SORGUSUZ

Şeytan Severse

Dünyaya dünya denilmeyen zamanlarda başlayıp günümüzden ve bütün günlerden geçerek kıyamete dek uzayacak değişim ve dönüşümler girdabında bir iblis portresi…
İnsanlığın en büyük düşmanı olarak tanımlanan şeytan, bu kitapta Azâzil özel adıyla ele alınıp hayatının en ilginç detayları hikaye ediliyor.
Annesinin yokluğunda her daim üzerine titreyen babası Hablis, tüm bildiklerini kendisinden öğrendiği hocası Ruinas, birçok konuda ona sırdaşlık eden cennet bekçisi Rıdvan ve uğruna cennetlerden geçtiği Prenses Lehya gibi karakterler hikayeye bambaşka bir renk katıyor.
İnsanlık öncesi dünyanın ilk misafirleri olan cinlerle başlayıp Azâzil’in Arş-ı Âlâ’ya varan akıl almaz yolculuğunu konu eden SORGUSUZ – Şeytan Severse finalde, “Şeytan’ı Allah’a ulaştıran şeyin edep ve itaat, oradan uzaklaştıran şeyinse kibir ve hased” olduğunu söylüyor. Ayrıca Sevgili’ye binlerce secdenin aşk iddiası, Sevgili hatırına bir tek secdeninse aşkın ispatı olduğunu; hatasında ısrar edenlerin lanete düşmüş şeytan, hatasından dönenlerinse rahmete ermiş insan olduğunu öğreniyorsunuz.
SORGUSUZ – Şeytan Severse, şeytanın, “cennetten kovulan bir melek” ya da “sadece kötülüğü sembolize eden bir kavram” olduğu yönündeki söylentilere de açıklık getiriyor Çığlık çığlığa çırpınışlarla kaçışmada yarasalar. Uğursuz dehlizlerinin duvarlarını dövüyor feryatları… Siz duymuyor musunuz!?
Evet, bu bir deşifre operasyonudur.
Şeytanın en büyük fitnesinin kendini unutturmak olduğu ahir zamanda; bu kitabın,
karanlığa çevrilen bir projektör olduğunu söylemek hiç de abartı olmayacaktır.
 #hizmetkar #kim #oku #özet #serisi #cenk #enes #özer #süleyman #piyonun #yolu #kara #kutu #operasyonu #pindaros #kitabı #kılıcın #bekçileri #şeytan #severse #sinova #adalia #edebiyat #kitap #fantastik #roman

“SORGUSUZ – Şeytan Severse” için Toplam 109 Yorum Yapılmış.

Sayfalar: [11] 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

 1. 109
  Şeyma Özhancı Yazdi:

  Allahın selamı,rahmeti, bereketi üzerinize olsun hocam. Size mühim bir sorum var. Ruinas’ın keşfettiği üzere Azazil’in herkesten farklı bir nefsi vardı. Yazdıklarınızdan yanlış anlamadıysam normal nefisler akıl ve vicdanı taklit ederek dolap çevirirken Azazil’inki ibadetten ve takvadan zevk alan haliyle adeta “ruhu” taklit ediyordu?? Peki Ruinas’ın şayet ömrü yetseydi “bundan sonra yapman gereken..” diye başladığı tavsiyesi ne olacaktı? Ve şayet kişi böyle bir nefis taşıyorsa bunu nasıl anlar. Şayet cevaplarınız vaktinizi alacaksa hiç olmazsa bir kaynak kitap önerisinde bulunabilir misiniz?

 2. 108
  Yaren Yazdi:

  Enes hocam acaba niye 5.kitap değişik kılıcını bekçileri böyle bitmemişti. Cevaplardan sevinirim çünkü murtede ne olduğunu çok merak ediyorum
  Cevap:
  Sorunuzun cevabını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz. İlginiz için teşekkürler.

 3. 107
  özge Yazdi:

  Keşke ilkokullarda bu seriyi okutmak zorunlu olsa
  Çocuklar bu kavramlarla yapılan oyundan bilinclenipte büyüse

 4. 106
  sevde Yazdi:

  çok harika bir seriiii

 5. 105
  Berna Çakıl Yazdi:

  Aşk ve tutku… Ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Düşmanı kendi hikayesiyle kendi dilinden bu kadar yakından tanımak,tanıtmak… Söylenecek pek bir şey yok aslında Allah razı olsun CEO. Allah yolunu açık etsin.

 6. 104
  Furkan Yazdi:

  Bu Seriyi çok seviyorum yaa

 7. 103
  ayse semra Yazdi:

  gerçekten harika bir kitap

 8. 102
  beyza Yazdi:

  şu an bu kitaptayım,inanın derslerde bile sıra altından okuyorum,ilk kitabınızı okuduğumda her şeyi daha farklı görmeye başladım,hatta bir ara hesap yapıp yağmur sancağın mezarını bulmaya bile düşündüm 😀 elimden geldiğince çevremdekilere verip onlarında bu hayatın bakış açısını değiştiren kitabı okumalarını istiyorum Allah sizden razı olsun gözümü açtınız.şeytanın nasıl hayatımıza girdiğini bu dönemde seytanların insanlara yaptırdıklarını düşündükçe kötü oluyorum biz bu hale nasıl geldik?inşallah bu kitapla diğer insanlarda fark edecektir.sonraki kitaplarınızı bekliyorum Allaha emanet olun

 9. 101
  Furkan Cırdı Yazdi:

  Daha 10 yaşında kitaplarını okumaya başladım.Allah sizden razı olsun.İnşallah bu olayları CENNETTE birlikte yaşarız.

Sayfalar: [11] 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

Lütfen Yorum Yapınız