok sınavlarla boğuşuyoruz.Lütfen okuluma gelin.Siz çok ama çok seviyorum .Ha bu arada muhterem bence bilmeden casusluk yaptı.Hizmetkarlar okulu var mu?Varsa bende gelmek istiyorum.

 739. 739
  Adile Yazdi:

  Merhaba Adile ben hizmetkar serisine bayılıyorum ve bu seriyi bitirmeme rağmen bu 3.okuyuşum ellerinize sağlık çok güzel bir seri yapmışsınız.

 740. 740
  Kübra Yazdi:

  Refakatci olacağım bir akşam, ‘Kara Kutu’ya veya minik versiyonu telefona gömülmeyeyim artık, deyip kendimi bir kitapcıda buldum. Sonrasında ‘Hizmetkar Kim?’ le ve bu sayede de ‘Cenk Enes Özer’ ile tanışmış bulundum.Herkes gibi benim de kafamda nefsi,şeytanı,aklı,vicdanı sürekli sorgulayan çok fazla düşünce vardı,hala da var.Ama serinin ilk kitabı bile aklın yorgunluğunu azaltıyor ve birçok soruya cevap niteliğinde.Bu serinin yazımı,basımı..vs her şeyiyle emeği geçen herkesten Allah razı olsun..

 741. 741
  Dimitri Yazdi:

  Greetings Mr. Cenk

 742. 742
  Ekrem Yazdi:

  Merhaba enes abi ben süley-man kitabınızı okudum ve gerçekten kitap bittiğinde süleymanla birlikte ağlamıştım ancak simdiye kadar okudugum en etkileyici ve eglenceliydi sizin yazdığınız bu kitap icin size gercekten tesekkur ediyorum kitabınızi sadece yeniden etkilenmek icin okuyorum ve benim soemak istedigim sey kitabı kimden esinlenerek yazdınız ve Süleyman ve bay z hatta kitaptaki duger butun kahramanları kimden esinlenerek yazdınız size tekrar teşekür ediyorum ve suleyman 3 8 gözle bekliyorum 9 değil 7 değil yine 8
  Ekrem çil

 743. 743
  ALPEREN Yazdi:

  MERHABA CENK ABİ.SÜLEY-MAN SERİSİNİ OKUDUM VE AKLIMA MÜTHİŞ BİR FİKİR GELDİ. NEDEN SÜLAY-MAN SERİSİNİ BİR FİLM ŞİRKETİNE ÖNERMİYORSUNUZ? TÜRKİYEMİZİNDE NEDEN BİR HARRY POTTER,SUPERMAN VS. GİBİ BİR FİLİMİ OLMASIN.BUNU OKUYUP DEĞERLENDİRİRSENİZ ÇOK MÜTEŞEKKİR OLURUM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
  ALLAHAISMARLIDIK…

 744. 744
  CANSU ERTEN Yazdi:

  MERHABALAR

  SERİ HALDE ALMAK İSTİYORUM KİTAPLARI ANCAK HİÇ BİR ONLİNE SİTEDE SATIŞI YOK.KONUYLA İLGİLİ YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

 745. 745
  Yavuz Yazdi:

  Hizmetkâr serisinin tamamını okudum ve gerçek olup olmadığını merak ettim ve video nuzu izledim ama bir cevap almadım inanmaktan bahsetmişsiniz aklıma şu soru geldi acaba böyle bir şey var ve sizin bunu söylememeniz lazım ya da böyle bir şey yok

 746. 746
  Rana Yazdi:

  özlendi…zor zamanlar…

 747. 747
  alperen Yazdi:

  Uzun zamandır bekletiyorsun. Zamanı gelmedi mi artık. İnternet sitesi de son baktığımdan beri değişmemiş. “O gemi buraya gelecek” i göremedim sitede. Acaba şu kitapların aşkıyla ilgili romanı da yazdın da internet sitesini mi güncellemiyorsun? Ne çok soru birikmiş.

  Bıkmadın mı aynılıktan?

 748. 748
  Enes hayranı Yazdi:

  Enes abi kitaplarını yazmaya devam edecek misin. Ya da yayınını değiştirecek misin? Lütfen cevap ver…seni ve kitaplarını çok seven bir okurun.

 749. 749
  Yağmur Yazdi:

  Enes abi o gemi buraya gelecek kitabı sana mı ait eger oyleyse nerede bulabilirim. Daha önce hiçbir kitaptan bu kadar etkilenmemiştıim. Kitaplarınızda resmen kayboldum. İnşAllah 33 tane kitap yazarslınız. Sizn gibi yetenekli bir yazarı kaybrtmek istemem.

 750. 750
  ***** Yazdi:

  Kitaaaaapppp !!!! Kitaaaaapppp !!!! Ya bu kadar bekletilir mi !!!????? Kitaaaapppp !!??? :(( sizi, kitaplari… herkese anlata anlata biteremedim … Ama kitabin devami nerde ???!!! Allah kaleminize guc versin, sabirsizlikla bekliyoruz !!!

 751. 751
  Bengisu Yazdi:

  İnamamıyoruuuuuum !!!! Sonunda yeni kitap çıktı. O kadar uzun bir bekleyiş içindeydim ki yıllar sürecek sandım. Mutluluğumu ve heyecanımı kelimelerle ifade edemem. Yeni Kitap için tebrik ederim. Öncekiler gibi hayırlara vesile olması dileğiyle

 752. 752
  hair regrowth products Yazdi:

  Keep on writing, great job!

Lütfen Yorum Yapınız